Як дізнатися чи правильно працює на ноутбуці відеокарта?

Якщо ви купуєте старий ноутбук, то питання про перевірки відеокарти буде вельми актуальне для вас. Справа в тому, що при швидкої перевірки працездатності комп’ютера, ви можете не помітити явні приховані дефекти. Для того щоб перевірити відеокарту, вам необхідно спершу домовитися з продавцем, що ви протестуєте ноутбук протягом декількох днів і в разі виявлення несправностей повернете його, або зажадаєте знижки.

Отже, які способи перевірити відеокарту є? Таких способу всього два.

  • Перший найпростіший і найбільш приємний. Ви просто встановлюєте вашу улюблену гру на ноутбук, виставляєте оптимальні для налаштування вашої системи і граєте в гру, спостерігаючи за тим, як ваша відеокарта справляється з роботою. Якщо з відеокартою щось не так, я впевнений, що вона дасть вам це зрозуміти, своїм безглуздим поведінкою. Проте, такий спосіб перевірки не гарантує 100% впевненість у відсутності прихованих косяків.
  • Другий спосіб полягає в тому, що ви встановлюєте спеціалізовані програми, які дозволяють сканувати вашу систему і відеокарту окремо за різними параметрами, щоб виявити проблемні місця. Особливе місце в скануванні займає температура пристрою. В залежності від моделі відеокарти, її максимальна температура не повинна перевищувати 90°C.

Давайте розглянемо другий варіант детальніше на прикладі утиліти FurMark (завантажити її можна з офіційного сайту розробника, http://www.furmark.ru/).

Як дізнатися чи правильно працює на ноутбуці відеокарта?

  • Запускаємо програму і переконуємося в тому, що вона правильно визначила модель вашої відеокарти.
  • Встановлюємо оптимальна роздільна здатність вашого екрана.
  • Натискаємо кнопку GPU Stress Test і тестуємо відеокарту. В процесі тесту ваша відеокарта повинна як слід нагрітися, тим самим пройти тест в екстремальних для неї умовах.

Коли тестування закінчиться, ви можете зробити висновок про відеокарти, керуючись цими правилами:

  • максимальна температура не повинна перевищувати 90°C;
  • графік зростання температури повинен спочатку різко йти по параболі, а потім при досягненні максимального значення переходити в пряму лінію;
  • під час тестування на екрані не повинні з’являтися брижі, смуги або спотворення;
  • не повинні виникати критичні помилки, пов’язані з роботою відеокарти.

Таким чином, ви визначите граничне значення температури вашої відеокарти і переконайтеся у відсутності або присутності різноманітних глюків.