Дуже багато людей пробують свої здібності на терені мережевого маркетингу. Деякі досягають певного рівня. Але, можливості Інтернету мало хто використовує. Часто вони використовують Інтернет в такому варіанті: замовили сайт, “вивісили” його в Інтернеті, і він там стирчить без всякої користі. А самі, в кращому випадку, раз на тиждень зазирнуть до скриньки.

Або інша крайність. Коли, трохи розбирається в сайтобудівництво користувач комп’ютера, що робить сайт по продукції мережевої компанії, але сам в компанії не працює, а чекає результатів.

Чому мало користі від обох варіантів, хочу показати на своєму досвіді.’,’

Першою МЛМ структурою, в яку я підписався, була китайська компанія, яка поширює апарати для оздоровлення і Бади. Але самому займатися мережевим маркетингом у мене бажання не було. Це потрібно було їздити кожен день в офіс, проходити навчання, проводити співбесіди і т. д.

Я сам зробив сайт по продукції компанії і став його розкручувати. Почали дзвонити люди. Але мені кожен раз потрібно було дзвонити в офіс, щоб уточнити наявність, ціни. Перший час я давав номер телефону свого інформаційного спонсора, але вона теж в офісі бувала не часто. Іноді проводила зустрічі з моїми клієнтами, але це не було виходом з положення. Тоді я став давати номер телефону людини, яка в офісі завідував складом продукції. Вона називала ціну і розповідала про властивості апарату, або препарату.

Але, в такому разі, я поступався продукцію за дистриб’юторською ціною, без надбавки. Задовольнявся тим відсотком, який мені виплачувала компанія через місяць. Однак, багато клієнтів були іногородні. З ними потрібно було вирішувати питання про оплату та відправці. Навіть якщо надіслати післяплатою, потрібно, щоб хоч за доставку клієнт зробив передоплату. Одного разу я 3 години витратив на поштамті, тому що клієнт хотів отримати апарат до Нового року, а на поштамті була передноворічна чергу.

Тому, не варто розраховувати, що за вас хтось буде працювати, а ви – отримувати гроші!

Тим не менш, я погодився співпрацювати з ще однією мережевою організацією, розповсюдження жіночих тампонів. Знайома, яка була в курсі моїх здібностей з розкручування сайтів, підписала мене без передоплати. З розрахунком, що я спочатку окуплю вступний внесок, а потім буду отримувати прибуток.

Люди мені дзвонили, але, оскільки я на своєму досвіді такі тампони перевірити не міг, я всім давав телефон спонсора. Вона потім підписувала під мене тих, хто виходив на неї через мене. Але іноді, після звірки списку, вона мені говорила “Цей погодився придбати тільки за мінімальною ціною”. Тобто, мені нічого не належало.

Багато телефонують, щоб проконсультуватися, чи тільки запитати ціну. А, коли я їх перенаправляв – вони не стали дзвонити з банальної причини: їм не підходить телефонний оператор і вони не хотіли витрачати гроші на дорогий дзвінок. Загалом, дзвінків багато, а толку мало. Тому робота оператором мені набридла, я запропонував спонсору викупити розкручений сайт і самої контактувати з клієнтами.

Однак, МЛМ – це не тільки продаж продукції, але і побудову своєї мережі. І саме завдяки цьому стають лідерами, отримують ранги та цінні подарунки (у тому числі, автомобілі).

Щодо підписання нових людей питання стоїть так: спілкуватися з людьми повинні ви самі!

А як вийшло у мене? Я зробив сайт мережевої компанії по розповсюдженню комп’ютерних навчальних курсів. Сайт став популярним, на нього пішли люди. Почали мені дзвонити по телефону, по скайпу, надсилати листи. Я на них грамотно відповідав.

Природно, задавали питання, який заробіток особисто у мене. Будь рангів я досяг. Але, якщо я свою мережу не будував, що я міг сказати. Я перенаправляв всіх до свого спонсора, у якій мережа була, до того часу, з декількох сотень осіб.

Але толку від цього було мало. Коли на наступний день її питав «дзвонив їй хто-небудь». Вона говорила, що ні. Я дзвонив тим людям і вони відповідали, що поки не дзвонили. І більше вони, взагалі не дзвонили.

І тут все зрозуміло. Людей зацікавив я. Їм сподобалися мої статті на сайті, мої відповіді на питання. На відміну від БАД і жіночих тампонів, в комп’ютерних програмах я розбирався. На сайті була моя фотографія. І люди хотіли спілкуватися зі мною. Але коли я їх отфутболивал до іншої людини – інтерес у них зникав. Дзвонити не відомо кому вони не хотіли.

Деякі планували запросити мене для проведення презентацій в свої міста Росії, Казахстану. Але, коли я чесно зізнавався, що своєю мережі у мене немає, а підписана лише кілька людей, вони розчаровувалися. Я переконався,що успіхів в МЛМ домагаються лише ті люди, які самі працюють зі своїми партнерами.

Тут я описав на своєму досвіді – як не треба працювати в мережевому бізнесі! Я думаю, ви врахуєте мої помилки.