Як очистити історію в Опері: 4 способу

Вам потрібно очистити історію в Опері? Це нескладно. Більше того – видалити історію в Опері можна двома способами. Перший – це вибіркове видалення потрібних сайтів. А другий – повне очищення.

Навіщо це потрібно? Можливо, ви користуєтеся комп’ютером з іншими членами сім’ї і не хочете, щоб вони бачили список відвіданих сайтів. Чи зайшли на робочому ноутбуці в соцмережі, а потім хочете почистити історію браузера. Таких причин багато. До того ж будь-який користувач повинен знати, як видалити історію в Опері. Адже це елементарні основи комп’ютерної грамотності.

Корисно знати: Як змінити стартову сторінку в Opera?

Як почистити історію в Опері?

Браузер Opera відстежує активність користувача і зберігає багато різної інформації. У тому числі список відвіданих сайтів. З одного боку – це здорово, адже при необхідності ви легко зможете знайти в ньому потрібний ресурс і відкрити його знову. А з іншого – відвідані сайти можуть побачити інші люди: ваші рідні, які теж користуються ноутбуком, або роботодавець (якщо мова йде про робочому ПК). В даному випадку наслідки можуть бути неоднозначними. Але цього можна уникнути, якщо знати, як очистити історію браузера Опера. Зрештою, кожна людина має право на конфіденційність.

Для початку розглянемо, як почистити історію в Опері вибірково. Такий спосіб відмінно підходить у випадку, якщо вам потрібно видалити не весь список, а тільки один або кілька сайтів.

Отже, щоб частково почистити історію браузера Опера, виконайте наступне:

 • Клацніть Ctrl+H.Як очистити історію в Опері: 4 способу
 • Відкриється нова вкладка, в якій відображений список відвіданих раніше сайтів. Знайдіть потрібну сторінку, наведіть на неї курсор, а потім натисніть на хрестик у правому куті.Як очистити історію в Опері: 4 способу
 • Сайти відсортовані по датах – це полегшує пошук потрібного ресурсу. Але ви можете прискорити цей процес: пропишіть назва сторінки в спеціальному полі (достатньо і одного неповного слова), знайдіть її і видалити.
 • Як очистити історію в Опері: 4 способу

  Таким способом ви можете видаляти будь-яку кількість сайтів – один за іншим. Якщо потрібно стерти весь список за певний період (день, тиждень, місяць), тоді:

 • Натисніть в правому верхньому куті кнопку «Очистити історію».Як очистити історію в Опері: 4 способу
 • У новому вікні вкажіть період, за який хочете стерти дані (за останній час, минулий день, тиждень, місяць).Як очистити історію в Опері: 4 способу
 • Поставте галочку в першому пункті (інші приберіть, щоб не видалити зайвого!) і натисніть кнопку «Очистити».
 • Як очистити історію в Опері: 4 способу

  Таким чином можна видалити історію браузера Опера комплексно, тобто за певний період часу.

  Читайте також: Як зберегти в закладки Opera?

  Повне очищення історії в Опері

  Повне видалення відбувається тут же. Вам лише потрібно вибрати пункт «З самого початку», поставити галочку в першому пункті і натиснути кнопку «Очистити».

  Як очистити історію в Опері: 4 способу

  Віддалений список відвіданих сайтів відновити неможливо. Враховуйте це!

  Розглянемо ще два альтернативних способи, як видалити історію відвідин сайтів в Опері. Можливо, один з них буде для вас зручніше.

  Отже, видалити історію в Опері назавжди (або частково) можна так:

 • Зайдіть в «Налаштування», натиснувши Alt+P.Як очистити історію в Опері: 4 способу
 • Перейдіть на вкладку «Безпека» і натисніть на кнопку «Очистити».Як очистити історію в Опері: 4 способу
 • Вкажіть потрібний період, поставте галку в першому пункті і запустіть очищення.
 • Як очистити історію в Опері: 4 способу

  Також можна видалити історію пошуку в Опері буквально за 2 кліка. Натисніть Ctrl+Shift+Del або перейдіть в Меню – Інші інструменти – Очистити.

  Як очистити історію в Опері: 4 способу

  Відкриється знайоме вже віконце. Вибираєте, що потрібно і видаляєте список відвіданих сайтів.

  Як очистити історію в Опері: 4 способу

  Такий варіант відмінно підходить для тих, хто часто виконує очищення історії в Опері (адже він займає максимум 30 секунд).

  Це цікаво: Очищення кешу в Opera

  От і все. Тепер ви знаєте, де зберігається історія в Opera, як її відкрити, видалити (частково або безповоротно). Вибирайте будь-який спосіб, який найбільше підходить, і користуйтеся на здоров’я. Тепер список відвіданих вами сайтів навряд чи хто побачить 🙂 .