Якщо ви в якийсь момент виявили, що працездатність комп’ютера стала набагато менше, ніж було раніше – це тривожний знак, і швидше за все вам потрібно почистити його кеш. Часті проблеми у роботі і загальної продуктивності ПК безпосередньо пов’язані саме з ним. Кеш є на будь-який ОС Windows. І якщо в двох словах про кеші – це своєрідне тимчасове сховище файлів та інших компонентів. Ця папка поступово заповнюється всій подібною інформацією від кожної програми, ігри на вашому ПК.

Особливо це відчутно тоді, коли на ПК встановлено досить багато, які щоденно відкриваються і Ви ними користуєтеся. Кеш накопичує в себе все більше інформації з кожним новим заходом в певне. Автоматичне видалення кеша недоступне, і саме тому час від часу цю папку бажано очищати повністю.

Існуючі види кеша:

Кеш буває: DNS, і у вигляді тимчасового файлу. Під час використання браузера вихід в інтернет, він також накопичує свій кеш, браузерний.
Кеш DNS – це нешкідливий вид кешу, який зберігає основні параметри та параметри для більш швидкого підключення до доменного імені сайту або чогось ще. Цей кеш зберігається вже при першому відвідуванні певного сайту.
Тимчасові файли, кеш – це файли оновлень, тимчасові дані програм, які залишаються на диску. Вони крім засмічення ПК, ще його й уповільнюють.

Видалення «Мотлоху» з ПК

Є способи видалення кеша на комп’ютери. Якщо кеш DNS видаляється за пару секунд, то тимчасові кеш-файли будуть видалятися досить довго.

Як видалити Кеш DNS:

– Викликаємо CMD рядок за допомогою WIN+R;
– Введіть у командний рядок наступні параметри: ipconfig /flushdns.

Швидке очищення кешу ПК

Якщо ручна чистка не підходить Вам, то є варіант встановити спеціальні програми для очищення зайвої інформації з системи. Одна з найкращих і популярних – «Прискорювач ПК». Її скачування доступно тут http://fast-computer.su.

Від інших подібних програм, дана відрізняється простим інтерфейсом. Головне меню програми складається з кількох простих вкладок, кожна з яких відповідає за її частину роботи.

За допомогою програми «Прискорювач комп’ютера» можна:

– Очистити засорившуюся систему від кеш-браузерів, непотрібних файлів і іншого;
– Провести перевірку реєстру на наявність «зайвих записів», та у разі необхідності, видалити їх, перш зберігши резервну копію;
– Внести зміни в автозавантаження програм. Приберіть непотрібні програми з автозавантаження;
– Знайти різну інформацію про систему та залозі ПК.

Тут же доступний спеціальний планувальник, який здатний автоматизувати процес перевірки пк на наявність «зайвих файлів». Всі свої перевірки «Прискорювач» перевірить у фоновому режимі без участі користувача.

Прибирання кеша Рекомендації

Особливих знань на очищення кешу на ПК через додаткове ПО типу «прискорювача», не потрібно. У спеціальному віконці «очищення» потрібно буде відзначити потрібні категорії для перевірки і видалення непотрібних файлів.

Параметри очищення браузера приберіть галочку з розділу «очистити паролі» і «автозаповнення форм», адже це видалить всі дані про авторизації на всіх сайтах і видалить всю інформацію про логіни і паролі. Але якщо комп’ютер використовується не тільки Вами, але і «чужими» людьми, то очищайте все.

Поширюється програма тут. Існує і її платна версія, в якій відключені обмеження. Звичайно ж, повна версія набагато краще. За допомогою прискорювача комп’ютера» процес очищення ПК стане максимально простим, а продуктивність ПК залишиться на належному високому рівні.