Одне з нововведень нової ОС Windows 8, як відомо, — відсутність кнопки меню «Пуск». Це може бути незручно для тих, хто вже так до неї звик, а переучуватися не хочеться. Звичайно, не варто відмовлятися від роботи в Віндовс 8. Можна спробувати компенсувати відсутність кнопки з використанням, наприклад, гарячих клавіш.

Якщо ж кнопку все-таки дуже хочеться, то існує два варіанти зробити меню Пуск в Віндовс 8:

 • Не вдаючись до допомоги сторонніх програм;
 • З допомогою спеціальних утиліт.

Повернення меню «Пуск» стандартними способами

Так, це можливо, але лише для першої Windows 8 Developer Preview (так називається попередня версія Win8). У ній можна прибрати новий інтерфейс, точніше, відключити його, наступним способом:

 • Натискаємо Win + R, даємо згоду на дозвіл операцій.
 • Відкриваємо редактор реєстру (введення в поле Open символів regedit, далі — Enter)
 • Далі нам в гілку реєстру HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftwindowscurrentversionexplorer. Двічі клікаємо по Explorer.
 • Знаходимо в панелі редактора реєстру праворуч особливий пункт RP Enabled, тиснемо правою кнопкою миші, з меню вибираємо пункт Modify_ .
 • Відкривається діалогове вікно. Там змінюємо в полі Value значення Data з цифри 1 на 0, тиснемо ОК.
 • Всі. Після перезавантаження комп’ютера меню Пуск знову має виглядати звичним чином на операційній системі Windows 8.
 • Як створити меню Пуск в Windows 8?

  Тут нам знадобиться програма Classic Shell або Classic Start Menu.

  Знайти її в мережі нескладно, а потім встановити ще легше. Скачайте собі на ПК, двічі клацніть по файлу ClassicShellSetup, потім пройдіть через досить звичний процес установки (там потрібно приймати ліцензійну угоду і підтверджувати параметри, несклько раз натиснувши на кнопку «Далі», а потім в кінці натиснувши «Встановити»).

  Трохи почекаємо завершення установки і бачимо вікно, де потрібно натиснути Готово.

  На робочому столі з’явилася кнопка «Пуск»! Але ще не все можна зробити певні параметри, наприклад, вибрати стиль з наступних варіантів:

  • Windows Vista/Windows 7;
  • Windows Classic;
  • Windows XP.

  Це дуже зручно — будь-який звик користуватися пуском, в змозі підібрати собі саме такий варіант, який для нього є найбільш комфортним. Міняємо на той стиль, який нам подобається, і натискаємо «ОК». Перевіряємо результат роботи натисканням на Пуск і насолоджуємося обраним стилем.

  Трохи додаткової інформації та опису переваг Classic Shell: є російськомовний інтерфейс, розмір усього в п’ять з половиною мегабайт, безкоштовна ліцензія; операційна система для запуску — що логічно, Windows 8.

  Classic Shell — непоганий варіант, для того щоб поміняти меню «Пуск».

  Але якщо цікаві альтернативи зробити меню пуск, які, може бути, навіть мають деякі додаткові більш широкі можливості, то можна як варіант порекомендувати Start Menu 8 для Віндовс 8. Вона доступна для скачування на офіційному сайті http://ru.iobit.com/iobitstartmenu8 (абсолютно безпечна посилання, вірусів немає), а її вивчення залишаю вже Вам самостійно!

  Успішної і комфортної роботи в ОС Windows 8!