Добрий день. Я напевно писав, хоча і не пам’ятаю, що маю дзеркалку від Nikon… Навіть скажу більше, це моя третя дзеркалка від цієї фірми. Колись давно коли я захотів купити собі перший фотоапарат, вибір був як годиться між Nikon D3100 і Canon 500D/550D… Я вибрав D3100 так як ця була нова камера (у плані моделі), а Canon в принципі ніколи не оновлює свої молодші моделі. І ні краплі не пошкодував про свій вибір, так як у товариша був 500D і було з чим порівняти, матриця у D3100 на порядок краще. Потім я поміняв тушку на D90, про що дуже сильно пошкодував. Так функціонал був побільше, але матриця з настільки блідими квітами після 3100 мене не влаштовувала…

Невелика передісторія

Я ж звичайний користувач, але фотограф і толку від цього функціоналу мені особливо не було, не вмію я чотири спалахи, щоб ними дистанційно керувати:) І ось минулого року я поміняв її на D7100 — найкраща аматорська камера на мій погляд, знімки гарні, світлочутливість можна задирати дуже високо і навіть в підвалах заводу Абрау-Дюрсо без спалаху фотографії виходять з мінімальною кількістю шумів. (Бажаючі можуть переглянути фотографії з цього заводу в моєму альбомі ВК).

Ну так от, підходимо до суті проблеми. Я вже продав два фотоапарата Nikon, а досі не написав статтю про те, як подивитися скільки раз спрацював затвор камери. Думаю це не правильно, тому зараз все розповім, це набагато простіше, ніж зовсім просто))

Інструкція

Зрештою самому корисно знати, скільки ще ресурсу на затворі твоєї камери.

Для цього нам потрібно прочитати дані EXIF з фотографії зроблену на потрібну камеру. Тому робимо знімок і перекидаємо його на комп’ютер.

А паралельно качаємо простеньку програму ShowEXIF, на жаль програма давно перестала розроблятися, але з-за цього вона максимально проста і показує всю корисну інформацію без всяких танців з бубном.

Програма не вимагає установки, разархивируем і запускаємо.

У лівій частині вікна вибираємо папку куди ви скинули фотографію, в центральній вибираємо, власне, фотографію. Вибирати потрібно фотографію без обробки в Photoshop, Lightroom або будь-якого іншого фоторедактора. Так як вони змінюють дані Exif, а нам потрібна інформація. Я знімаю в RAW, тому і вибираю відповідно файл цього формату.

У правій частині вікна гортаємо вниз, поки не побачимо значення «Total Number of Shutter Releases» — це і є те горезвісне число спрацьовувань затвора. До речі, на сучасних дзеркальних камерах стоять затвори, які спокійно витримують 100000-200000 спрацьовувань, тому для звичайного користувача як я цієї камери без проблем вистачить років на 5-6. Але саме на нього потрібно звертати увагу при купівлі Б/В камери. Подряпини не так страшні, як заміна замка, яка може вийти в половину вартості камери.

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч або підписавшись на групу Вконтакті.

Спасибі за увагу!

Відвідуємо сторінку moto.skesov.ru

Матеріал сайту Skesov.ru