Як переглянути збережені паролі в Яндекс.Браузері

У ряду користувачів популярного «Яндекс.Браузер може виникнути необхідність перегляду паролів, збережених раніше у даному веб-навігаторі. Це може бути пов’язано з необхідністю використовувати ці паролі в альтернативному браузері, бажанням згадати забутий пароль до потрібного сайту, та іншими супутніми факторами, инспирирующими користувача на пошук збережених раніше паролів. В даному матеріалі я докладно розповім, як можна побачити збережені паролі в Яндекс.Браузері, а також поясню, як відключити подібне збереження паролів, якщо виникне така необхідність.

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.Браузері

Зміст статті

  • Зберігання паролів в Яндекс.Браузер
  • Перегляд збережених паролів до веб-навігаторі від Яндекс
  • Як відключити збереження паролів в Яндекс Браузері
  • Що робити, якщо ви не знайшли паролі до потрібних сайтів?
  • Висновок

Зберігання паролів в Яндекс.Браузер

Як відомо, «Яндекс.Браузер» (як і більшість сучасних браузерів) пропонує зберегти ваш логін і пароль при їх введенні на новому сайті.

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріВідповідний запит під адресному рядку браузера

Після натискання на кнопку «Зберегти» пароль буде збережено у вигляді криптографічного хеш у файлі «Login Data», розташованого в директорії:

C:UsersИМЯ КОРИСТУВАЧА ПКAppDataLocalYandexYandexBrowserUser DataDefault.

Механічний перегляд вмісту файлу не несе ніякої небезпеки для власника браузера, так як на розшифровку вмісту файлу у зловмисника може піти десятки років (алгоритм хешування «SCrypt», застосовується також в криптовалюте «LiteCoin», володіє високим рівнем захисту).

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріВикористання хешування дозволяє уникнути фішингових сайтів

Для чого ще потрібен хеш? Він повинен ефективно перешкоджати фішингу, при якому зловмисник створює сайт візуально схожий на оригінал, а потім пропонує користувачеві використовувати у ньому пароль від оригінального сайту. Щоб перешкодити цьому «Яндекс.Браузер» створює хеш (зразок зліпка) оригінального сайту, і потім, коли який-небудь сайт вимагає ввести пароль, браузер порівнює хеш оригінального сайту з хэшом сайту, на якому в даний момент знаходиться користувач. У разі розбіжності хешей користувач отримує відповідне повідомлення.

Перегляд збережених паролів до веб-навігаторі від Яндекс

При цьому функціонал браузера від Яндекс надає можливість зручного перегляду всіх збережених на браузері паролів.

Для цього необхідно запустити «Яндекс.Браузер», натиснути на кнопку з трьома горизонтальними лініями зверху праворуч, і в меню вибрати «Налаштування».

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріУвійдіть в налаштування вашого браузера

В відкритих вікні необхідно прокрутити його вміст до самого низу, де натиснути на «Показати додаткові параметри». У підрозділі «Паролі і форми», натисніть «Управління паролями».

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріНатисніть на зазначену кнопку

У вікні управління паролів ви побачите список сайтів з збереженими на них паролями, а також перелік сайтів, паролі для яких не зберігаються. Щоб подивитися який-небудь пароль досить вибрати в зазначеному переліку ресурс зі збереженим паролем, і натиснути на кнопку «Показати» праворуч.

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріНатисніть на «Показати» праворуч для відображення паролю

Також ви можете видалити збережений пароль з цього переліку, для чого необхідно натиснути на хрестик праворуч від збереженого пароля.

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріДля видалення пароля натисніть хрестик від нього праворуч

При цьому аналогічний алгоритм дій може виконати і зловмисник тимчасово отримав доступ до вашого ПК. Тому деякі користувачі вирішують відмовитися від збереження паролів до веб-навігаторі, і нижче я поясню, як це зробити.

Як відключити збереження паролів в Яндекс Браузері

Щоб відключити збереження паролів необхідно перейти в налаштування веб-навігатора Yandex (як було описано зверху), потім вибрати опцію «Показати додаткові параметри». Нижче потрібно знайти вже згаданий мною «Паролі і форми», і там зняти галочку з «Пропонувати зберігати паролі для сайтів».

Як переглянути збережені паролі в Яндекс.БраузеріЗніміть галочку з зазначеної опції

Що робити, якщо ви не знайшли паролі до потрібних сайтів?

Якщо в переліку збережених паролів ви не знайшли пароль до потрібного сайту, то це може статися з таких причин:

  • Ви не зберегли пароль до цього сайту;
  • Ви раніше видалили свій профіль в браузері, або зараз не використовуєте свій профіль;
  • Файли з паролем були пошкоджені (видалені) внаслідок різних причин (дію вірусних програм, системне обслуговування Віндовс і так далі).

Висновок

В даному матеріалі мною було розібрано перегляд збережених паролів в Яндекс.Браузері, а також як відключити збереження браузером паролів. Рекомендую не використовувати одну і ту ж комбінацію паролю на різних сайтах, а також потурбуватися про його регулярною зміною – це допоможе убезпечити ваші акаунти від дій зловмисників.