Як налаштувати вимикання комп’ютера?

Автоматичне вимкнення комп’ютера – вкрай корисна опція, яка не раз вас виручить. Стане в нагоді в тих випадках, коли ПК або ноутбук зайнятий тривалим процесом, а вам треба йти. В такому випадку можна налаштувати вимикання комп’ютера – коли потрібна операція буде виконана, він вимикається самостійно. А ви можете спокійно йти спати, їхати на роботу або займатися іншими своїми справами.

Найчастіше налаштування автоматичного вимкнення комп’ютера потрібно, якщо ви:

 • перевіряєте ПК на віруси;
 • конвертуєте відеофайли;
 • встановлюєте комп’ютерну гру;
 • завантажити великі файли;
 • копіюєте важливі дані і т. д.

Варіантів тут багато, але суть повинна бути зрозуміла.

Налаштувати час вимикання комп’ютера можна 2 способами. Перший – за допомогою вбудованих засобів Windows. Другий – використовуючи додатковий софт. Про останньому способі читайте тут: безкоштовні програми для вимикання комп’ютера . А в цій статті описані всі можливі способи налаштувати виключення комп’ютера в заданий час вбудованими засобами Віндовс.

Всі наведені нижче методи є універсальними і працюють на Windows 7, 8 і 10. Тому, не важливо, яка у вас стоїть операційна система, запланувати вимикання комп’ютера можна будь-яким зручним способом.

Зміст статті

 • 1 Настройка автоматичного вимикання комп’ютера
 • 2 Вимикання комп’ютера через командний рядок
 • 3 Вимикання комп’ютера за розкладом
 • 4 Пару слів на закінчення

Настройка автоматичного вимикання комп’ютера

Перший метод, як можна включити автоматичне вимикання комп’ютера або ноутбука – використання розділу «Виконати». Для цього:

 • Натисніть Win + R.
 • У новому вікні введіть рядок shutdown -s -t 3600.Як налаштувати вимикання компютера?
 • Натисніть «ОК».
 • З’явиться таке віконце, яке підтверджує, що все зроблено правильно.

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Число 3600 – кількість секунд. Воно може бути будь-яким. Конкретно ця команда вмикає автоматичне вимикання ПК через 1 годину. Процедура є одноразовою. При необхідності повторного вимикання необхідно виконати її ще раз.

  Замість числа 3600 ви можете написати будь-яке інше:

  • 600 – вимкнення через 10 хвилин;
  • 1800 – через 30 хв;
  • 5400 – через півтори години.

  Думаю, принцип зрозумілий і потрібне значення ви зможете порахувати самі.

  Якщо ви вже активували самовимкнення комп’ютера з якоїсь причини передумали, тоді знову викличте вікно і пропишіть рядок shutdown -a. В результаті заплановане автоматичне вимикання буде скасовано. Якщо все зроблено правильно, то з’явиться ось таке повідомлення.

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Читайте також: Батьківський контроль на комп’ютері Windows 7

  Вимикання комп’ютера через командний рядок

  Ще один дуже схожий метод – вимикання комп’ютера через командний рядок. Щоб активувати цю опцію:

 • Відкрийте Пуск – Програми – Стандартні – Команд. рядок.Як налаштувати вимикання компютера?
 • Напишіть (або копіювати) shutdown -s -t 3600 (знову ж – число може бути будь-яким).Як налаштувати вимикання компютера?
 • Закрийте вікно командного рядка.
 • Якщо раптом передумаєте виконувати дану операцію, тоді знову відкрийте вікно і введіть – shutdown -a.

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Дана команда працює тільки тоді, коли ви вже поставили час вимикання комп’ютера, але воно ще не настало.

  До речі, якщо цю процедуру треба виконувати регулярно, тобто більш простий спосіб. Щоб не відкривати вікно «Виконати» або командний рядок, створіть ярлик (наприклад, на раб. столі). І в полі «Місцезнаходження об’єкта» напишіть наступний рядок C:WindowsSystem32shutdown.exe -s -t 5400 (число може бути будь-яким). Натисніть «Далі», потім введіть ім’я ярлика та натисніть кнопку «Готово».

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Тепер, коли вам необхідно буде встановити вимикання комп’ютера, просто клацніть на ярлик. І дана опція тут же активується (ви побачите підтверджуюче повідомлення).

  Для зручності можна створити ще один ярлик, щоб прибрати вимикання комп’ютера (раптом знадобиться). Але тут вже треба прописати наступне: C:WindowsSystem32shutdown.exe -a (без крапки в кінці).

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Це теж цікаво: Налаштування батьківського контролю Windows 8

  Вимикання комп’ютера за розкладом

  І останній метод – виключення комп’ютера по часу через «Планувальник». Підходить в тих випадках, якщо цю процедуру вам потрібно виконувати регулярно: щоденно, щотижнево і т. д. Щоб не запускати постійно командний рядок, достатньо лише один раз задати час вимикання комп’ютера або ноутбука і все.

  Щоб це зробити:

 • Зайдіть в Пуск – Панель управління – Адміністрування.Як налаштувати вимикання компютера?
 • Виберіть «Планувальник завдань».Як налаштувати вимикання компютера?
 • В правій колонці натисніть на «Створити просту задачу».Як налаштувати вимикання компютера?
 • Введіть вам назву – наприклад, «Автоматичне вимикання ПК».Як налаштувати вимикання компютера?
 • Вкажіть, як часто потрібно виконувати цю процедуру (якщо одноразово, тоді краще виберіть один із способів автоматичного вимикання компа, описаних вище).Як налаштувати вимикання компютера?
 • Виконайте настройку вимикання комп’ютера або ноутбука (вкажіть час і дату початку).Як налаштувати вимикання компютера?
 • Виберіть перший пункт – «Запустити програму».Як налаштувати вимикання компютера?
 • У полі «Програма» напишіть shutdown, а в полі «Аргументи» – -s -f (ключ -f закриває програми в примусовому порядку, – на випадок, якщо вони раптом зависнуть).Як налаштувати вимикання компютера?
 • Натисніть кнопку «Готово».
 • Як налаштувати вимикання компютера?

  Ось так можна поставити час вимикання комп’ютера. Приблизно таким же чином здійснюється щоденна або щомісячна налаштування. Деякі поля будуть іншими, але нічого складного там немає – розберетеся.

  Щоб нічого не зависло, рекомендується перед виходом вимкнути браузер і інші програми (крім тієї, яка виконується в даний момент). Також це потрібно для того, щоб зберегти всі зміни і нічого не втратити.

  Що робити, якщо потрібно відредагувати або видалити цю задачу? У такому разі знову зайдіть в «Планувальник» та відкрийте вкладку «Бібліотека». Знайдіть тут в списку вашу задачу (за назвою) і двічі клацніть лівою кнопкою.

  Як налаштувати вимикання компютера?

  У вікні, перейдіть В розділ «Тригери» і натисніть на кнопку «Змінити».

  Як налаштувати вимикання компютера?

  А далі змінюйте налаштування на свій розсуд.

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Якщо більше не потрібно вимикання комп’ютера за розкладом, тоді зайдіть в «Бібліотеку», виділіть своє завдання, клацніть ПКМ, а потім – «Видалити».

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Це теж цікаво: Як заблокувати сайти від дітей в інтернеті?

  Кілька слів на закінчення

  У багатьох сучасних програмах є галочка «Вимкнути ПК після закінчення процедури». Найчастіше вона мається на тих утиліти, які довго виконують свою роботу – наприклад, дефрагментацію диска, перевірку ноутбука або комп’ютера на віруси і т. д.

  Як налаштувати вимикання компютера?

  Обов’язково перевіряйте у кожній програмі наявність цієї галочки. Якщо вона є, тоді вам не потрібно буде налаштовувати виключення комп’ютера по часу. Так набагато простіше і зручніше. Якщо ж її немає, тоді доведеться виконувати налаштування вручну.

  На цьому все. Тепер ви знаєте, як налаштувати вимикання комп’ютера або ноутбука в Windows 10, 8 і 7, і легко зможете це зробити. Вибирайте будь-який спосіб, який найбільше підходить, і користуйтеся при необхідності.

  Читайте також: Як настроїти батьківський контроль в Windows 10?

  До речі, як правильно розрахувати час, коли потрібно вимикати ПК? Зазвичай програми показують приблизне значення, коли конкретна процедура (перевірка на віруси або дефрагментація) буде завершена. Подивіться на нього і накиньте ще зверху 20-30% (або більше). У будь-якому випадку ваш ПК буде вимкнений раніше, ніж поки ви прокинетеся вранці або прийдете ввечері з роботи.