Як налаштувати файл підкачки?

Не вистачає оперативної пам’яті (ОЗП) для роботи в інтернеті або запуску сучасної гри? Перш ніж збільшувати її обсяг, спробуйте налаштувати файл підкачки. Цілком можливо, що ваш ПК або ноутбук стане працювати набагато спритніше. Про те, що це таке і як включити файл підкачки в Windows 7, 8 або 10 читайте нижче.

Зміст статті

 • 1 Що таке файл підкачки
 • 2 Як збільшити віртуальну пам’ять в Windows 7
 • 3 Як збільшити файл підкачки в Windows 8
 • 4 Як збільшити файл підкачки в Windows 10
 • 5 Замість висновку

Що таке файл підкачки

Спочатку трішки теорії. Файл підкачки – це спеціальний файлик, до якого Віндовс звертається, якщо ПК не вистачає поточної ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті для роботи. Простіше кажучи, це віртуальна пам’ять, яка приплюсовується до поточної, в результаті чого покращується швидкість роботи ноутбука або комп’ютера.

Наведу простий приклад. Ви хочете включити гру, яка вимагає 4 Гб оперативної пам’яті. А у вас лише 3 Гб. Що робити в такому випадку? Збільшити віртуальну пам’ять і відсутні 1 Гб Windows «візьме» з цього спеціального файлика. Таким способом ви зможете запустити гру і пограти в неї.

Зрозуміло, тут є кілька моментів:

 • Збільшення віртуальної пам’яті може гальмувати роботу комп’ютера. Адже швидкість доступу до ОЗУ набагато швидше, ніж до жорсткого диска (а саме на ньому зберігається файл підкачки).
 • Використання цієї функції створює зайве навантаження на HDD-накопичувач і скорочує час його роботи.
 • Втім, якщо коректно налаштувати файл підкачки, то ви отримаєте саме той результат, який потрібен. І робиться це нескладно. А щоб спростити вам завдання, нижче наведена детальна інструкція про те, як збільшити файл підкачки в Windows 10, 8 і 7. Вона проста і під силу навіть новачкам.

  Читайте також: Як прибрати автозапуск програм при включенні комп’ютера?

  Як збільшити віртуальну пам’ять в Windows 7

  Отже, якщо ваш ноутбук або ПК гальмує, спробуйте збільшити файл підкачки в Windows 7. Для цього:

 • Відкрийте Пуск – Панель управління – Система.Як налаштувати файл підкачки?
 • Натисніть на «Доп. параметри».Як налаштувати файл підкачки?
 • Знайдіть розділ «Швидкодія» і клацніть на «Параметри».Як налаштувати файл підкачки?
 • У новому вікні виберіть вкладку «Додатково».
 • Саме тут виконується налаштування віртуальної пам’яті. Як правило, тут вже зазначений використовуваний на даний момент розмір (на скріншоті нижче 8173 Мб, тобто 8 Гб). Щоб збільшити віртуальну пам’ять в Windows 7, клацніть на кнопку «Змінити».

  Як налаштувати файл підкачки?

  З’явиться те саме вікно, де ви зможете налаштувати файл підкачки.

  За замовчуванням тут стоїть галочка в пункті «Автоматично вибирати обсяг…». Це оптимальний варіант – рекомендується вибирати саме його.

  Якщо ж ПК або ноутбук гальмує, значить, оперативної пам’яті не вистачає і її треба збільшити. Для початку приберіть галочку в цьому пункті. Всі кнопки стануть активними, і ви зможете включити файл підкачки в Windows 7 і налаштувати його на свій розсуд. Для цього поставте галочку біля рядка «Вказати розмір» і пропишіть вихідний макс. обсяг. Наприклад – 4096 Мб (це 4 Гб).

  Як налаштувати файл підкачки?

  Важливо: щоб уникнути гальм і глюків вихідний макс. розмір повинні бути однаковими. Наприклад, 4096 Мб (як на скріншоті вище).

  До речі, який оптимальний розмір файлу підкачки? Рад з цього питання в інтернеті дуже багато, та й формули розрахунку теж мудрі.

  Оптимальним варіантом буде збільшити віртуальну пам’ять комп’ютера на 50% від обсягу вашої ОЗП. Тобто, файл підкачки для 4 Гб буде становити 2048 Мб. А для 8 Гб ОЗУ можна вказати 4096 Мб. В результаті сумарна пам’ять буде складати 6 і 12 Гб відповідно – цього повинно вистачити на всі випадки життя.

  Після того як ви додали віртуальної пам’яті, натисніть «ОК» і перезавантажте ПК або ноутбук. Адже зміни будуть застосовані тільки після перезавантаження.

  Якщо на ПК встановлено багато ОЗП (наприклад, 8 Гб), і ви працюєте тільки в інтернеті, тоді можете взагалі відключити файл підкачки. Адже, як я говорив вище, він навантажує жорсткий диск, що іноді сповільнює роботу ПК.

  Втім, цього робити не рекомендується. Можливо, через деякий час ви захочете запустити гру або обробку відео, і вискочить помилка, що не вистачає пам’яті. А про віртуальної пам’яті, швидше за все, благополучно забули. В результаті витратите багато нервів, перш ніж вирішити цю проблему.

  Загалом, якщо вам потрібно збільшити віртуальну пам’ять Windows 7 – вкажіть її вручну. А якщо потрібно відновити колишні значення, поставте галочку в самому першому пункті і закрийте це вікно.

  Це теж цікаво – Сильно завантажений процесор: що робити?

  Як збільшити файл підкачки в Windows 8

  Файл підкачки в Windows 8 настроюється аналогічно (як і в «сімці»). А щоб не заходити в Пуск і не відкривати безліч вікон, можна поступити простіше:

 • Натисніть Win + R.
 • Пропишіть sysdm.cpl і натисніть Enter.Як налаштувати файл підкачки?
 • Виберіть вкладку «Додатково» і зайдіть в «Настройки».Як налаштувати файл підкачки?
 • Клацніть на вкладку «Додатково», а потім – на кнопку «Змінити».
 • Як налаштувати файл підкачки?

  До речі, ця команда працює також і в «сімці». Для зручності можете використовувати цей спосіб при необхідності.

  Готове. Далі залишилося лише налаштувати файл підкачки в Windows 8. Щоб включити віртуальну пам’ять, пропишіть бажаний обсяг, клацніть «ОК» і виконайте перезавантаження ПК або ноутбука.

  Читайте також: Налаштування електроживлення ноутбука

  Як збільшити файл підкачки в Windows 10

  Налаштування файлу підкачки в Windows 10 здійснюється дещо іншим чином. Хоча нічого складного тут немає.

  Щоб включити файл підкачки в Windows 10:

 • Зайдіть в Пуск, напишіть в пошуковому полі слово «виробництво» і виберіть знайдений пункт.Як налаштувати файл підкачки?
 • Перейдіть на вкладку «Додатково» та натисніть кнопку «Змінити».Як налаштувати файл підкачки?
 • Відкриється вже знайоме вікно, де можна збільшити віртуальну пам’ять Windows 10.Як налаштувати файл підкачки?
 • Напишіть бажаний розмір, застосуйте зміни і перезавантажте ПК або ноутбук.
 • Це теж цікаво – Як налаштувати автоматичне вимкнення комп’ютера?

  Замість висновку

  На цьому все. Тепер ви в курсі, що таке файл підкачки, для чого він потрібний, і як його збільшити.

  І наостанок зазначу ще 2 невеликих нюансу:

 • Не рекомендується створювати цей файлик на кількох розділах, це лише збільшить навантаження на HDD-накопичувач. Виберіть тільки один підрозділ (наприклад, локальний диск C).
 • Збільшення віртуальної пам’яті в Windows XP здійснюється так само, як в «сімці» або «вісімці».
 • Загалом, якщо ваш ноутбук або ПК гальмує, спробуйте налаштувати файл підкачки. А якщо не допоможе чи стане тільки гірше, тоді краще збільшити обсяг оперативної пам’яті (благо коштує вона зовсім недорого).