Доброго часу доби. Загалом, це не стільки інструкція як пояснення. Вся справа в тому, що я дуже часто зустрічаю ось такі випадки: чоловік купив роутер, покликав незнаючого одного або підключав сам, але встромив проводу куди попало і підключається через «Підключення до інтернету» в пункті «Мережі» або з ярлика цього ж підключення на робочому столі. А потім дивуються: «Чому ж у мене немає інтернету на телефон/планшет/ноутбуці?» Тут вся справа в невігластві саме з даного питання, притому я нікого не звинувачую, так як я теж погано розбираюся в ядерній фізиці, тобто все знати не можна. Але саме для таких випадків я і створював цей сайт: він допомагає людям розвиватися і краще розуміти комп’ютерну техніку. Так що похвалюся моїм новеньким TP-Link TL-WDR3600 (його можна купити в магазинах: ОГО.ру, Мвидео або Техносиле) і розповім про ази:)

Отже, для чого ж потрібен роутер (не важливо Wi-Fi або звичайний провідний)? В першу чергу для створення локальної мережі, по-другу для роздачі інтернету всередині неї. І для цього роутер повинен сам підключитися до інтернету, тобто в нього вводяться дані, за якими він повинен підключитися до вашого провайдера, отримати доступ до інтернету і далі роздавати по локальній мережі, і тільки в такому разі доступ до інтернету отримають всі пристрої всередині локальної мережі. Я сподіваюся, ви зрозуміли в чому суть, і тепер я покажу вам кілька картинок і приблизні вказівки до дії.

1) Вставляємо кабель від інтернету в потрібний порт:

а) Кабель Ethernet порт WAN (вісім контактів, зазвичай виділений іншим кольором):

 

б) Якщо ви будете працювати за технологією ADSL, то вставляємо телефоный кабель до відповідного чотирьох контактний порт, зазвичай так і підписується ADSL:

 

2) Підключаємо комп’ютер, беремо кабель Ethernet, який зазвичай йде в комплекті з роутером і вставляємо в один з портів LAN:

 

Другий кінець кабелю вставляємо у відповідний порт Ethernet на задній частині системного блоку.

 

3) Далі підключаємо блок живлення від роутера і включаємо його в електромережу.

4) Коли роутер завантажиться, необхідно потрапити в його WEB-інтерфейс. На всіх сучасних роутерах знизу на срібній табличці пишуть адресу, логін і пароль для доступу до налаштувань. Найчастіше це два варіанти 192.168.1.1 або 192.168.0.1 (логін і пароль зазвичай один і той же: admin).

Так що заходимо в браузер (будь-який) і вводимо адресу і дані для аутентифікації. На моєму Tp-LINK інтерфейс виглядає наступним чином.

 

5) Тепер переходимо до налаштування інтернет-з’єднання. В роутерах TP-Link для цього потрібно зайти в розділ мережу і там вибрати WAN. Найчастіше потрібно шукати слова «Інтернет», «Мережа», «WAN» або «ADSL». Далі тут необхідно вибрати варіант підключення, відповідний вашому провайдеру: IP (динамічний або статичний), L2TP, PPPoE, PPTP. Відповідні інструкції ви знайдете разом з договором або на сайті вашого провайдера. У мене Білайн і налаштування виглядають ось так, по закінченню тиснемо кнопку «Зберегти».

6) Тепер потрібно відключитися у вашому поточному підключенні, відкривши його «Стан» і натиснувши кнопку вимкнути. Після цього перезапустити роутер, щоб він підключився до інтернету.

 

7) Після завантаження, роутер повинен автоматично підключитися до інтернету і почати роздавати доступ в інтернет межах своєї локальної мережі. Якщо цього не сталося, перевіряйте правильність введених даних.

8) Далі необхідно включити Wi-Fi (при його наявності) і встановити на нього пароль, щоб сусіди не змогли посидіти на халяву».

Переходимо в розділ Wi-Fi. У моєму випадку це два розділу, так як мій роутер має дві частоти. Я буду показувати на стандартному 2,4 ГГц . Для початку йдемо в основні налаштування і вводимо ім’я майбутньої мережі (SSID). Можна також вибрати режим роботи, ширину каналу (краще не чіпати) і канал (якщо у вас є проблеми з виявленням вашої мережі, раджу спробувати різні канали, швидше за все, той, який у вас стоїть, зайнятий великою кількістю роутерів). Зберігаємо налаштування.

 

9) Тепер переходимо в розділ «Безпека», вибираємо тип захисту WPA2 (WPA2-PSK), можна WPA-PSK. Вибираємо метод шифрування AES і вводимо пароль для доступу до мережі Wi-FI. Зберігаємо налаштування.

 

Ну що ж, основна настройка роутера закінчена, на шабашках я за це беру 500р. Сервіси беруть 1000р. Хоча на мій погляд нічого складного тут немає 😉 загалом, експериментуйте, питайте, і я або інший читач сайту вам обов’язково допоможуть. Більш глибока настройка роутера за винятком деяких випадків (або) не потрібна.

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу

Матеріал сайту Skesov.ru