Avast (Аваст) — популярний антивірус завдяки функціональній безкоштовної версії. Однак будь-які програми небезгрешны, і Avast часом робить помилки, видаляючи або додаючи в свій чорний список «чисті», не заражений вірусом файли. Як раз для таких випадків був придуманий розробниками список винятків. Користувачі можуть додати до нього деякі файли, якщо впевнені, що в них точно не містяться вірусні компоненти. В такому випадку Avast при перевірці ігнорує файли та програми зі списку, не видаляючи їх даремно. Давайте розберемося, яким чином користувачі можуть додати файли в список виключень.

Зміст

 • 1 Навіщо додавати файли у винятку Avast’а
 • 2 Покрокова інструкція по додаванню файлу в список виключень
 • 3 Як змусити антивірус ігнорувати папку або сайт
 • 4 Розширені налаштування
 • 5 Відеоінструкція по роботі з програмою

Навіщо додавати файли у винятку Avast’а

Іноді антивірус безпідставно видаляє файли або додає їх в «пісочницю» — внутрішню ізольоване середовище, в якій програма запускається з істотними обмеженнями. Найбільш часто така проблема трапляється у любителів піратських відеоігор. Avast вважає вірусами файли, зламували систему захисту гри. Також антивірус може видалити деякі файли програм, що працюють безпосередньо з системою (такі утиліти, як очищення і оптимізація системного реєстру Windows, наприклад). Відповідно, антивірус заважає роботі низки програм, видаляючи нешкідливі файли. У таких випадках слід додавати файли у винятку Avast.

Будьте обережні! Якщо додати до виключення дійсно заражену програму, то нічого доброго з цього не вийде. Комп’ютер стане вразливим для вірусних атак, а антивірус перестане звертати на файл увагу. Додавати виняток варто тільки файл з надійного джерела, з яким Ви можете беззастережно довіряти, і тільки в тому випадку, якщо це дійсно необхідно.

Покрокова інструкція по додаванню файлу в список виключень

 • Запускаємо вікно Avast, потім відкриваємо налаштування програми (значок шестерінки в правому верхньому куті).Початкове вікно Avast – відкрити налаштування можна за допомогою іконки у верхньому правому кутку
 • За замовчуванням спочатку відкривається сторінка з загальними налаштуваннями, вона нам і потрібна. Прокручуємо сторінку вниз і бачимо безліч випадаючих списків. Знаходимо той, на якому написано «Виключення», та розкриваємо його.У меню загальних налаштувань відкриваємо випадаючий список «Виключення»
 • Ми вже можемо бачити список винятків. Щоб додати ще один файл, прописуємо його адресу в рядок (або натискаємо кнопку «Огляд» і шукаємо потрібний файл у каталозі), натискаємо «Додати». Відразу як адреса файлу з’явився у списку, Avast перестане звертати увагу на цей файл.Список винятків містить адреси файлів, які ігноруються при перевірці
 • Як змусити антивірус ігнорувати папку або сайт

  Додати в винятки можна не тільки окремий файл, але і цілу папку. Наприклад, якщо ви хочете додати виняток програму або гру (хоча антивірус рідко поміщає в пісочницю відразу всі файли), необхідно написати адресу папки, а після назви додати зворотний слеш і зірочку – «*», тобто повинно вийти щось на кшталт «З:UsersAdminProgram1*».

  Також можна додати виняток і URL-адресу будь-якого сайту, якщо Avast вперто не дає вам завантажити що-то з нього.

 • Для цього переходимо на вкладку «URL-адреси».
 • Прописуємо URL-адресу.
 • Якщо необхідний конкретний файл, то пишемо його повну адресу (http://yandex.ru/some_page.html).
 • Якщо це цілий сайт або категорія сайту, то логіка та ж, що і з папками: додаємо зірочку. Тільки з звичайним слешем, наприклад, http://yandex.ru/*.
 • Розширені налаштування

  У вікні налаштувань присутні вкладки, в яких можна додати файли в винятки для режимів «DeepScreen» і «Посилений режим». Це може бути корисно, особливо для початківців програмістів. DeepScreen практично завжди блокує запуск програм, власноруч написаних в середовищі програмування Visual Studio. Тому варто розібрати і ці два режиму:

  • DeepScreen — інтелектуальна система, що дозволяє Avast’у своєчасно розпізнавати віруси. Якщо цей режим включений, то антивірус на рівні системи сканує працюють процеси. І якщо один з процесів починає виконувати підозрілі операції, то DeepScreen поміщає файли процесу в пісочницю. Дуже корисна і потрібна функція, але іноді і вона допускає помилки. Якщо DeepScreen блокує потрібні Вам програми, просто додайте їх в виняток саме для DeepScreen.
  • Посилений режим — дуже строгий сценарій блокування. В пісочницю потрапляють будь-які підозрілі програми, які хочуть зробити які-небудь дії з системними файлами і налаштуваннями. Так як цей режим невиправдано суворим, то включати його варто тільки початківцям і недосвідченим користувачам. Однак у режиму є свій власний список винятків, в які можна додати потрібні програми або файли.

  Відеоінструкція по роботі з програмою

  Важливо вміти користуватися списком винятків антивіруса, тому що будь-яка програма недосконала, а антивірусна — тим більше. Намагаючись убезпечити комп’ютер, Avast, як хороша мати, часом перегинає палицю і вважає вірусом цілком нешкідливі файли. Але користуватися списком винятків варто обережно. Якщо файл раптом дійсно виявиться вірусною програмою, Ви відкриєте йому дорогу. Так що подумайте двічі, перш ніж додати щось у виключення антивіруса.