Якщо висловлюватися правильно Windows – це, якщо перекласти з англійської, вікна. Але оскільки ця стаття не про вікнах і дверях, то можна зробити висновок, що віндовс – це операційна система, яку в наш час використовують на більшості комп’ютерів. Звичайно ж, це не єдина операційна система нашого часу, є ще повно інших приміром: Linux, Mac, Unix.

Крім того, щоб керувати всіма компонентами комп’ютера операційна система повинна дбати і про зручність такого управління. Всі операційні системи віндовс відрізняються за датою їх створення і кількістю функцій. У наш час можна розрізнити близько десяти різних операційних систем windows. Їх відмінністю можна назвати різноманітність інтерфейсів та їх простоту.

Наприклад, щоб задавати комп’ютера певні програми тепер необов’язково вводити комбінації, на відміну від перших ОС, на клавіатурі, а варто лише зробити пару кліків мишею. Так, зручність віндовс вражає, адже величезна кількість людей не вміють працювати на комп’ютері і їм важливіше простота системи, ніж її продуктивність. Якщо комп’ютер у вас недавно і ви новачок то найкраща система для вас, звичайно ж, віндовс. Ця операційна система дуже проста у використанні і обслуговуванні.

В операційній системі віндовс при її завантаженні можна спостерігати робочий стіл (про те, що це ми говорили в цій статті), на якому знаходяться ярлики певних програм. Щоб запустити яку або програму коштує всього, лише клацнути по ньому мишею. Так простіше не придумаєш.

Багато людей кажуть, windows гірше тим, що на нього написано море вірусів та іншої єресі, так це правда.Але всі інші системи мають дуже складний інтерфейс для початківець користувачів, та обслуговувати їх не так просто, саме по цьому windows використовується частіше інших систем.

Чому систему назвали вікна? Тому, що всі додатки відкриваються на екрані в таких квадратиках подібних вікон, це якщо говорити просто. За один раз можна відкрити велику кількість вікон, щоб виконувати кілька додатків одночасно.

Якщо говорити коротко, то дві найбільш популярні операційні системи віндовс були і є:

 • Windows XP – це операційна система була дуже популярною коли вийшла на ринки вона і досі користується популярністю у тих, хто володіє наш час вже малопотужними комп’ютерами. Взяла більшу аудиторію користувачів ця система своєю продуктивністю простим інтерфейсом і дизайном.
 • Windows 7 – це більш нова система програмного забезпечення, яка перебила всіх своїх попередніх аналогів. Ця перша система, яка взяла верх над XP своєю простотою красивим інтерфейсом і продуктивністю.
 • А тепер давайте згадаємо, коли вийшла перша ОС Windows (всі стьтьи про проблеми, пов’язаних з віндоус ви можете знайти тут). У 1985 році ще на процесорах Intel 8086 вийшла Windows 1.0, через два роки вийшла версія 2.0, а в 1990-му році третя версія.

  Потім були Windows 95, 98, Me, сімейство NT: 2000, XP, Vista і безліч інших.

  «Сімка» вийшла в 2009, в 2012 була вже 8-я версія, а в 2015 з’явилася Windows 10.

  Так само варто розділити систему на зборках, ось основні:

  • Home Edition — зборка для домашнього використання з більш простою конфігурацією;
  • Professional — вже для більш просунутих користувачів, з додатковим функціоналом;
  • Enterprise — корпоративна версія для великих організацій тільки з ліцензійною схемою;

  Ну ось, м’яко кажучи, засади, які слід знати про ОС Windows.