Хто ставить перепони планшетів на двох операційних системах?

Здається надзвичайно малоймовірним, що планшети з двома операційними системами випустить найближчим часом хоча б один великий виробник. Після повідомлення про те, що китайська Huawei має намір випустити смартфон з Windows Phone і Android, компанія вже встигла дати задній хід і змінити свої плани. Тижнем раніше Wall Street Journal повідомив, що Asus відкладає плани по випуску планшета на Windows і Android, який був показаний у січні цього року на виставці CES 2015.

Що стало причиною зміни курсу? Можна припустити, що причини цілих дві — Microsoft і Google, а не небажання самих розробників планшетів. Компанії масштабу Asus і Huawei не будуть привселюдно оголошувати про роботу над продуктом, а потім без всякої причини скасовувати його.

Microsoft виглядає досить імовірним кандидатом на роль компанії, що поклала кінець даними розробок, з урахуванням її звичної хватки при роботі з OEM-виробниками, але не слід скидати з рахунків і Google. Google вже і без того втрачає контроль над Android. В останньому кварталі минулого року 25% Android-смартфонів, поставлених на ринок, працювали на модифікованої версії системи. Якщо такі виробники, як Asus і Huawei, які продають пристрої на Android плюс сервіси Google, в якості опції будуть пропонувати і Windows або Windows Phone з сервісами від Microsoft, домінування Google похитнеться ще сильніше.

Microsoft, у свою чергу, може отримати вигоди від деяких двосистемних пристроїв. Якщо компанія зможе прилаштувати свої платформи на Android-пристрої, користувачі отримають можливість спробувати послуги від Microsoft, не приймаючи рішення про їх остаточний і безповоротний вибір, за який доведеться платити 100% вартості пристрою. Якщо ж користувачам сподобаються система і сервіси Microsoft, в інший раз вони можуть придбати планшет або смартфон виключно на них.

Чутки говорять нам про те, що Microsoft підтримує концепцію смартфонів (але не планшетів) на двох ОС. Першим виробником, який оголосив про намір випускати подібні моделі, стала компанія Karbonn Mobiles. Його голову цитує газета Times of India; за його словами, Microsoft зменшила перешкоди на шляху до ліцензування Windows Phone і використання системи пліч-о-пліч з Android. Microsoft тоді дану інформацію коментувати відмовилася.

Ще більш ранні чутки, включаючи відомості від інформаційного агентства Bloomberg, говорили про переговори між Microsoft і HTC з приводу появи Windows Phone на Android-смартфонах тайванського виробника. Репортаж тайванського ж порталу Digitimes говорив про «прохання» з боку Google до компанії Asus не випускати свій запланований планшет.

Ми найімовірніше ніколи не дізнаємося, як саме загинули шанси на розповсюдження пристроїв на двох операційних системах. Може, такий розвиток подій і на краще, оскільки подібні апарати зіткнулися б з труднощами в плані реалізації і навряд чи користувалися великим попитом у покупців.