Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати

Якщо ви шукайте якісні відеокарти Радіон, то компанія AMD є однією з лідерів з виробництва і функціональності, що дозволяє запускати і користуватися новітніми іграми і додатками.
Техніка, випущена компанією, протягом кількох останніх років, дає можливість повноцінно працювати з 3D-графікою. Але для виконання певних завдань, потрібні різні відеокарти, які і будуть розглянуті нижче.
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати
Для ознайомлення з характеристиками АМД, можна подивитися спеціальну таблицю, де показано функціональність і продуктивність тієї чи іншої відеокарти.
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати

1. Частота і розрядність шини графічного процесора

Частота пам’яті відеокарти серйозно впливає на її швидкість в цілому. Середнє її значення досягає 1000 МГц для пам’яті HBM і близько 8000 для GDDR5. Але залежність продуктивності карти від частоти не прямо пропорційно, так як основним показником, що впливає на продуктивність, є саме розрядність шини.

Від основних характеристик шини безпосередньо залежить «пропускна здатність» пам’яті відеокарти. Тобто, чим більше ширина відеокарти, тим швидше обробляються дані графічного процесора (GPU). Зараз графічні плати не використовують на 64 біта, їх розрядність починається з 128 біт і вище.

Список кращих моделей AMD, що володіють наступною розрядністю:
– 256-бітні – серії RX 380, 480, 470;
– 512-бітові – серія 390 R9;
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати
– 4096-бітові – серії R9 Fury, Nano;
– 128-бітові – серія RX.

В основному, висока продуктивність цих карт виходить за допомогою додаткових, багатошарових модулів пам’яті, які дозволяють зменшити частоту, при цьому збільшивши потужність графічного процесора.
Fury і Nano серії AMD Radeon відрізняються можливістю запуску додатків, які вимагають багато ресурсів саме графічного плану, і для ігор з високим ФПС показником.

2. Об’єм та тип пам’яті

GDDR5 – ще зовсім недавно була останнім і найкращим варіантом для плат графіки, але вона поступово відходить на другий план. Одна з процвітаючих технологій – HBM, її особливості:
– збільшена продуктивність;
– менша потреба електроенергії;
– особливість організації підсистем пам’яті.

Саме тому нові моделі R9 Fury, Nano, Fury X, з частотою 1000 МГц, здатні працювати на 33% швидше в порівнянні з R9-390X.

Приміром, ще одна бюджетна модель RX 460, при частоті 1212 МГц, здатна видати в п’ять разів менше продуктивності, так як вона стоїть в слоті GDDR5, а її розрядність і зовсім 128 біт.
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати
Сучасні графічні Радеон пристрою вміщують обсяг пам’яті від 4 до 8 гігабайт. І це при тому, що самі нові сучасні ігри вимагають набагато менше 4 гб пам’яті для запуску і нормальної гри.
Але для HBM – це не настільки важливо, тут увага приділяється саме пропускної здатності, яка вище GDDR.

3. Техпроцес

Транзистори є основними елементами конструктора будь-якого процесора, вони пропускають або блокують електричний струм в потрібний момент і в потрібному напрямку.

Від кількості транзисторів залежить продуктивність відеокарти, а сам показник залежить ще й від розміру транзисторів, які використовувалися при виготовленні технології. Більша частина розробників графічних процесорів, як і АМД, користуються транзисторами 28 нанометрів.
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати

4. Пропускна здатність

Передача даних відеокарти спочатку залежить від твору ефективної частоти, як і пам’яті на розрядність. Чим вище надане значення, тим швидше може бути передана інформація, що покращує працездатність ігор.

5. Охолодження і енергоспоживання

Різні відеокарти мають різний обсяг енергії, це залежить від наступних факторів:
– технології, які використовуються при створенні відеокарти;
– тип її пам’яті;
– потужність цієї плати.

Таким чином, навіть у однієї і тієї ж серії можна знайти як модель з високим споживанням енергії, так і з низьким. Приміром, R9 390X і 390 вимагають 275 Вт потужності і блок живлення не нижче ніж на 500 Вт.

Цей же показник і у плат R9 Fury, fury x. R9 Nano вимагає 175 Вт, але по продуктивності перевершує інші. А ось RX 460 і зовсім споживає 75 Вт.

Конструкція спеціальної схеми для охолодження графічного процесора залежить від його енергоспоживання:
– бюджетні, або менш продуктивні, графічні плати охолоджуються за допомогою стандартного набору вентиляторів;
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати
– GPU здатні працювати з сучасними іграми, вимагають більш серйозного охолодження, наприклад, рідинного. У R9 Nano система вентиляції включає в себе не тільки куллер, але ще і спеціальну випарну камеру з тепловими трубками. А у Fury версії, під самим радіатором встановлена спеціальна пластина з металу.
Характеристики відеокарт Radeon, як вибрати

6. Підсумок

AMD – компанія-конкурент NVidia, продовжує випускати ще більше відеокарт. Приміром серія Fury, майже за всіма показниками перевершує минуле покоління відеокарт. Хоч це відноситься і до більш новим, але бюджетним версіями графічних плат типу RX.