Як на ноутбуці включити тачпад: 3 дієвих способу

Тачпад – пристрій для введення інформації, присутнє, в основному, на ноутбуках. Тачпад є певним аналогом вбудованого маніпулятора типу «миша». Цей пристрій має найчастіше вигляд квадратної майданчика, розташованої перед клавіатурою. Також є дві (або три) кнопки (сенсорні або механічні), які відіграють ту ж роль, що і кнопки звичайної миші.

Як на ноутбуці включити тачпад: 3 дієвих способу

Кнопки і функціональні клавіші для включення

Для включення тачпада, найчастіше, є спеціальні функціональні клавіші. На сучасних моделях ноутбука іноді зустрічається спеціальна кнопка поряд з тачпадом, що дозволяє включати або відключати.

Найбільш поширене включення з використанням спеціально призначених функціональних клавіш. Функціональні кнопки знаходяться на клавіші F1-F12, розташованих на звичайній клавіатурі. Для того щоб вони спрацювали, необхідно натиснути клавішу Fn і необхідну функціональну клавішу.

На цих кнопках є умовні позначення, які пояснюють, що робить та чи інша клавіша. Клавіша Fn найчастіше розташована внизу клавіатури в лівій частині. В залежності від моделі ноутбука розташування та призначення функціональних клавіш може бути змінена. Наприклад, на ноутбуці Toshiba для включення тачпада необхідно натиснути клавіші Fn + F9.

Включення за допомогою БІОС і переустановка драйверів

Якщо функціональні клавіші не допомогли, слід перевірити, чи запущений тачпад в БІОС. Для цього слід увійти в BIOS і зайти в меню з управлінням вбудованими пристроями. Найчастіше це меню «Advanced» і пункт «Internal Pointing Device». Необхідно переконатися, що пункт має статус «Enabled», це означає, що пристрій увімкнено.

Як на ноутбуці включити тачпад: 3 дієвих способу

Якщо попередні способи не допомагають, потрібно переконатися, що драйвера для тачпада встановлені коректно. Для цього слід перейти в меню «Пуск» — «Панель управління» — «Система» — «Диспетчер пристроїв» і переконатися, що є пристрій, яке знаходиться у вузлі «Миші або інші вказівні пристрої». Ім’я пристрою буде залежати від моделі ноутбука. Якщо тачпад в цьому розділі відсутня, і є якісь невідомі пристрої, слід оновити драйвера на ноутбуці, завантаживши їх з сайту виробника.

Всі перераховані вище маніпуляції дозволять включити тачпад тільки в тому випадку, якщо він справний. Якщо нічого не допомагає, можна зробити висновки, що тачпад не справний. Тоді слід віддати ноутбук в сервіс-центр для ремонту або використовувати в якості покажчика зовнішнє пристрій типу «миша».