Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Багато користувачів персональних комп’ютерів часто зустрічаються з проблемою запуску певної програми або гри в операційній системі Windows. Причиною цього може бути відсутність спеціалізованого пакету DirectX. Також перед початком установки, програма може запросити інформацію про версії набору Дайрект. Тут виникає питання: “Як дізнатися версію встановленого DirectX?”. Щоб вирішити дану проблему потрібно лише стандартні утиліти ОС Віндовс. Також можна перевірити наявність нової версії пакету.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Для чого потрібна свіжа версія?

Певна частина програмного забезпечення працюють лише у відповідному середовищі. Іншими словами, для запуску деяких ігор і додатків необхідна їх сумісність з встановленими драйверами і пакетами утиліт. Приміром, фотошоп від компанії Adobe не відкриється без компонента OpenGL, а ігри не запустять без пакету DirectX 11.

Щоб уникнути нижче представлені проблеми, необхідно хоча б розуміти суть мультимедійного пакету:

– покупки або завантаження програмних забезпечень, які не підтримуються системою;
– спроб використовувати старі версії Дайрект.

Більшість сучасних програм, що вимагають спеціальні набори роду DirectX вже містять у собі їх виконувані файли. Під час процедури установки, користувачеві буде рекомендовано встановити необхідне ПЗ, а після оновити. Але якщо раптом, процес оновлення не почалося автоматично, варто дізнатися версію мультимедійного пакета, так як може бути що він не пройшов перевірку сумісності з додатком.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Легкий метод для визначення версії.

Переглянути більш детальну інформацію про встановленому раніше пакет DirectX досить просто. Сучасні операційні системи в якості стандартних програм мають Дайрект. З’ясувати тип можна лише за назвою ОС:

– в одну з найпопулярніших систем Windows 7 вбудований пакет DirectX 10, ідеально працює зі всіма графічними програмами, іграми та мультимедійними файлами;
– застаріла версія Windows XP має за замовчуванням дев’яту версію набору, яку доводилося постійно оновлювати, щоб запускати більш сучасні ігри і програми;
– Восьма версія ОС йшла разом з DirectX 11;
– Десята операційна система мала в комплекті 11 і 12-ю версію утиліти.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Використання вбудованих програм для визначення версії.

Щоб визначити точну версію DirectX, використовуючи вбудовані засоби сканування необхідно виконати наступні дії:

– Для початку слід увійти в командний рядок, для цього потрібно буде використовувати комбінацію клавіш WIN+R;
– Далі вводимо dxdiag і тиснемо OK;
– У вікні входимо на першу вкладку і в нижній частині знаходимо дані про утиліту, яка зазвичай розташована на останній сходинці.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

В основному система комп’ютера є лише визначення цілі, тому в деяких випадках дані про ДайректЭкс 11 можуть бути вказані у вигляді 11.1 та 11.2, що сильно грає роль для додатків.

Наступним місце, де можна переглянути інформацію про пакет є стандартна панель керування у вкладці відеокарти, якщо звичайно така встановлена. Наприклад, інформація подібного роду продуктів NVidia показана в розділі з інформацією про систему.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Також, крім стандартних утиліт операційної системи Windows, що показують необхідну інформацію можна використовувати і сторонні. Досить популярною серед них є Aida64 або як вона називалася в минулому Everest. Знайти безкоштовні версії даних програм можна у всесвітній павутині, після слід встановити їх і залишити на комп’ютері, так як вони ще можуть стати в нагоді.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Що далі?

Інформацію про версії пакету ви отримали, тепер для коректного запуску програми або гри, слід дізнатися мінімальні вимоги. Знайти дані такого роду можна на офіційному сайті розробника або ж на інших форумах, де користувачі часто діляться інформацією.

Як можна дізнатися який саме встановлено Директ Х ікс

Для відкриття більшості утиліт, необхідно встановити на пристрій останню версію пакету, які в будь-якому випадку підтримують попередні або ж хоча б ДайректЭкс 11.

Але іноді можуть виникнути невеликі складності:
1) старі моделі відеокарт не підтримує 11-ю версію набору;
2) частину ігор і додатків вимагає певну версію для запуску.

Щоб вирішити дану проблему, слід встановити ту версію, яка показана у вимогах. Якщо система раптом оновлена до останньої, тоді слід повністю видалити драйвер і тільки після встановити необхідну. Скачати виконувані файли можна з офіційного сайту.