Як дізнатися індекс продуктивності Windows 10?

Як дізнатися індекс продуктивності Windows 10?
Одним з головних питань для користувачів, які оновилися до Windows 10 з іншого ОС і особливо з Windows 7 цікавляться – де подивитися індекс продуктивності системи? (це те число, яке в цифрах показує оцінку до 9.9 для різних підсистем комп’ютера). На жаль, ця інформація відсутня у властивостях системи.

Але, як би там не було, підрахунок індексу продуктивності системи нікуди не зник, а тому можливість подивитися цю інформацію в Windows 10 залишається. До того ж це можливо, як вручну, так і з застосуванням декількох безкоштовних утиліт. Про те, як зробити це вручну – читайте далі.

І так – поїхали!

Запускаємо командний рядок від імені адміністратора. Легше всього зробити це, натиснувши праву кнопку миші, навівши на меню «Пуск».

Як дізнатися індекс продуктивності Windows 10?
Відкриється командний рядок.

Як дізнатися індекс продуктивності Windows 10?
В ній вводимо winsat formal –restart clean і натисніть Enter.

Ця команда запускає засіб оцінки продуктивності системи. Перевірка може тривати від кількох секунд до кількох хвилин. Після закінчення перевірки – закрийте вікно командного рядка.

Як дізнатися індекс продуктивності Windows 10?
Наступне, що необхідно зробити – подивитися результати перевірки. Вони знаходяться в папці C:WindowsPerformanceWinSATDataStore і в ньому потрібно знайти і відкрити файл Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml. Файл відкривається за замовчуванням через браузер. Якщо ні – відкриється через звичайний блокнот.

Коли Ви відкриєте файл, знайдіть розділ WinSPR. Скористайтеся пошуком, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + F. Вся інформація, яка міститься в цьому розділі, – це і є інформація про індекс продуктивності Windows.

  • SystemScore — індекс продуктивності Windows 10, обчислений по мінімальному значенню.
  • MemoryScore — оперативна пам’ять.
  • CpuScore — процесор.
  • GraphicsScore — продуктивності графіки (мається на увазі робота інтерфейсу, відтворення відео).
  • GamingScore — продуктивності в іграх.
  • DiskScore — продуктивність жорсткого диску або SSD.

Як бачите, перевірити індекс продуктивності системи дуже просто. Візьміть цей урок на замітку, так як він може знадобитися у разі, коли на комп’ютер або ноутбук не можна нічого установити, наприклад – при їх купівлі.