Як користуватися Tunatic [відео]

Буває, що почув пісню, а потім довго шукаєш її по мережі і безрезультатно. У таких випадках може допомогти софт, який здатний аналізувати і розпізнавати треки, звучать на радіо або у програвачі. З використанням Tunatic утилітою ви зможете знайти випадково почуті пісні без особливої праці. Tunatic є однією з перших програм, які здатні розпізнати музику і видати виконавця і назву пісні.

Інструкція як користуватися Tunatic з ілюстраціями і відео далі в статті. Для розпізнавання аудіо на Андроїд відмінно справляється додаток Shazam.

Як користуватися Tunatic [відео]

Особливості Tunatic

Програма працює як з Windows, так і з Mac OS. Софт має повну підтримку сімки і XP, а тому проблем з сумісністю не повинно виникнути. Розмір утиліти зовсім невеликий (менше 1 мегабайта), а поширення Tunatic абсолютно безкоштовне. Tunatic може розпізнавати музику через мікрофон вашого комп’ютера, а також через лінійний вихід. Джерело звуку потрібно визначити в налаштуваннях програми. Якщо у вас немає мікрофона, тоді у налаштуваннях варто вказати девайс Stereo Mix і програма буде коректно розпізнавати треки, які будуть грати на комп’ютері.

Як користуватися Tunatic [відео]

Принцип роботи програми

Як користуватися Tunatic: Спочатку потрібно запустити tunatic і дати «послухати» програмі потрібний трек. Джерело мовлення не має значення, головне — хороша якість пісні. Інакше утиліта не зможе зробити повноцінний «зліпок» потрібного треку і знайти його в базі.

Як користуватися Tunatic [відео]

  • На «зліпок» і пошук йде приблизно 15 секунд, софт шукає по своїй базі збіги і відразу видає результат.
  • Сучасна і досить популярна музика розпізнається добре, а ось маловідома і класична музика в 99% випадків не розпізнається. Це пов’язано з базою програми, а точніше її наповненістю виконавцями і треками.
  • База може поповнюватися за допомогою програми Tunalyzer, яка поки вийшла тільки на MacOS. Вона зберігає велику кількість так званих «відбитків» або копій існуючих треків.

Інтерфейс програми

Інтерфейс tunatic — вершина мінімалізму, маленьке довгасте вікно з простим оформленням. Також у вікні є єдина кнопка запуску розпізнавання треку. Рядок видає інформацію і на задньому плані графічний еквалайзер, який працює при обробці композиції. Контекстне меню має всього кілька пунктів: налаштування, згорнути, закрити і відвідати офіційний ресурс даного проекту.

Як користуватися tunatic

  • Включаємо встановлену або portable версію tunatic і відразу йдемо в настройки.
  • У графі налаштування все просто, потрібно лише вибрати пристрій мовлення.
  • Також для коректної роботи варто налаштувати гучність і чутливість мікрофона, щоб tunatic міг правильно записати «зліпок» пісні для аналізу.
  • Далі програма готова до роботи і чекає трек на розпізнання. Пари секунд досить, щоб утиліта початку визначення вашої пісні і ще пара для отримання результату.
  • Утиліта може запропонувати користувачеві пошук треку в пошуковику Google, а також може знайти текст композиції. Якщо пісні немає в базі, то tunatic видасть відповідне повідомлення.
  • Іноді варто спробувати вдруге пізнати композицію, адже можливі помилки і неточності в роботі. За запропонованою посиланням можна завантажити і насолодитися шуканим треком.

Простота і зручність утиліти tunatic вас приємно здивує.