У цьому уроці ми дізнаємося як працювати з програмою Autoruns.

Autoruns – це утиліта, за допомогою якої ви зможете управляти автоматичним завантаженням драверов, програм сервісів та інших компонентів системи. Тобто, за допомогою цієї утиліти ви можете додати або видалити певні програми, які автоматично запускаються при завантаженні операційної системи Windows.

1. Для початку запустимо файл exe утиліта Autoruns. Як бачите на зображенні нижче, у мене він називається «Autoruns_Rus_Setup». У вас він може називатися по-іншому, але ярлик близько найменування файлу у всіх буде однаковим.


2. Перед вами відкриється вікно «Ліцензійна угода AutoRuns». Натисніть кнопку «Прийняти».


3. Далі перед вами відкриється вже основне вікно, в якому ви можете бачити всі запущені на вашому ПК програми, модулі, системні служби, драйвери.


4. Як бачите на фотографії нижче, ви можете використовувати вкладки, які сортують запущені сервіси по розділам.


5. Для того, щоб дізнатися властивості будь-якого об’єкта досить натиснути на нього лівою кнопкою миші в лівому нижньому кутку утиліти ви побачите: розмір об’єкта, час і дата створення, версію шлях розташування файлу (об’єкта).


Певні поради про те, яку з програм, модулів, драйверів і т. д. видаляти з автозавантаження, а яку залишити я вам не буду, оскільки це індивідуальний підхід і варто відштовхувати від ваших уподобань, технічних характеристик ПК. Найкраще розставте пріоритети і залиште тільки ті об’єкти зі списку, якими ви користуєтеся з самого початку завантаження Windows.

6. Для того, щоб видалити програму з автозапуску потрібно клікнути правою кнопкою миші по ній і в меню вибрати «Видалити».


7.Далі з’явиться нове вікно, в якому у вас попросять підтвердити, чи згодні ви видалити запис автозапуску. Просто натисніть «Так».

З допомогою цих нескладних маніпуляцій ви можете значно прискорити завантаження операційної системи Windows (зменшити час завантаження), методом позбавлення від не потрібних програм, сервісів і т. д. Тільки уважно поставтеся до цієї справи.

Дякую за увагу. Основні ази користування утилітою AutoRuns розглянуті.