Комп’ютерна миша не менш важливе пристрій введення інформації, ніж клавіатура. Тому рекомендую вам налаштувати чутливість миші після кожного переустановлення операційної системи. Це не такий складний і тривалий процес, як це може здатися на перший погляд.

Під чутливістю миші мається на увазі швидкість руху покажчика. Тобто нам необхідно буде відшукати цей параметр і налаштувати його. Для цього ми переходимо в «Панель управління», встановлюємо дрібні значки і знаходимо параметр «Миша».


Відкриється діалогове вікно «Властивості: Миша», в якому можна налаштувати зовнішній вигляд покажчика миші, швидкість натискань на клавіші миші, редагувати коліщатко мишки і т. д. Але найголовніше для нас – налаштувати чутливість миші. Для цього переходимо у вкладку «Параметри покажчика».


Далі в цій вкладці знаходимо розділ «Переміщення». В ньому ми маємо можливість як раз і задати швидкість руху вказівника миші (чутливість). Переміщуючи повзунок змінюємо швидкість і робимо її вище або нижче.


Якихось загальних рекомендацій я вам дати не можу, оскільки миші від різних виробників мають різну стандартну швидкість переміщення покажчика. Так і людський фактор не менш важливий, адже деякі люблять робити все швидко (або рухалася швидко), а деякі навпаки. Але зазвичай я цей покажчик швидкості ставлю строго по центру – оскільки це найбільш оптимальні параметри.

Також рекомендую вам встановити галочку навпроти «Увімкнути підвищену точно установки покажчика». Я думаю, навіщо це потрібно ви вже зрозуміли з назви самого параметра.

Після закінчення установки не забудьте натиснути кнопку «Застосувати».

Драйвера
До деяких мишкам в комплекті йде диск з драйвером до неї. У ньому обов’язково повинна бути настройка чутливості миші. Якщо ж при купівлі мишки в її комплекті не було диска – значить, він і не потрібен. Проведете налаштування, описану нижче, і все буде в порядку.

Програми
На превеликий жаль, я не зміг знайти програму, яка б могла змінювати чутливо миші. Хоча на очі траплялися різні автокликеры, програми для зміни курсору миші і т. д. Навіть знайшов програму, яка вимірює «пробіг миші».

Ігри
Ось тут все залежить від виробника гри. Деякі додають такий параметр в налаштуваннях, деякі ж пропускають його. Хоча наприклад для гонок чутливість миші взагалі не важлива, а шутери без зміни цього параметра я ще не зустрічав.