Добрий день. Я нарешті добрався до цивілізації і можу знову порадувати вас цікавою і, сподіваюся, корисної статтею. До всього іншого, сьогодні я з товаришем веду стрім по грі Battlefield 4 для bfcl.ru розпочнеться він о 21:00 і подивитися його можна перейшовши по посиланню. А тепер повернемося до наших баранів, а точніше флеш-карт будь то USB-флешка або SD (Sd, MMC, CF тощо) картка.

Суть полягає в тому, що мені попалася в ручці одна така з Китаю і продавалася одна, за досить скромну ціну, як 64 Гб. Але у купила її, закрилися сумніви в її работоспобности, так як частина записаних файлів переставала відкриватися. Звісно ж, він був не в курсі, що наші брати по комунізму, давно вже навчилися прошивати контролери так, щоб він показував більший обсяг, ніж є насправді і записував файли як би циклічно. Система дуже хитра і я до кінця не знаю, як це все реалізовано. Пам’ятаю в самому початку, коли я вперше почув про таку китайської хитрощі, деякі особистості на хабре кричале, що такий контролер буде коштувати набагато дорожче, ніж флешка. Але сьогодні це зустрічається на кожній другій флешці замовленої з Китаю. Але перейдемо до найсмачнішого і сьогодні стаття буде поділена на дві частини. Перша про те, як розпізнати фальшивку (що дасть можливість відкрити диспут на алі і повернути свої гроші), друга як привести флешку в робочий стан з її справжнім об’ємом.

Розпізнати фальшивку і визначаємо реальний обсяг флеш-накопичувача

 • Для цього нам знадобиться невелика утиліта під назвою h2testw, викачуємо з мого Яндекс.Диска і розпаковуємо архів. Запускаємо h2testw.exe і для зручності (не знаю німецька) перемикаємо на English. Тиснемо кнопку «Select target».

 • Вибираємо нашу проблемну флешку. Дивіться не помиліться, а то втратите всі дані на флешці.

 • Тиснемо кнопку «Write+Verify».

 • Почнеться процес заповнення флешкарти, а потім програма буде звіряти скільки було записано і скільки насправді знаходиться на носії даних. У мене на флешку з істинним об’ємом до 8 Гб пішло трохи більше двох годин (приблизно годину на запис і час на читання).

 • За результатом перевірки програма відобразить звіт (заповнюється вже під час перевірки, і висновки можна зробити раніше). Тепер робимо скріншот вікна і додаємо його як доказ до диспуту, з більшою часткою ймовірності ви повернете свої гроші, так як товар не відповідає заявленим технічним характеристикам. У звіт видно, що справжній обсяг флеш-пам’яті становить 7,7 Гб, а все інше намальовано.

 • Тепер займемося приведенням флешка-карти в порядок, щоб їй можна користуватися без ризику втрати даних (на скільки це можливо з китайської підробленою карткою:) і для цього нам знадобиться одне значення, яке є у звіт. Так що перш, ніж закривати вікно, скопіюйте або перепишіть значення кількості секторів для робочого об’єму.

 • Виправляємо відображення об’єму для підробленої флеш-карти

  Мені варто попередити, що так як ми працюємо з підробленими флеш-картами, то вони можуть зламатися в будь-який момент і цей спосіб ви використовуєте на свій страх і ризик. Якщо ваша підробка відмовить після даної процедури, то дякуйте Китайців, а не мене:)

  Отже, качаємо другу утиліту по посиланню. І запускаємо її. Це китайська програма і не дивуйтеся відсутності тексту на кнопках, головне натискати на правильні, а для цього і існує цей сайт. До речі, у мене була проблема з роботою, поки я не запустив її від імені адміністратора. Програма лаялася ніби флешка ніж використовується. Тому при запуску закрийте всі вікна, які можуть використовувати флешку. А якщо вже не допоможе, використовуйте запуск від імені адміністратора.

 • Запустили, вгорі вибираємо потрібну флешку. Помилятися не раджу, перевірте. Не здивуюся, якщо китайці і збільшують обсяг цією ж програмою.

 • Точку переставляємо на нижній пункт, це режим низькорівневого форматування — то що доктор прописав, для цього китайського підробленого р…

 • У правому полі вводимо кількість секторів, які ми отримали під час перевірки.

 • Тиснемо кнопку праворуч угорі. В теорії на ній написано «Форматувати».

 • Выругается на нерусском про те, що зітруться всі дані з флешки «чи Впевнені ми, що хочемо її форматувати», звичайно ж «Так».

 • Піде процес форматування, за підсумками якого програма видасть приблизно такий звіт. Тепер наша флешка визначається як справжня 8 Гб, на жаль, я флешку віддав, забувши зробити скрін з вікна провідника. Але так, він визначалася як 7,7 Гб.

 • На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч або підписавшись на групу Вконтакті.

  Спасибі за увагу!

  Відвідуємо сторінку moto.skesov.ru

  Матеріал сайту Skesov.ru