Одним з головних питань для користувачів, які оновилися до Windows 10 з іншого ОС і особливо з Windows 7 цікавляться – де подивитися індекс продуктивності системи? (це те число, яке в цифрах показує оцінку до 9.9 для різних підсистем комп’ютера). На жаль, ця інформація відсутня у властивостях системи.

Але, як би там не було, підрахунок індексу продуктивності системи нікуди не зник, а тому можливість подивитися цю інформацію в Windows 10 залишається. До того ж це можливо, як вручну, так і з застосуванням декількох безкоштовних утиліт. Про те, як зробити це вручну – читайте далі.

І так – поїхали!

Запускаємо командний рядок від імені адміністратора. Легше всього зробити це, натиснувши праву кнопку миші, навівши на меню «Пуск».


Відкриється командний рядок.


В ній вводимо winsat formal –restart clean і натисніть Enter.

Ця команда запускає засіб оцінки продуктивності системи. Перевірка може тривати від кількох секунд до кількох хвилин. Після закінчення перевірки – закрийте вікно командного рядка.


Наступне, що необхідно зробити – подивитися результати перевірки. Вони знаходяться в папці C:WindowsPerformanceWinSATDataStore і в ньому потрібно знайти і відкрити файл Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml. Файл відкривається за замовчуванням через браузер. Якщо ні – відкриється через звичайний блокнот.

Коли Ви відкриєте файл, знайдіть розділ WinSPR. Скористайтеся пошуком, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + F. Вся інформація, яка міститься в цьому розділі, – це і є інформація про індекс продуктивності Windows.

  • SystemScore — індекс продуктивності Windows 10, обчислений по мінімальному значенню.
  • MemoryScore — оперативна пам’ять.
  • CpuScore — процесор.
  • GraphicsScore — продуктивності графіки (мається на увазі робота інтерфейсу, відтворення відео).
  • GamingScore — продуктивності в іграх.
  • DiskScore — продуктивність жорсткого диску або SSD.

Як бачите, перевірити індекс продуктивності системи дуже просто. Візьміть цей урок на замітку, так як він може знадобитися у разі, коли на комп’ютер або ноутбук не можна нічого установити, наприклад – при їх купівлі.