Доброго дня. Сьогодні я вирішив написати кілька не властивою для мене манері, так як це буде не інструкція. Власне і назва статті не буде злегка збігатися з вмісті, так як ми будемо зараз говорити не про вибір паролів для облікового запису електронної пошти (хоча дещо все-таки будемо), а про грамотності… Точніше про грамотності використання комп’ютера та інтернету. У наш час бути безграмотним у комп’ютері має бути дуже і дуже соромно, так як зараз навіть черга в лікарнях займається з допомогою комп’ютерів. А штовхнула мене на цю статтю новину, про «злитих» у мережах базах даних основних поштових сервісів, таких як Яндекс(1,2 млн. акаунтів), Google(5 млн. записів) і Mail.ru(4,6 млн. акаунтів). А головне, адже поштові сервіси тут не винні — більшість користувачів самі їх віддали! Тому, я вирішив що треба трохи допомогти читачам skesov.ru і зібрати невеликий звід правил, який допоможе зберегти ваш поштовий акаунт у цілісності. До речі, ви можете перевірити потрапив ваш електронний ящик в список злитих з допомогою сайту isleaked.com

Зміст

  • 1 I) Використовуйте правило трьох паролів.
  • 2 II) Завжди читайте URL в адресному рядку браузера перш, ніж вводити пароль.
  • 3 III) Використовуйте антивірус і фаєрволл. Або хоча б не вимикайте вбудований антивірус.
  • 4 IV) Читайте, що ви встановлюєте, при установці програм.

I) Використовуйте правило трьох паролів.

Перше і найголовніше, що потрібно запам’ятати — це використовувати різні паролі для різних сайтів. Найважливіший ваш аккаунт — обліковий запис електронна пошта, за допомогою неї можна відновити будь-який обліковий запис, так що якщо ваш поштовий сервіс дозволяє, настійно рекомендую використовувати двохетапну аутентифікацію або як мінімум прив’язати номер телефону, поштова скринька завжди можна було відновити. Я рекомендую використовувати три пароля:

1) Самий складний, символів 12-18 різного регістр, як можна більше просто набір букв або цифр, мінімум сенсу (наприклад M324mK76kj88) — для використання на вашому поштовому акаунті і сайтів, де можуть використовувати ваші грошові кошти (Qiwi, Яндекс.Гроші або інтернет-банкінг).

2) Середньої складності пароль, приблизно 10 символів, різний регістр, але зі змістом для більш простого введення (PriVet8903) — використання на сайтах, яким ви можете довіряти. Це сайти, яким можна довіряти (великі сайти типу facebook, Вконтакте, однокласники, але прочитайте правило №2)

3) Слабкий пароль, 8 символів, може бути певним словом з додаванням пари цифр без зміни регістру. (pupnik99) — використання на всіх інших сайтах.

II) Завжди читайте URL в адресному рядку браузера перш, ніж вводити пароль.

Це є основною причиною, чому ви можете втратити аккаунт. В інтернеті дуже багато сайтів підробок, які мають дуже схожі з оригіналом доменні імена, наприклад v-kontakte.ru, odnaklassniki.ru, googlle.ru і т. п. Вони будуть оформлені так само, як і справжні сайти, відкриється сторінка запиту пароля точна така ж як і на цьому сайті, але якщо ви ведете пароль на подібному сайті, ви автоматичні попадете в базу даних. Тому завжди, повторюю ЗАВЖДИ ДИВІТЬСЯ НА URL-АДРЕСУ перш ніж вводити пароль. Якщо ви побачили неточність або сумніваєтеся, відкрийте пошуковик www.ya.ru або www.google.com та забийте назву сайту, який хотіли відкрити, в першій сходинці буде необхідний сайт. Уважність наше все, без неї в інтернеті краще не сидіти.

III) Використовуйте антивірус і фаєрволл. Або хоча б не вимикайте вбудований антивірус.

Ще одне правило, яким нехтують більшість російських користувачів. Все тому що, більшість вважають, що вони не захищають комп’ютер. У цьому частково є правда, тому що як я люблю говорити «при кривих руках не один антивірус не допоможе», але він закриє дуже багато дірки, а головне допоможе уникнути більшість банальних помилок. Зокрема, в базах даних антивірус є більшість троянів, які можуть відвести ваш пароль. Тому не варто нехтувати такою допомогою в збереженні вашого особистого життя.

Звичайно в ідеалі, це використовувати хороший антивірус, начебто Dr.Web , Avast PRO або Kaspersky, але не всі готові віддавати 1000р. у рік, тому так само можна використовувати такі антивіруси як безкоштовна версія Avast (вимагає простої реєстрації кожен рік) або Microsoft Security Essential (встановлений за замовчуванням в Win8, доступний для установки в більш ранніх версіях з офф.сайту).

IV) Читайте, що ви встановлюєте, при установці програм.

Так друзі, часи, коли ми могли встановити будь-яку програму, просто клацнувши по кнопці «Далі» в інсталятор програм, давно пройшли. Розробники почали за гроші додавати в інсталяторі додаткові пакети для установки, які не полегшують користувачам життя. І добре ще, коли це яндекс.браузер, так дуже часто зустрічається всякий рекламний сміття, який змінює домашні сторінки на якісь екстремальні варіанти. Наприклад, при установці The KMPlayer, завантаженого з офф.сайту, ви можете встановити ще три непотрібних вам пакета програм. Так що уважно читаємо і скрізь тиснемо Decline. Тому що в даних випадках, навіть антивірус може не впоратися.

На цьому поки все, якщо що-небудь придумаю ще, додам пізніше. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу

Матеріал сайту Skesov.ru