Як відомо, розробники програмного забезпечення постійно вдосконалюють свої продукти. Що стосується базової мікросистеми BIOS, то вихід нової версії керуючої системи — це завжди приємна подія для всіх користувачів, машини яких втомилися від різних програмних помилок і апаратних несоостыковок. Хочете, щоб ваш лептоп працював швидше і стабільніше — настав час дізнатися, як оновити БІОС на ноутбуці!

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Докладно про те, що таке базова система вводу/виводу і навіщо взагалі потрібно оновити БІОС
 • 2 Початок: яка у мене версія БІОС?
 • 3 Продовження: де шукати нову версію BIOS?
 • 4 Кінець: до завершення

Докладно про те, що таке базова система вводу/виводу і навіщо взагалі потрібно оновити БІОС

Перш за все слід розуміти, що без БСВВ мікросистеми (BIOS) працювати лептоп просто не зможе. Справа в тому, що БІОС — це своєрідний форпост комп’ютерної системи, яку потрібно розглядати як сукупність комплектуючих, які працюють згідно з заданими параметрами та інструкцій мікросистеми.

Головний принцип роботи керуючої системи полягає в аналізі, оцінюванні та перевірки всіх апаратних компонентів комп’ютера на предмет їх сумісності і цілісності. Однак незважаючи на суворе дотримання «прописаних правил», базові налаштування та параметри функціонування мікросистеми можна змінювати, що в деяких випадках дозволяє домогтися істотного приросту в продуктивності, підвищення ефективності використання апаратної частини комп’ютера, причому без негативного впливу на стабільність роботи системи в цілому.

Як і будь-яке інше системний софт також потребує невпинному процесі вдосконалення, бо технології розвиваються обчислювальні потужності зростають і разом зі всім цим зростають потреби у застосуванні більш ефективного коду управління. Якщо ви раптом виявили що встановлена планка пам’яті не визначається БІОС чи спостерігаєте наскільки некоректно працює нова програма, знайте настав час оновлювати версію мікросистеми.

Початок: яка у мене версія БІОС?

Перш ніж вдатися до завантаження, а згодом реалізовувати процес перезапису флеш пам’яті БІОС, необхідно з’ясувати, яка саме версія керуючого ПО встановлена на вашому лептопі.

 • Зайдіть в меню «Пуск».
 • У пошуковій терміні, пропишіть — «cmd» (без лапок).
 • Запустіть службову консоль від імені адміністратора.

 • У командному редакторі введіть наступне значення — systeminfo.exe.
 • Зверніть увагу на пункт «Версія біос» з конфігураційного списку, а саме на числове значення поточної редакції базової системи.

Продовження: де шукати нову версію BIOS?

Безумовно, на офіційному сайті виробника. Через різноманіття модифікацій лептопів, вибір відповідної версії базової мікросистеми повинен бути заснований на точній вказівці моделі вашого ноутбука, версії ОС, а також повну відповідність її розрядності (32х-64х). Іноді потрібно вказати тип процесора, яким оснащений ваш лептоп.

Отже, розглянемо алгоритм пошуку необхідного софта на прикладі лептопа від ASUS K53SM:

 • Заходимо на офіційний сайт виробника https://www.asus.com/ru/.
 • Далі, активуємо вкладку «Сервіс» і в контекстному меню вибираємо пункт «Підтримка».
 • У відповідному чек-боксі вводимо назву нашої моделі — K53SM (інформацію про модифікації вашого пристрою можна подивитися на спеціальному стікері, який розміщений на задній стороні лептопа або ж з конфігураційного списку, про який ви дізналися з попередньої глави).
 • Активуємо вкладку «Драйвера і утиліти».

 • Вибираємо нашу версію ОС.
 • Відкриваємо спойлер Утиліти БІОС».
 • Клацаємо по посиланню «Глобальний».
 • Очікуємо завершення процесу завантаження.
 • Потім, розпаковуємо архів.
 • Закриваємо всі активні програми і запускаємо утиліту відновлення БІОС.

Процес запуску процесу перепрошивання BIOS нічим не примітний і вимагає від користувача лише згоди прийняти ліцензійні умови, а далі, кілька разів натиснути кнопку «Next/Продовжити».

Однак, пам’ятайте, не в якому разі не можна переривати процес перезапису системного файлу. Так як несанкціонована зупинка процесу перепрошивки — це неймовірний ризик пошкодити мікросхему BIOS, зазвичай результат такої дії — повністю виведений з ладу комп’ютер.

До речі, подбайте про те, щоб акумуляторна батарея мала енергетичний запас не менше 30 % від повного обсягу ємнісних елементів.

Кінець: до завершення

Описаний в цій статті сценарій оновлення БІОС ноутбука буде практично такою ж і для лептопів від інших виробників. Звичайно ж, існує ряд інших програмних засобів, за допомогою яких можна успішно провести оновлення базової системи вводу/виводу. Наприклад, встановивши спеціальний додаток «Asus Manager-Update(Application/Driver/Bios), ви зможете найбільш комфортним чином встановити нову версію Bios безпосередньо з сервера компанії всього лише одним натисненням відповідної кнопки.

Однак цілком може так скластися, що для вашої моделі лептопа застосовується застарілий алгоритм перепрошивки базової мікросистеми, який передбачає використання окремо представленої утиліти (прошивальщик) і скаченным з сайту підтримки системним файлом БІОС, до якого потрібно буде вказати шлях безпосередньо в середовищі перепрограммируемой флеш пам’ять БСВВ утиліти. Втім, ви з легкістю розберетесь, що і куди потрібно прописати. Головне — будьте уважні. Стабільної роботи вашого ноутбука і гарній продуктивності!