Як активувати дзвінки в ВК

Сучасна соціальна мережа – це поліфункціональна система, яка пропонує користувачам різноманітні форми спілкування. Поряд зі стандартним «текстовим форматом, все більшого поширення набувають різні форми аудіо та відео зв’язку, що дозволяють чути і бачити один одного. Не залишається осторонь і вітчизняна соціальна мережа «ВКонтакте» запустила 29 квітня 2018 року аудіо і відео дзвінки в мобільному додатку VK. На даний момент сервіс використовується тільки в тестовому режимі і доступний далеко не всім користувачам ВКонтакте. Як же нам активувати дзвінки в мережі ВК? Давайте розбиратися.

Як активувати дзвінки в ВКПриклад відеодзвінка

Перевіряємо наявність кнопки виклику в діалозі з співрозмовником

Незважаючи на те, що відеозв’язок у «ВКонтакте» існує ще з грудня 2011 року, в повній мірі вона доступна лише на стаціонарних комп’ютерах. На мобільних платформах вона так і не вийшла з «альфа-версії», а з моменту редизайну 1 квітня 2016 року і зовсім була згорнута.

Тим не менш, 29 квітня 2018 року було оголошено, що VK знову запускає сервіс аудіо і відео дзвінків в своєму мобільному додатку. На даний момент «новація» проходить етап обкатки, і оцінити її переваги можуть далеко не всі.

Якщо у вас немає кнопки виклику в профілі або діалозі з співрозмовником, вам потрібно активувати дзвінки ВК прийнявши виклик від людини у якого з’явилася кнопочка виклику.

Виконати дзвінки в ВК можуть лише користувачі, які зателефонували своїм друзям в ВК на день їх народження починаючи з 28 травня (на сторінці іменинника з’являється відповідна кнопка) або прийняли дзвінок від іншого користувача. Людина вже з активованою функцією дзвінків може здійснювати дзвінки іншим користувачам «ВКонтакте», і тим самим активувати послугу і у них.

Як активувати дзвінки в ВКТелефонуйте у ВК, натиснувши на кнопку виклику у вікні діалогу

Безпека з’єднання при дзвінках забезпечується за рахунок наскрізного шифрування – способу передачі даних, при якому доступ до листування мають лише користувачі, що беруть участь у спілкуванні. Дзвінки проходять за принципом пірінгових мереж, безпосередньо між користувачами, що дозволяє швидко з’єднуватися з співрозмовником. Якщо ж можливість прямого підключення на даний момент відсутня, то використовує підключення сервера VK, не зберігають передаються через них дані.

Також для здійснення дзвінків в VK активно задіюється «ZRTP»протокол узгодження ключів шифрування, що використовується в системах передачі голосу по IP-мереж.

Читайте також: Що робити в ситуації, якщо ви не можете відправити повідомлення користувачеві, оскільки він обмежує коло осіб, які можуть надсилати йому повідомлення в ВК.

Активуємо дзвінки під ВКонтакте

З викладеного вище видно, що активація дзвінків у ВК може бути виконана двома основними способами:

  • Ви телефонуєте якого-небудь імениннику, тим самим активуєте функцію дзвінків як у нього, так і у себе. Після активації у себе цій функції, ви зможете телефонувати будь-яким бажаючим, і тим самим активувати функцію в них;
  • Хтось дзвонить вам, тим самим активуючи у вас зазначену опцію.

Обов’язковою умовою активації даної функції є встановлення самої свіжої версії мобільної програми «ВКонтакте» (на Android або iOS»). Без свіжої версії програми мобільні дзвінки працювати не будуть.

Як активувати дзвінки в ВКДля доступу до функціоналу дзвінків необхідна свіжа версія програми

Якщо ви бажаєте включити дзвінки в ВК, і у вас немає друзів, які могли б вам допомогти, буде достатнім звернутися за допомогою в будь-яку спеціалізовану групу «ВКонтакте» (наприклад, в групу «Дзвінки Вконтакте»). Попросіть передплатників групи передзвонити вам для активації дзвінків, і через короткий час необхідний вам буде активована функція.

  • Для здійснення дзвінка перейдіть в режим чату з потрібним користувачем, і натисніть на відповідну кнопку виклику (аудіо).
  • Щоб включити відео, натисніть кнопку з зображенням камери у верхній частині екрана.
  • Дані про пропущені дзвінки будуть з’являтися у вас в діалогах.

Як активувати дзвінки в ВКНатисніть на кнопку «Включити відео» для активації дзвінків

Також функціонал мобільних дзвінків ВК на Андроїд дозволяє задіяти функцію «картинка в картинці», одночасно спілкуючись по відеозв’язку і вести листування. На iPhone ця функція поки не доступна.

Підсумки

Активація аудіо і відео дзвінків «ВКонтакте» — закономірний процес імплементації новацій у функціонал сучасних соціальних мереж. Незважаючи на те, що функція дзвінків в мобільному додатку ВК проходить етап свого тестування, розробники обіцяють зробити її доступною для кожного користувача ВК. Поки ж активувати дзвінки в ВК можна за допомогою виклику якого-небудь імениннику, або отримавши дзвінок від людини, вже задействовавшего дану функцію.