Windows 8: ділимося додатками між декількома акаунтами

Windows 8 працює подібно іншим платформам мобільних додатків, де онлайновий обліковий запис, в даному випадку це ваш обліковий запис Microsoft, використовується для покупки додатків та ігор.

Windows 8: ділимося додатками між декількома акаунтами

Але що якщо ви ділите свій комп’ютер або пристрій з іншими людьми і хотіли б використовувати одні і ті ж куплені програми та ігри на декількох акаунтів? Чи можна це зробити? Або ви повинні купувати одне і теж додаток кілька разів для кожного облікового запису?

Ви можете ділитися додатками між акаунтами. Але є одна хитрість: вам необхідно змінити обліковий запис Microsoft на обліковий запис, з якого ви придбали програми. Найбільше це підходить сім’ям, де ви б хотіли, щоб ваш чоловік/дружина або діти користувалися однією і тією ж колекцією додатків. При цьому ви можете убезпечити свій аккаунт, встановивши на нього пароль, щоб при спробі купити що-небудь діти не змогли це зробити.

Ось як це можна зробити.

Для початку, налаштуйте звичайним чином свій власний обліковий запис, використовуючи при цьому той обліковий запис Microsoft, з якого ви б хотіли купувати додатки та ігри.

Потім, налаштувати один або декілька вторинних акаунтів для ваших дітей та/або дружини. Ці облікові записи можуть бути локальними акаунтами або обліковими записами Microsoft – не важливо.

Увійдіть у вторинний аккаунт і запустіть магазин Windows. Потім виберіть Налаштування Settings (клавіша WIN + I) і потім Ваш обліковий Запис (Your account). У загрузившемся вікні клацніть по кнопці Зміни користувачі (Change user), або, якщо це локальний обліковий запис по кнопці Входу (Sign in).

Windows 8: ділимося додатками між декількома акаунтами

Тут ви можете вказати той обліковий запис Microsoft, який буде використовуватися тільки для покупок. Використовуйте будь-який бажаний обліковий запис Microsoft (зазвичай, це той, з якого ви входите).

Якщо який-небудь акаунт призначений для дитини, то вам слід замислитися і про включення опції “Завжди запитувати пароль при покупці додатка”. Це дозволить вам запобігти покупки додатків вашими дітьми, яким для покупок доведеться питати вашого дозволу.

Варто також зробити кілька зауважень.

По-перше, обліковий запис Microsoft Store не підключається до додатків Xbox Xbox Music, Video і Games) або яким-небудь іншим додаткам, які предустанавливаются з Windows 8. Тому, до зміни аккаунта входу, вони будуть використовувати саме його (або, при використанні локального облікового запису, будуть чекати окремого входу).

По-друге, використання одного облікового запису в Windows Store серед декількох акаунтів на PC лише забезпечує доступ кожної людини до всіх придбаних вами додатків та ігор, але не встановлює їх автоматично. І якщо ви придбали і встановили програму або гру на одному акаунті, то вам також доведеться встановлювати його або її і на інших облікових: при цьому додаток або гра буквально встановлюється в різні місця на диску. Крім того, і оновлювати цю програму або гру вам також доведеться окремо на кожному обліковому записі.

Windows 8: ділимося додатками між декількома акаунтами

Щоб вибрати і встановити програми та ігри – пройдіть магазин Windows Store в системі Windows 8, а потім виберіть з панелі додатків Ваші програми (Your apps). Зробити це можна і з WIN + Z. В результаті ви побачите список всіх придбаних і завантажених додатків та ігри. При цьому самі останні покупки будуть стояти вгорі.