Сьогодні я хочу поділитися, як мені вдалося залучити величезну, за моїми мірками, кількість користувачів на свій сайт за рахунок розміщення невеликої замітки на даному блозі. Отже, яким чином я вчинив? Пов’язано все з недавньої новиною про ювілеї соціальної мережі Вконтакте — 10 жовтня проектом виповнилося 10 років. В честь такої дати розробники вирішили порадувати користувачів і дати їм можливість ностальгувати, подивитися свою першу фотографію, перший статус, перші аудіозаписи, загалом це все називається «спогади Вконтакте » (якщо ви досі не знаєте де знайти спогади Вконтакте, то читайте тут). Увечері 10 жовтня, я побачив у 2 своїх друзів Вконтакте запис з спогадом, але не надав цьому значення. У коментарях до посту один з користувачів поцікавився, як зробити подібне, на що була відповідь, що ця можливість з’явилася в новинах. Час був пізній і я не став надавати цьому значення. На наступний день вирішив подивитися, що ж це за такі спогади і зайшов в розділ Новини. Природно нічого не виявив і відразу звернувся до google — як додати спогад Вконтакте». І нічого конкретного на даний запит не отримав. Прийшла в голову думка — а адже я швидше за все не один перейнявся пошуком відповіді на питання. Випадково в коментарях до лівого відео я знайшов посилання, за допомогою якої відкривалися спогади і відразу вирішив накидати невелику замітку на своєму блозі про Вконтакте з описом конкретних дій для перегляду спогадів. Текст був написаний буквально за 15 хвилин додано на блог і протягом хвилини проіндексований через google search console. Результатом я був, м’яко кажучи, дуже здивований.

Що я отримав

За перші пару хвилин я отримав 40 чоловік на свій блог. І понеслася. У перший день моя невелика стаття принесла мені 24281 відвідувача!

Бачите, які показники були ще вчора, 350 на добу.. Так що я був реально в шоці. Добре, що перейшов на платний хостинг TimeWeb, він витримав дану навантаження з честю. Не дивлячись на те, що я перевищив встановлену навантаження на сервер за своїм тарифом, вони не вирубали мій сайт. Представляю вам статистику переходів:

Безумовний лідер google, для нього і писалася стаття. Хто то зробив репост в Вконтакте і звідти я отримав близько 4000 переходів. Яндекс теж швидко проіндексував статтю, мабуть із-за Вконтакте і тому приніс 5300 переходів. Природно даний трафік новинний і непостійний, на другий день відбувся різкий спад і в підсумку 15000 відвідувачів, потім 5000, кілька днів в районі 3000 тисяч і далі на пониження. Проте люди досі цікавляться і шукають спосіб як додати спогади Вконтакте, сторінка стабільно приносить в середньому 150-200 чоловік в день, що досить непогано, враховуючи неактуальність події — пройшло трохи менше місяця.

Для себе я зробив такий висновок — саме оптимальне підлаштовуватися під яку — небудь подію і писати про те, що напевно будуть шукати користувачі, поки на інших сайтах цієї інформації немає або її трохи. І намагатися захопити якомога більше варіацій низькочастотних запитів (НЧ), щоб отримати більше трафіку. Ось нехитрий урок і рада, дерзайте.