Привіт, друзі! Ця стаття буде цікава тим, хто звик використовувати браузер Опера в повсякденному житті, на роботі, чи лише встановив його на комп’ютер і починає з ним своє знайомство.

Зараз ми з вами розберемося, як можна встановити розширення в Opera, відключити або видалити. Крім цього, навчимося встановлювати розширення з Інтернет-магазину Chrome, Opera, використовуючи для цього спеціальне розширення Download Chrome Extension.

Різні розширення в браузері дозволяють розширити його функціональність. Встановивши необхідні в Оперу, вам буде комфортніше працювати з нею. Ви зможете отримати швидкий доступ, наприклад, до скачування файлів з Вконтакте або YouTube, перегляду пошти і погоди.

Зміст:

  • 1 Як встановити розширення в Опері
  • 2 Як встановити розширення з магазину Гугл Хром для Опери
    • 2.1 Розширення Download Chrome Extension
    • 2.2 Встановити розширення Google Chrome для Opera
  • 3 Як відключити або видалити розширення в Опері

Як встановити розширення в Опері

Для встановлення потрібного розширення в Оперу, натисніть кнопку «Меню» вгорі ліворуч з логотипом браузера. Кликніть в випадаючому списку за пунктом «Розширення», потім виберіть «Завантажити розширення».

Відкриється нова вкладка, в якій ви побачите різні доповнення до Opera. Тут вам потрібно вибрати розділ «Розширення».

Тепер знайдіть цікавить вас розширення або скориставшись рядком пошуку в правому верхньому кутку, або знайшовши його в існуючих категоріях. Потім клацніть по ньому мишкою.

Відкриється віконце з описом розширення і відгуками про нього інших користувачів. Для установки натисніть на кнопочку «Додати в Opera».

Після того, як розширення буде додано в браузер, на кнопочці з’явиться напис «Встановлено».

Також з правого боку від рядка пошуку з’явиться значок розширення. Клікнувши по ньому можна керувати розширенням або відкривати його налаштування.

Такий значок може з’являтися не завжди. Деякі розширення додають необхідні кнопки на сторінках в інтернеті, наприклад, «Безкоштовно», а деякі працюють у фоновому режимі, виконуючи свої функції.

Як встановити розширення з магазину Гугл Хром для Опери

Оскільки оновлена версія Opera заснована на движку Chromium, користувачі можуть встановлювати в даний браузер різні розширення, які написані для браузера Google Chrome.

Зверніть увагу, якщо у вас встановлена стара версія Опери, то потрібно оновити Оперу до останньої версії. Якщо вам потрібно дізнатися встановлену версію Opera, прочитайте статтю, перейшовши за посиланням.

Розширення Download Chrome Extension

Природно, якщо ви знайдете через рядок пошуку Опери Інтернет-магазин Chrome і спробуєте встановити розширення від туди – нічого у вас не вийде.

Для того щоб з’явилася можливість встановлювати розширення для Хрому в Оперу, необхідно встановити у другій браузер додаткове розширення Download Chrome Extension.

Відкриваємо сторінку з доповненнями Опери і вводимо в рядок пошуку потрібне нам назву. Натискаємо на лупу.

Також знайти дане розширення можна і в категорії «Кращі», часто воно знаходиться одразу на першій сторінці.

Встановлюємо розширення Download Chrome Extension в Оперу.

Встановити розширення Google Chrome для Opera

Після встановлення розширення Download Chrome Extension, можна встановлювати потрібні вам розширення в Opera з Інтернет-магазину Chrome.

Відкрийте в Опері даний магазин. Знайдіть його через пошуковий рядок, або введіть адресу, який представлений на малюнку нижче.

Щоб щораз не шукати магазин Хром, прочитайте, як зберегти відкриту вкладку в Опері чи на Експрес-панелі, або додавши в закладки.

Тепер в розділі «Розширення» виберіть потрібне і клацніть по ньому мишкою.

Переконайтеся, що того розширення, яке ви хочете встановити немає в списку додатків для Опери. Скопіюйте його назву і вставити в рядок пошуку. Повинно з’явитися повідомлення, що по вашому запиту нічого не знайдено.

Якщо в доповнення для Опери воно знайдеться, то краще його скачайте звідти, а не з магазину Хром.

Якщо в списку додатків для Опери вибраного вами розширення немає, повертаємося до Інтернет-магазину Chrome. Там у вас повинно відображатися вікно з детальною інформацією про розширення. Клікаємо по кнопочці, яка з’явилася в рядку адреси справа «Add to Opera».

Почекайте трохи. Розширення буде встановлено, але з’явиться віконце, що його джерело невідоме і воно вимкнене. Щоб включити його, потрібно відкрити менеджер доповнень. Для цього натисніть кнопку «Перейти».

Відкриється нова вкладка, в якій будуть показані всі встановлені розширення у Опері, знайдіть те, яке встановили, і натисніть навпроти нього на кнопочку «Встановити».

З’явиться ще одне віконце, в якому потрібно підтвердити установку.

Як відключити або видалити розширення в Опері

Встановлювати в браузер велика кількість різних розширень не варто. З-за цього він може почати підвішувати, буде довго запускатися, а сторінки будуть грузиться довше.

Якщо ви рідко використовуєте деякі розширення, їх можна просто відключити, а якщо зовсім не використовували тривалий час, то краще їх видалити.

Зробити це можна у вже згаданому менеджері додатків. Щоб відкрити його, натисніть кнопку «Меню» – «Розширення» – «Керування плагінами».

Натиснувши на кнопочку «Відключити» під непотрібним розширенням, ви вимкніть його. Для видалення – натисніть навпроти нього на хрестик.

Все відключені розширення буде показано в списку сирим кольором.

На цьому буду закінчувати. Тепер ви знаєте, як можна встановити розширення в Оперу, відключити або видалити. Ми розібралися, як встановити розширення з Інтернет-магазину Google Chrome в Оперу.

А, може, і це буде Вам цікаво: