Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?

Доброго дня дорогі читачі. Сьогоднішня стаття буде корисна тим користувачам, які хочуть якомога більше дізнатися про своєму комп’ютері або ноутбуці. Давайте розглянемо детальну інструкцію, яка допоможе вам визначити кількість ядер на вашому комп’ютері або ноутбуці.

Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?
Напевно, ви подумаєте, що нерозумно не знати конфігурацію свого ПК, але бувають випадки, коли комп’ютер вам дісталася від колишнього колеги або вам його подарували. Загалом, причини не знання кількості ядер процесора безліч і, думаю, не варто на них зациклюватись. Краще перейдемо до суті справи як можна швидше.

Отже, для визначення, скільки ядер у вашому процесорі існує безліч способів. Ми з вами розглянемо тільки три найпростіших з них.

Перший спосіб

Відкриваємо «Диспетчер завдань» натисканням сполучення клавіш Alt+Ctrl+Delete або натисканням на панелі завдань правою кнопкою миші і вибравши в контекстному меню пункт «Запустити диспетчер завдань».

Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?
Потім переходимо у вкладку «Швидкодія». Знаходимо в ній розділ «Хронологія завантаження ЦП» і дивимося кількість графіків. Тобто кількість окремих віконець з графіками відповідає кількості ядер вашого процесора.

Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?
Як видно на скріншоті вище, на моєму комп’ютері процесор має 2 ядра. Деякі користувачі ПК стверджують, що ця інформація не завжди є точно. Ну давай припустимо, що ми повірили їх словами і перейдемо до другого способу.

Другий спосіб

Для його здійснення нам знадобиться одна дуже корисна утиліта під назвою CPU-Z. Завантажити її абсолютно безкоштовно ви можете нижче.

cpu-z.zip [1.07 Mb] (скачувань: 14)

Раніше на сайті ми вже використовували цю програму для того, щоб дізнатися конфігурацію вашого комп’ютера. Тому можна зробити висновок, що вона ідеально підійде для рішення нашої сьогоднішньої завдання.

Скачали? Тоді запускаємо утиліту. Чекаємо буквально хвилину, може менше, поки пройде завантаження, під час якої збираються дані про вашому пристрої. як тільки CPU-Z запуститься, опускаємо очі відразу в самий низ вікна і знаходимо розділ “Кількість активних ядер“.

Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?
Як ви бачите на скріншоті вище, утиліта також повідомляє, що мій процесор має 2 ядра. Відповідно в моєму випадки диспетчер заду не підвів і продемонстрував правильну інформацію.

Третій спосіб
Для осуществуелия цього способу ми також скористаємося. На цей раз рекомендую вам завантажити утиліту RightMark CPU Clock Utility (скорочено RMClock), яке розроблено для моніторингу завантаження процесора і налаштування його продуктивності. Якраз ідеальний інструмент для того, щоб дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці.

Завантажити цю утиліту можна нижче.

rmclock.exe [571.53 Kb] (скачувань: 5)

Запускаємо RMClock. Потім переходимо в розділ «Monitoring».

Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?
У новоствореній вкладці, в самому низу вікна утиліти знаходимо вкладочки, іменовані «CPU *», де замість «*» – число ядер.

Як дізнатися кількість ядер процесора на ПК або ноутбуці?
Не лякайтеся, нумерація завжди починається з «0». Ну, і третій спосіб підтвердив правильно інформації, яку надав “Диспетчер завдань”. Отже, у більшості випадком ви зможете визначити кількість ядер вашого процесора обмежившись лише комбінацією гарячих клавіш Alt+Ctrl+Delete і переходом у вкладку “Швидкодія”.