Оперативна пам’ять комп’ютера – це частина системи, яка зберігає різну інформацію, необхідну процесору для виконання конкретної задачі. Виглядає вона у вигляді планки з безліччю мікросхем і знаходиться в системному блоці або корпусі ноутбука.

Іноді користувачам необхідно дізнатися модель і характеристики своєї пам’яті, але стандартні засоби Віндовс не дозволяють цього зробити. Тому доводиться залучати сторонні програми. Зараз ми докладно розберемо як це робиться.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Як дізнатися модель своєї оперативної пам’яті
    • 1.1 З допомогою програм
    • 1.2 Перегляд моделі оперативної пам’яті вручну

Як дізнатися модель своєї оперативної пам’яті

З допомогою програм

Зараз в інтернеті досить багато програм, які дозволяють виконати цю задачу, але більшість з них платні і не позбавлені недоліків.

Ми ж скористаємося безкоштовним засобом CPU-Z. Скачаємо і запустимо програму. Переходимо у вкладку «SPD». Тут нам необхідно вибрати слот своєї пам’яті, їх може бути кілька.

В поле «Максимальна пропускна здатність» можемо побачити назву свого модуля і додаткові характеристики (тип пам’яті, частота тощо). Точно так дивимося другу і всі інші планки, якщо є.

У разі несправності однієї з планок оперативної пам’яті, використовувати програму не вийде, доведеться розбирати комп’ютер.

Перегляд моделі оперативної пам’яті вручну

Подивитися модель своєї пам’яті можна на планці. Але для початку потрібно витягти з корпусу системного блоку або ноутбука.

На цій деталі зазвичай є заводська наклейка з необхідними характеристиками. Якщо такої немає, то може бути довгий номер. За цим номером можна відшукати потрібну інформацію в інтернеті. Якщо на планці немає взагалі ніяких розпізнавальних знаків і через програму вона не визначається, тоді несіть її в сервісний центр.

На мій погляд, обидва способи дозволяють швидко і точно дізнатися необхідну інформацію. Я зазвичай користуюся першим варіантом.