Як користуватися Paint Tool Sai

Багато людей працюють з Photoshop для створення графічних файлів. Фотошоп дійсно універсальний, але все ж більш поширене його застосування — не для простого малювання, а для роботи з візуалізацією.

Як користуватися Paint Tool Sai

Якщо ви любите малювати аніме персонажів або хочете почати це робити, то хорошим вибором буде користуватися Paint Tool Sai. Це доступне для всіх графічне додаток, орієнтоване на те, щоб малювати в першу чергу в стилі ЛайнАрт. У цьому стилі, як раз і малюється аніме і манга, тому використання програми Sai Paint Tool і набув величезну популярність у анімешників.

Як же користуватися Paint Tool Sai

Почнемо з того, що вона призначається для планшетного використання, однак працює набагато швидше описаного вище Фотошопу, в чому ви і переконайтеся, як тільки зробите перші кроки.

Отже, вчимося працювати з Paint Tool Sai:

 • Почати, звичайно, слід з встановлення програми. Для цього заходимо на офіційний сайт Paint Tool Sai (як англомовний підійде http://www.systemax.jp/en/sai/) і завантажуємо її на свій комп’ютер або планшет.
 • Вчитися, як користуватися Paint Tool Sai зручно з уже готового ескізу. Тому спочатку намалюйте і відскануйте ескіз, або знайдіть відповідний графічний файл в Інтернеті. Потім відкривайте його в редакторі Paint Tool Sai.
 • Відкрийте новий шар. Кнопки, щоб зробити це в програмі ви можете знайти в середині правого меню. Для зручності будемо знову ж таки орієнтуватися на англійську мову. Знаходимо “Layer” (Шар), потім вибираємо там “New Layer” (Новий шар).
 • Потім відкриваємо шар для ЛайнАрта — спочатку туди ж “Layer”, а потім вибираємо “New Linework Layer”.
 • Все, що ви зробили, буде відображатися на екрані: Layer 1 — це буде вихідний малюнок, Layer 2 — другий шар, який ви відкрили, а Linework1 — шар для ЛайнАрта.
 • Користуватися графічними інструментами Paint Tool Sai нітрохи не складніше, ніж в Abobe Photoshop.
 • Як і в Фотошопі, інструменти будуть сильно полегшити вам роботу, скажімо, Аерограф (airbrush) дозволить легко намалювати овал.

Як користуватися Paint Tool Sai

 • Спробуємо обвести вихідну картинку. Для цього використовується інструмент «Curve» — обводимо або весь ескіз, або те, що вважаємо за потрібне. Якщо хочете, щоб ескіз не заважав, можна періодично відключати — допоможе натискання на значок ока, який легко знайти на панелі шарів.
 • Якщо лінія вийшла в чомусь не така, як вам необхідно, достатньо натиснути «Edit» і виправити її на потрібний варіант. Так само можна виправити і дефекти ескізу в Paint Tool Sai — з допомогою зміни товщини ліній у виправити всі неточності.
 • Для розмальовки застосовується інструмент Magic Wand (у важких випадках як альтернатива використовується Sel Pen).
 • В першу чергу буде зручно розфарбувати найбільш значимі ділянки малюнка. Після цього перейти на нижній шар і пофарбувати всі дрібні деталі. Потім, для краси і остаточного доопрацювання, повернутися до лінійного шару і позначити лінії тіней. Після чого домалювати відблиски і розфарбувати тіні.

Описаній вище інструкції достатньо, щоб почати користуватися програмою Paint Tool Sai. Більш докладні вивчення технік малювання і можливостей окремих інструментів легко освоїти в подальшому по мірі необхідності.

Приємного малювання аніме!