Коротка довідка: хештегі — ключові слова, які додаються в опис фото зі знаком «#». У них прописуються, як правило, місце, де був зроблений знімок і його основний зміст — наприклад, #москва чи #котики (як додати хештегі Вконтакте ми розповідали тут).

Трохи докладніше про те, навіщо потрібні хештегі

Кожен хештег — це гіперпосилання на каталог фотографій з тим же ключовим словом, а, значить, і з тією ж тематикою. Так ви можете:

 • швидше знайти знімки, які вас цікавлять;
 • виявити користувачів, які публікують потрібний вам контент, і підписатися на них.

Також теги служать відмінним способом для просування свого фотоблога на Instagram — правильно підібрані ключові слова забезпечать вам приплив нових користувачів.

Як ставити хештегі в Инстаграме

У створенні самих тегів нічого складного немає. Коли ви ставите в Instagram перед словом значок #, воно автоматично буде розпізнаватися сервісом як гіперпосилання, ось і весь фокус. За аналогією це діє Вконтакте, Фейсбук, Твіттер та інших великих соцмережах.

А ось тонкощів у проставленні хэштегов незрівнянно більше, і нижче будуть перераховані саме вони.

 • Так, наприклад, з рівним успіхом хештегі можуть міститися в описі знімка при його публікації, так і в коментарях до нього. Робиться це в тому випадку, якщо, публікуючи фото, ви забули додати опис до нього або захотіли його доповнити згодом.
 • Прогалини в хэштегах ставити не можна, тому словосполучення, якщо в них є необхідність, пишуться одним словом — наприклад, #mashaivanova, або ж з нижнім підкресленням #vse_milashki (натисніть для перевірки).
 • Так як Instagram — міжнародна соцмережа, можна писати хештегі як російською, так і англійською — #vasyapupkin або #васяпупкин. При використанні англомовних хэштегов ймовірність, що ваш знімок знайде і побачить більша кількість користувачів, зрозуміло, зростає, до того ж вони більш популярні. Можна в описі одночасно використовувати і російську, і англійську теги, навіть якщо зміст у них один і той же.
 • Щоб ймовірність того, що знімок знайдуть за ключовими словами, зростала, багато користувачі ставлять кілька хэштегов-синонімів замість одного — наприклад, до фотографії кошеня можуть бути ключові слова #кошеня, #смешныекотики, #кіт, #котик і #коте.
 • Ще один інструмент успішного просування вашого знімка в Instagram — це правильно підібрані слова-ключі. В ідеалі потрібно в описі фотографії використовувати слова, які найбільше популярні в соцмережі. Хештеги #або #нашадача мало що кому скажуть. А ось #дівчина, #відпочинок, #природа — вже краще.
 • З іншого боку, ви можете, навпаки, винайти власні унікальні хештегі, яких більше ніде немає, якщо це знадобиться для просування вашого облікового запису. Наприклад, #селфипрекрасногоменя. Так, якщо хтось знайде цей хештег, він гарантовано потрапить саме до вас.
 • Є ще один момент, здатний значно спростити роботу з проставленням тегів — спеціальні програми, які можна знайти в Google Play або Appstore. Вони автоматично визначають і додають ключові слова при публікації фотографії, виходячи з вашого розташування і змісту знімка, причому роблять це досить точно.
 • Інший простий спосіб — збережіть собі нотатки список найбільш часто використовуваних тегів, щоб кожен раз не вбивати їх заново, а просто копіювати і вставляти.
 • Вітаю, тепер ви знаєте все необхідне про грамотному проставлення позначок у Инстаграме! До речі, якщо ви хочете дізнатися найбільш популярні в Instagram ключові слова, їх список можна знайти в Мережі.