Помилки, які виникають на Android-пристроях, не рідкість серед користувачів. Але якщо одні не так страшні (наприклад, аварійне завершення роботи програми), то другі можуть викликати подив і питання з приводу їх виникнення.

Однією з таких помилок є android.process.acore. Причин виникнення цієї помилки декілька, тому розглянемо основні джерела її появи.

3 основних причини, чому ви бачите помилку android.process.acore

У переважній більшості ця помилка виникає із-за того, що:
1. ви відключили системне додаток, без якого операційна система не може працювати нормально;
2. були видалені важливі для Android системні файли;
3. було встановлено кілька додатків, що мають схожий функціонал, і вони неправильно синхронізуються з яким-небудь системним додатком (наприклад, з календарем або списком контактів).

Як усунути появу помилки?

Спершу хочеться відзначити, що в статті є інструкція щодо усунення неполадки, яку не рекомендується робити новачкам. Працювати з системними файлами, не маючи достатніх знань, небезпечно для мобільного пристрою.

Отже, а тепер перейдемо безпосередньо до вирішення проблеми. Як правило, ви можете бачити цю помилку на своєму смартфоні з причини некоректної роботи з телефонною книжкою. Варто вам спробувати додати, відредагувати або видалити контакт, як ви бачите цю злощасну помилку. У цьому випадку проблему можна вирішити так. Заходимо в Налаштування > Програми > Все > Сховище контактів (Контакти/Адресна книга — назва може бути різним, як і шлях до цього додатка, але суть вам повинна бути зрозуміла). Коли ви виберете цей додаток, потрібно натиснути на пункт «Стерти дані».

Увага!!! Вибравши «Стерти дані», ви втратите весь контакт-лист! Тому якщо у вас немає синхронізації запису Google або ви сильно переживаєте за збереження даних, то рекомендується спочатку зробити резервну копію за допомогою спеціального ПЗ або просто переписати номери на аркуш паперу.

Видалення всіх даних з програми «Контакти» призведе до знищення всього списку, але це може допомогти усунути помилку. Якщо це не допомагає, то таким же самим чином вчините з додатком «Календар». У цьому випадку ваші особисті дані не загубляться при скиданні.

У деяких випадках може допомогти видалення програм, призначених для оптимізації Wi-Fi мережі. Крім того, можете спробувати скидання до заводських налаштувань. В смартфонах, як правило, є два види скидання. У першому випадку телефон призводить апарат до заводських налаштувань, але втрати особистих даних не відбувається. У другому випадку видаляється всі, в т. ч. і акаунти, та інші важливі дані. Будьте уважні при спробі скидання телефону.

Деякі користувачі, які вирішили проблему самостійно, повідомляли і про те, що допомогло видалення акаунтів для синхронізації. Знайти їх можна в Установки > Облікові записи та синхронізація (точну назву пункту меню може відрізнятися). Спробуйте видалити різні акаунти (ВК, WhatsApp і ін), перевірте поведінка телефону, допомогло це чи ні.

Спосіб усунення помилки для досвідчених користувачів

В цьому випадку вам доведеться редагувати системний файл. Якщо не впевнені у своїх силах, завжди можна утриматися. Щоб це зробити, відкрийте його, відшукавши по наступному шляху: system/csc/others.xml.

Знайдіть у файлі рядок <CscFeature_Calendar_EnableLunar>TRUE</CscFeature_Calendar_EnableLunar>.

Змінити її так, щоб вийшло <CscFeature_Calendar_EnableLunar>false</CscFeature_Calendar_EnableLunar>.

Якщо ви власник root…

Цілком можливо, що, отримавши рут-права, ви вирішили повидаляти «непотрібні» системні програми. Це призвело до того, що в ході чистки були видалені і ті програми, без яких система не може нормально функціонувати. У цьому випадку вам необхідно відшукати в інтернеті вихідні версії файлів, які ви видалили, виходячи з своєї версії прошивки Android.

Крім того, власники рут можуть спробувати включення (або відключення) процесу logsProvider 2.0. Зробити це можна через TitaniumBackup.

Останній вихід

Ми вже писали про два способи видалення даних з пристрою. Навряд чи вам хочеться наводити апарат до моменту, коли ви його тільки купили в магазині і принесли додому. Але якщо є необхідність в усуненні помилок, то нічого більше не залишається. При повному скиданні з видаленням додатків і профілів, записаних користувачем, віддаляться і додатки, які призводили до збоїв у роботі системи.

Але навіть якщо не допомогло, можна спробувати зовсім кардинальний захід — перепрошивання пристрою. У цьому випадку ваш смартфон перестане бути на гарантії, тому подумайте добре, чи варто прошивати пристрій самостійно, або краще віднести його в сервісний центр.

Якщо ви зважилися на перепрошивку, то в інтернеті можна знайти величезну кількість інструкцій по отриманню рут-прав, встановлення нової прошивки для конкретної марки і моделі пристрою.