Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10

В даному матеріалі я розповім, чому з’являється повідомлення «Вихідний аудіопристрій не встановлено» в Віндовс 7 і Віндовс 10, і як його виправити. Багато користувачів ПК можуть виявити раптове істотне зменшення або зникнення звуку на їх комп’ютері. Іноді це відбувається після установки якого-небудь системного оновлення, але зазвичай проблема виникає раптово, без будь-яких видимих причин. Зазначена дисфункція може мати як програмну, так і апаратну природу.

Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Розбираємося, як виправити проблеми зі звуком у Віндовс 7 і 10

Зміст статті

 • Перелік причин виникнення проблеми зі звуком
 • Як виправити повідомлення «Вихідний аудіопристрій не встановлено»
 • Спосіб №1. Перевірте задіяння звуку в БІОС
 • Спосіб №2. Вирішуємо проблеми з драйверами
   • Звук перестав працювати після оновлення
   • Проблеми в Windows 10
 • Спосіб №3. Задіємо системний інструмент для усунення неполадок
 • Спосіб №4. Перевіряємо систему на наявність вірусних програм
 • Спосіб №5. Тимчасово відключаємо антивірусний софт
 • Спосіб №6. Змініть налаштування звуку
 • Спосіб №7. Використовуємо іншу звукову карту
 • Спосіб №8. Перевіряємо працездатність служби «Windows Audio».
 • Спосіб №9. Використовуємо відновлення системи
 • Спосіб №10. Перевстановлення ОС Віндовс
 • Висновок

Перелік причин виникнення проблеми зі звуком

Зазвичай при відсутності звуку на ПК ми можемо бачити на панелі завдань значок звуку (динамік) з червоним кружечком і хрестом на ньому.

Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Піктограмі з хрестиком на панелі завдань

У статистичному більшості випадків (близько 80% всіх неполадок в появі проблеми «Вихідний аудіопристрій не встановлено» винні драйвера до звукових пристроїв, які або пошкоджено, або працюють некоректно, або зовсім не встановлені в системі.

В інших випадках причиною проблем зі звуком можуть бути різні збої в роботі ОС Віндовс, діяльність вірусних або антивірусних програм, а також програмне відключення звукових пристроїв (в Біосі або Віндовс, випадково або навмисно).

Також не варто скидати з рахунків апаратні несправності, наприклад, вихід з ладу штекера навушників (колонок), поломку звукового роз’єму на материнській платі, або неполадки функціоналу материнської плати вашого ПК.

Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10У деяких випадках причиною проблеми є розрив кабелю для підключення до ПК навушників або колонок

При цьому як Віндовс 7, так і на Віндовс 10 причини несправності схожі, як схожі і способи вирішення зазначеної проблеми.

Читайте також: При відтворенні відео немає звуку.

Як виправити повідомлення «Вихідний аудіопристрій не встановлено»

Нижче ми детально розглянемо різні варіанти вирішення проблеми «Вихідний аудіопристрій не встановлено».

Перш ніж перевіряти систему на коректність роботи драйверів і наявність інших програмних несправностей. Рекомендуємо переконатися в правильності (і щільності) підключення зовнішніх аудіопристроїв (навушників і колонок) у відповідний роз’єм ПК (зазвичай це роз’єм зеленого кольору на стаціонарному ПК).
Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Використовуйте аудіороз’єм зеленого кольору для підключення до ПК навушників і колонок
Також необхідно переконатися, що кабель і штекер даних пристроїв не пошкоджені, на них не видно обривів та інших слідів фізичного впливу. Рекомендується підключити їх на іншому комп’ютері, щоб переконатися, що дані звукові пристрої працюють нормально, і наявні проблеми зі звуком не викликані поломкою даних пристроїв.

Спосіб №1. Перевірте задіяння звуку в БІОС

У ряді випадків причиною зникнення звуку в системі є його деактивація в Біосі. Для включення звуку необхідно перейти в БІОС вашого ПК, знайти там параметри «HD Audio». Або “High Definition Audio”, або “AC’97” (“Advanced” — “Onboard Devices Configuration”), вибрати навпроти них “Enable” (задіяти), потім зберегти зміни за допомогою натискання на “F10”, і перезавантажити ваш ПК.

Спосіб №2. Вирішуємо проблеми з драйверами

Як ми вже згадували вище, домінантне більшість проблем зі звуком виникає через пошкоджених, некоректних або відсутніх драйверів до звукових пристроїв. Для перевірки необхідно перейти в Диспетчер пристроїв, і переглянути там відображення наявних на ПК звукових девайсів. Для цього натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть devmgmt.msc, і натисніть enter.

Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Перегляньте відображення звукових пристроїв в Диспетчері пристроїв

 • Після відкриття вікна «Диспетчера пристроїв», нам необхідно перевірити звукові драйвера в списку на наявність проблем у їх роботі.
 • Для цього знайдіть у списку вкладку «Звукові, ігрові або відеотехніка».
 • Двічі клацніть на ній, і у вікні переліку звукових пристроїв перевірити наявність поруч з ними жовтих або червоних значків зі знаком оклику, або інших позначень, що сигналізують про проблеми в роботі звукового обладнання.
 • Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Можливі відображення проблем в роботі звукового обладнання

  Якщо ж у даному вкладці відсутня інформація про звукових пристроях, при цьому в Диспетчері пристроїв є вкладка «Невідомий пристрій» з питальним знаком або «Вихідний аудіопристрій не встановлено», то це може сигналізувати про відсутність в системі драйвери для вашого пристрою

  Що робити, якщо дані значки виявлені?

  • Якщо драйвер звуку вимкнено (знак зі стрілочкою вниз), тоді необхідно навести на цю звукову карту курсор, натиснути на праву клавішу миші і в меню вибрати «Задіяти»;
  • Якщо є жовтий кружечок із знаком оклику (а то і червоний), то вам необхідно перевстановити (або відкотити) драйвера для даного пристрою. У першому випадку рекомендуємо спочатку деінсталювати існуючі драйвера. Для чого необхідно навести курсор на звуковий пристрій з «жовтим знаком оклику, натиснути праву клавішу миші і вибрати «Видалити пристрій». Потім перезавантажити ПК, і дати системі перевстановити драйвера самостійно, або задіяти автоматичний пошук драйверів, як зазначено трохи нижче.

  Звук перестав працювати після оновлення

  Якщо ж раніше звук працював нормально, а після якогось оновлення перестав працювати, тоді необхідно відкотити систему на раніше використовувався коректний драйвер. Для цього наведіть курсор на ваше звуковий пристрій в Диспетчері пристроїв (вкладка «Звукові, ігрові або відеотехніка»), натисніть на праву клавішу миші та виберіть «Відкотити» (при наявності).

  Також можна спробувати оновити проблемний драйвер, для чого в Диспетчері пристроїв виберіть звуковий пристрій, натисніть праву клавішу миші і виберіть пункт «Оновити драйвери» — «Автоматичний пошук драйверів».

  Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Виберіть пункт «Оновити драйвери» для оновлення драйверів вашої звукової карти

  Якщо це оновлення драйверів не дало результату, рекомендую використовувати спеціальні програмні рішення для оновлення драйверів рівня «DriverPack Solution», «Easy Driver» або інших аналогів, або завантажити драйвера для звукової карти ПК на сайті виробника.

  Проблеми в Windows 10

  Якщо на вашому ПК встановлено Віндовс 10, і ваша звукова карта відображається як «Пристрій з підтримкою High Definition Audio», то це може сигналізувати про те, що для вашої звукової карти не встановлені коректні драйвера. Шукайте драйвери для вашого ноутбука (і зокрема материнської плати) на сайті виробника, або восользуйтесь списком безкоштовних програм для пошуку і установки драйверів. Якщо ви завантажили установник драйверів для вашої звукової плати під іншу ОС (Віндовс 7 або Віндовс 8), тоді варто спробувати запустити програму в режимі сумісності з зазначеними ОС.

  Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Якщо замість назви звукової карти у вас з’являється «Пристрій з підтримкою High Definition Audio», тоді вам необхідна установка коректного драйвера для вашої системи

  Спосіб №3. Задіємо системний інструмент для усунення неполадок

  Хорошим способом вирішення проблеми зі звуком «Вихідний аудіопристрій не встановлено» є використання спеціального диспетчера діагностики, що дозволяє позбутися від різного роду проблем, в тому числі і звукових.

  Для його запуску натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть:

  msdt.exe /id AudioPlaybackDiagnostic

  І натисніть enter. Далі слідуйте за підказками диспетчера, можливо, проблеми зі звуком вашого комп’ютера будуть усунені.

  Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Скористайтесь системним інструментом для відновлення нормальної роботи звуку

  Спосіб №4. Перевіряємо систему на наявність вірусних програм

  У ряді випадку причиною проблем з аудіо на ПК може бути діяльність вірусних програм. Необхідно позбутися від них за допомогою онлайн перевірки комп’ютера на віруси і таких інструментів як «Dr.Web CureIt!», «Trojan Remover», «AdwCleaner», «Kaspersky Removal Tool» та інші.

  Спосіб №5. Тимчасово відключаємо антивірусний софт

  У ряді досить рідкісних випадків причиною виникнення проблем зі звуком є антивірус, блокуючий коректну роботу звукового пристрою (звуковий драйвер). Для вирішення даного питання рекомендується тимчасово відключити антивірус, щоб переконатися, що його функціонал не заважає коректного відтворення звуку на вашому ПК. Якщо ж антивірус виявився винен у даній проблемі, то рекомендується або перевстановити антивірус, або підшукати йому дієву альтернативу.

  Спосіб №6. Змініть налаштування звуку

  Деяким користувачам допомогло зміна бітрейта звукової карти. Для цього натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть mmsys.cpl і натисніть enter. У панелі звуку виберіть «Динаміки», потім натисніть «Властивості», перейдіть у вкладку «Додатково», та спробуйте переключити параметр «Формат за замовчуванням» на «16 біт, 44100 Гц».

  Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Змініть розрядність і частоту дискредитації звуку

  Також можна спробувати перейти у вкладку «Додаткові можливості» (Поліпшення), і відключити всі задіяні там ефекти, знявши з них галочки.

  Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Вимкніть всі відповідні ефекти

  У вкладці «Зв’язок» також увімкніть опцію «крок не потрібно», це може допомогти виправити помилку «Вихідний аудіопристрій не встановлено на вашому ПК.

  Спосіб №7. Використовуємо іншу звукову карту

  Альтернативним варіантом вирішення проблеми є використання зовнішньої звукової карти, яка підключається до комп’ютера через роз’єм ЮСБ. Вартість даного пристрою не висока (менше 10$), тому можна рекомендувати покупку і задіяння даного пристрою як один із способів вирішення проблем зі звуком на вашому ПК.

  Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Використовуйте альтернативну звукову карту

  Спосіб №8. Перевіряємо працездатність служби «Windows Audio».

  В деяких випадках робота служби «Windows Audio», що відповідає за роботу зі звуком, може бути припинена за різних причин.

 • Рекомендується перейти в розділ роботи зі службами (натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть services.msc, і натисніть enter).
 • Знайдіть у переліку служб Windows Audio», двічі клацніть на ній, і встановіть тип запуску на «Автоматично» (якщо перед тим стояло інше значення).
 • Потім перезавантажте ПК.
 • Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Перевірте працездатність служби «Віндовс Аудіо»

  Спосіб №9. Використовуємо відновлення системи

  Досить ефективним способом вирішення дисфункції є відкат системи на попередню точку відновлення, де проблем зі звуком не спостерігалося.

 • Для цього натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть rstrui, і натисніть enter.
 • Виберіть стабільну точку відновлення, і откатите систему на даний стан.
 • Вихідний аудіопристрій не встановлено Windows 7 і 10Задійте відновлення системи

  Спосіб №10. Перевстановлення ОС Віндовс

  Досить радикальним способом боротьби з проблемою є повна переустановка ОС Віндовс (деяким користувачам допоміг тільки даний спосіб). При цьому ми б не рекомендували вдаватися до повного зносу операційної системи до тих пір, поки є можливість використовувати альтернативні методи.

  Зокрема, в якості такої альтернативи можемо порекомендувати перевірити цілісність файлів Віндовс, для чого запустіть командний рядок від імені адміністратора, а потім введіть в ній:

  sfc /scannow

  Натисніть enter, і дочекайтеся закінчення процесу перевірки файлів. Потім перезавантажити вашу систему, це допоможе усунути помилку «Вихідний аудіопристрій не встановлено на вашому комп’ютері.

  Висновок

  Проблеми з вихідним аудіопристроєм можуть мати безліч причин, починаючи від проблем з драйверами, і закінчуючи поломкою пристрої відтворення звуку. Рекомендується використовувати всі перераховані у статті поради, це допоможе відновити нормальну роботу звуку на вашому ПК.