Малоймовірно, що хакери захочуть зламати ваш комп’ютер. Що цінного ви на ньому зберігаєте? Паролі від страниничек в соціальних мережах? Хоча ні, я помиляюся. Все ж цінність даних на вашому комп’ютері. Особливо якщо це стосується електронних гаманців, дані від банківських карт і т. д. Заради цього вам необхідно надійно захистити комп’ютер від злому.

Практично єдиним способом потрапити на ваш комп’ютер є Інтернет. Відповідно нам необхідно захистити комп’ютер від попадання з Інтернету різних шпигунських програм. Це можна зробити двома способами:

1. Уважно вивчити інформацію про файли, які ви хочете завантажити. Якщо це реєстрація на сайті, то не вводити ваші особисті дані (пін-коди карток, паролі від гаманців і т. д.);

2. Перевірити скачаними файл антивірусом і бажано платним, надійним, перевіреним.

Так, і не варто забувати про розширення до браузерів. Вони можуть бути не менш небезпечними, ніж скачані файли. Ви напевно неодноразово помічали, що деякі розширення можуть змусити з’являтися рекламі у вашому браузері. Такі розширення називаються шкідливими. Найчастіше антивіруси їх швидко розпізнають і блокують або видаляють. Але якщо вони здатні «впровадити свою рекламу» в ваш браузер, то не так вже й складно здогадатися, що існують розширення здатні збирати всі введені вами дані в Інтернеті.

Щоб захистити ваш комп’ютер від вірусів і шкідливих програм раджу прочитати цю статтю. В ній максимально детально описані можливі шляхи попадання вірусів на ваш комп’ютер, а також шляхи захисту можливих пробоїв.


Тепер варто звернути увагу на реєстрації на сайтах. Наприклад, ви регулярно заходьте на сайт банку, в якому у вас є особистий рахунок і проводите з ним якісь операції. Відповідно у вас є якийсь особистий кабінет з логіном та паролем. Доброго web-майстра (або групі) не так вже й складно зробити сайт-копію вашого банку, тільки він буде мати трохи інший url-адреса. Ви можете абсолютно випадково забрести на цей сайт і ввести туди свої дані від рахунків. На цьому рахуйте ваші гроші пропали.

Попередній абзац, звичайно ж, був не про захист комп’ютера від злому, але описане в ньому трапляється щодня. Уважно стежте за всім, що ви вводите в Інтернеті і куди ви вводите.

Особливу увагу при захисту комп’ютера від злому варто приділити соціальним мережам. Мільйони користувачів щодня відвідують їх. Відповідно і спаму там безліч. Слідкуйте за посиланнями, які вам приходять в повідомленнях, навіть якщо їх відправили ваші друзі. Зараз спам вже більш-менш «поборен» в соціальних мережах, але все ж рідкісні його прояви залишаються. Але спам може бути не тільки повідомлення, але ваших улюблених групах, спільнотах і т. д. Мало, раптом одного з адмінів групи зламали і вивісили «погану» посилання на стіні його пабліка.


Не варто забувати і про зломі комп’ютерів, які підключені до локальної мережі. Так, таке буває і тут багато залежить від вашого провайдера (якщо це інтернет-мережу) або головного сервера (якщо це локальна мережа підприємства або офісу). Якщо сервер захищений не надійно, то на жаль і ах – вам практично нічого не допоможе. Хоча не варто в цьому випадки нехтувати установкою «особистого» антивіруса, він до речі, хоч і мало що здатен зробити в цьому випадку, але все ж вам може повести і зломщики виявляться не уважними, і запустять слабенький вірус. Але це вже зовсім інша історія.

Якщо підвести підсумок усього вище сказаного, то захист комп’ютера від злому залежить, насамперед, від вас самих і від вашої уважності. Найчастіше комп’ютери зламують з-за цікавості їх власників. На банерчик красивий вони клікнуть, то поведуться на халяву. Виділю три головних пункти для захисту комп’ютера від злому:

1. Не клікайте по підозрілим банерах і посиланнях;
2. Не завантажуйте невідомі і знову-таки підозрілі файли;
3. Купіть ліцензійний ключ для антивіруса.