Як часто потрібно чистити ноутбук?

Як часто потрібно чистити ноутбук?
Чистка ноутбука в спеціалізованих магазинах-сервісах – не дешева справа. Тому вам, як власнику цього пристрою, просто необхідно знати відповідь на питання «Як часто потрібно чистити ноутбук?». У цій статті я спробую максимально детально розповісти про це.

Ноутбуки підлягають обов’язковій чищення від пилу не менше ніж раз на рік. З такою ж періодичністю рекомендується встановлювати на них операційну систему.

Джерела забруднення

Як і системний блок, ноутбук піддає постійному впливу пилу. І це не залежить від місця знаходження комп’ютера. Пил присутня в будь-якому приміщенні, то це буде офіс, кабінет, квартира і т. д. Але не у всіх приміщеннях її кількість однакове.

Уникнути попадання пилу на комп’ютерні пристрої неможливо. Оскільки при їх роботи (підключення до мережі), навколо ноутбука або системного блоку створюється електромагнітне поле, яке може притягувати «заряджені» порошинки. І навіть якщо пристрої відключені – пил може просто осідати на них.

Кращий засіб боротьби з пилом – вода. Подбайте про те, щоб кімнаті, де знаходиться ноутбук, проводилася як можна частіше вологе прибирання.

Як вона потрапляє в ноутбук?

Джерелами попадання пилу в ноутбук є будь-які отвори, які є в ньому. Починаючи від клавіатури і закінчуючи вентилятори (кулери).

Закривати їх не має ніякого сенсу. Краще намагайтеся хоч зрідка протирати ваш ноутбук сухою ганчіркою або серветкою. Це допоможе позбутися від пилу, яка знаходиться на поверхні, а також запобігти її потрапляння до процесора, жорсткого диска і т. д.

Як часто потрібно чистити ноутбук?
Вплив пилу

Пил дуже згубно позначається на працездатності вашого ноутбука. Приміром, якщо у вас буде запилений будь кулерів (вентиляторів), то це призведе до перегрівання ноутбука, а відповідно і до його подглючиванию, зависання, гальмування при роботі. Проблеми можуть бути і більш серйозні, аж до повного виведення з ладу окремих компонентів ноутбука, тому нехтувати пилом не варто.

Періодичність чищення

Ось ми і підійшли до найголовнішого. На жаль, точної відповіді на це питання я вам дати не можу, оскільки не знаю, в якому саме приміщенні ви користуєтеся ноутбуком.

По-перше, якщо ви бачите, що ваш ноутбук почав глючити або гальмувати і це відбувається систематично – це означає, що у вас проблеми з операційною системою або він запилився дуже сильно. Спробуйте очистити жорсткий диск від сміття і вірусів, а якщо це не вирішить проблему – несіть ноутбук в сервісний центр на чистку.

По друге, якщо ваш ноутбук знаходиться у приміщенні, що постійно провітрюється, а прибирання в ньому проводиться дуже рідко. Це особливо відноситься до підприємств, які займаються видобутком чи переробкою різних корисних копалин. Тоді ваш ноутбук потрібно чистити як мінімум раз на півроку.

Якщо ж ноутбук постійно перебуває в домашніх умовах і дуже рідко транспортується, то його чистити від пилу, як і згадувалося на початку статті, з періодичністю один раз у рік.

Як часто потрібно чистити ноутбук?
Варто чистити в домашніх умовах?

Природно, що чищення ноутбука від пилу можна провести в домашніх умовах. Але я настійно не рекомендую вам це робити, якщо ви не знаєте його пристрій. Краще довірити цю справу професіоналам з сервісного центру, ніж через відсутність досвіду зламати ще щось.