З виходом операційної системи Windows 10 все більшого числа користувачів виникає питання «Як дізнатися ключ Windows 10». Незважаючи на те, що після активації Windows 10 ключ вам швидше за все не буде потрібно (так як активація прив’язується до залозу вашого пристрою), питання все ж таки залишається актуальним. З цієї статті ми зрозуміємо, як дізнатися ключ встановленою Windows 10, а також OEM ключ, який зберігається в UEFI.

Як дізнатися ключ Windows 10?

Є величезна кількість програм, які допомагають дізнатися ключ Windows 10. Сьогодні ми зупинимося на ShowKeyPlus, так як вона проста і при цьому функціональна. Також вона не вимагає установки і показує відразу 2 ключа: встановленої системи і OEM ключ, що знаходиться в UEFI (той, що поставлявся з вашим пристроєм з заводу).

Все дуже просто — запускаємо програму і дивимося дані:

  • Installed Key — ключ встановленої системи
  • OEM Key — ключ передвстановленою ОС, якщо вона поставлялася з вашим пристроєм
  • Original Key — ключ попередньої операційної системи (я оновлювався з windows 7 до windows 10)

Натискаєте Save і зберігаєте дані в текстовий файл (якщо необхідно).

З допомогою Check product key ви можете перевірити будь-ключ, щоб дізнатися версію і редакцію ОС, якої він відповідає. Наприклад, у Вас є ключ, але ви не знаєте якої редакції Windows 10 він відповідає. Вводите ключ, дізнаєтеся редакцію Windows, ставите її і спокійно активуєте.

З допомогою Retrieve key from backup ви можете відновити ключ з бекапа ОС. Якщо у Вас залишилася на жорсткому диску папку з ОС (наприклад, ви замінили жорсткий диск або просто на всяк випадок зробили бекап), ви можете «витягнути ключ» з бекапа і використовувати його для активації системи.

Скачати ShowKeyPlus

Також можна подивитися ключ Windows 10, використовуючи інші програми або Powershell, але ми не будемо зупинятися на цих методах, так як даної програми цілком достатньо для того, щоб подивитися ключ windows 10 або іншою версією Windows.