На персональних комп’ютерах або ноутбуках звукові доріжки (або інші звуки) відтворюються за рахунок звукової карти. Але яка б у вас не була звукова карта – вона не буде функціонувати без драйвера. Для того, щоб користувач почув звук необхідно мати пристрій виведення цього звуку – колонки або навушники. У підсумку, щоб відтворити вашу улюблену пісню необхідно: наявність звукової карти, встановлений драйвер для неї і природно колонки або навушники.

У випадку несправності хоч одного з раніше згаданих компонентів – звук відтворюється не буде.

Уявімо, що всі ці складові у вас вже встановлені і підключені, але звук ви все одно не чуєте. Тоді вам необхідно налаштувати гучність відтворення. Зазвичай кнопка регулювання гучності знаходиться на панелі завдань, але якщо ви її там не можете виявити, що читайте цю статтю, в якій описана докладна інструкція про встановлення значка гучності на панелі завдань.

Щоб налаштувати гучність відтворення необхідно клацнути по відповідній кнопці. Далі повзунок потрібно потягнути вгору. Таким чином, ви збільшите гучність динаміків. Аналогічно настроюється і гучність навушників (якщо вони підключені) або мікрофона. Всі ці налаштування проводяться у невеликому діалоговому вікні «Мікшер гучності».


На зображенні вище стрілочкою не був відзначений повзунок гучності системних звуків. Системні звуки – це звуки клацання миші, згортання або розгортання вікон, сповіщення про помилки і т. д. Зазвичай я встановлюю значення гучності системних звуків на 0%, для того щоб вони не відволікали, а ви вже самі вирішуйте.

Не на кожному комп’ютері відкривається саме таке вікно налаштування гучності. У більшості користувачів за замовчуванням воно має маленький вигляд і вміщає в себе тільки один повзунок з настройкою гучності динаміків. Для того, щоб відобразити «Мікшер гучності» просто натисніть на відповідну команду «Мікшер», як це показано на зображенні нижче.


Якщо у вас відкрито браузер або програма для відео та аудіо дзвінків, то в мікшері гучності додасться відповідно нові повзунки. Природно, що не у всіх браузерів є налаштування гучності, а от така популярна програма для дзвінків як Skype точно відображається в мікшері гучності.

На превеликий жаль, серед стандартних налаштувань звуку в Windows 7 відсутня налаштування частот. Але не переживайте, більшість аудіоплеєрів мають еквалайзери, які ви без проблем можете налаштувати самостійно (як налаштувати еквалайзер в AIMP читайте тут).