Доброго дня дорогі читачі. Сьогодні ми з вами розглянемо найпоширеніший питання, але все ж важливий, особливо для меломанів. Отже, як же зробити з стерео звуку – моно і на оборот з моно – стерео.

Нещодавно я зіткнувся з такою проблемою, коли скачав альбом з 30 композицій. Потім я залив їх в MP3 плеєр і коли натиснув кнопку «Play», то був неприємно здивований. Аудіо постійно «хиталося» то в лівий навушник, то в правий. Це дуже сильно дратувало. Не знаю, чи то під час запису звукових файлів сталася помилка, чи якась інша причина. Загалом, це вже не важливо.

Спершу я вирішив, що необхідно знайти програму, яка зможе перетворити стерео в моно. Але крім цього, вона ще повинна це зробити відразу з усіма 30 треками, щоб зберегти моє дорогоцінний час. А найголовніше – вона повинна бути безкоштовною.

Під час пошуку такої універсальної програми я дуже часто натрапляв на редактор звукових доріжок – Audacity. Звичайно ж, за допомогою Audacity можна зробити з стерео звуку – моно, але для цього доведеться конвертувати кожен трек окремо. Тому Audacity я відразу сказав ні.

І от, через 30 хвилин після безрезультатних пошуків мені вдалося все ж знайти бажану програму – MP3 Quality Modifier. Вона знаходиться у вільному доступі (можна завантажити безкоштовно) і працює з аудіо-файлами в пакетному режимі. До речі, щоб ви довго не шукали де можна скачати цю програму, я вирішив викласти її вам. Качаємо і користуємося на здоров’я.

Скачати безкоштовно програму MP3 Quality Modifier

mp3-quality-modifier.zip [728.83 Kb] (скачувань: 1181)

Перше, що мені сподобалося в цій програмі є російський інтерфейс. Це дуже зручно і значно скоротило час для вивчення функціоналу. Також вона не вимагає установки, тобто portable (запускається через exe файл і без проблем запускається на будь-якому комп’ютері). З-за цього я переніс її на і встановив у себе на робочому ноутбуці – раптом знадобитися.

Тепер давайте перейдемо безпосередньо до розгляду принципу перетворення стерео звуку в моно і навпаки (з моно в стерео).

Для початку розархівуйте скачаними архів у відповідне місце на вашому жорсткому диску і запустіть файл MP3QualityModifier.exe

Відкриється безпосередньо сама програма. Потім вам необхідно перенесіть в неї папки з MP3 файлами або окремими треками. Це можна зробити за допомогою звичайного перетягування мишею або використовуючи кнопки «Додати файли» і «Додавання папки».

Далі в розділі «Режим» (знаходиться в самому низу програми) з випадаючого меню виберіть «Моnпро». Якщо ж ви хочете перетворити моно звук в стерео, то потрібно вибрати зі списку відповідно «Stereo».

Тепер, якщо потрібно, змініть швидкість (битрейк), частоту дискретизації і шлях до папки, в якій будуть зберігатися перетворені аудіо-файли. Раджу вам встановити параметр якості звуку такими, які були зазначені за замовчуванням до треках.

Також варто звернути увагу на те, що, наприклад, значення битрейка на різних треках може бути різним, а встановити вам потрібно одне для всіх. В даному випадку раджу ставити максимальне значення з усіх.

По закінченню всіх налаштувань, щоб почати процес перетворення стерео звуку в моно (або на оборот) натисніть кнопку «Створити».

З’явиться вікно з таймлайном. Дочекайтеся закінчення процесу конвертації.

 

Потім з’явиться нове віконце, результуюче. Натисніть кнопку «ОК».

На цьому все. Насолоджуйтесь кожним треками.