Далеко не кожен може дозволити собі останню модель айфона. Багато «досвідчені яблучної презентабельністю» знаходять вихід у придбанні вживаного Apple пристрою. В останньому випадку ризик виявитися обдуреним досить великий, так як з моменту виходу iOS 7 iPhone став найбільш захищеним пристроєм зв’язку свого класу. Специфіка активації і деякі інші «експлуатаційні фішки» роблять iPhone просто марним гаджетом, в разі його крадіжки або ж банальної втрати. Однак причини небувалого попиту на каліфорнійське чудо техніку, «надкусанные цеглини» досить непогано продаються. Втім, не стати співучасником «брудної гри меркантильних інтересів» вам допоможе цей (ну дуже корисний!) матеріал поданої статті.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Замість введення: про «надкушене щастя»
 • 2 Головний тест: ознаки оригінальності або як перевірити на справжність iPhone?
 • 3 Перевірка блокування Apple ID
 • 4 Підводячи підсумки

Замість введення: про «надкушене щастя»

Найбільш найчастіше шахраї застосовують різні, так би мовити, інтернет-розводки. Популярні дошки оголошень, інтернет аукціони або спеціально створена для обманних цілей сторінка соціальної мережі, всі ці веб-інструменти давно використовуються зловмисниками як засоби отримання, м’яко кажучи, нечесного заробітку. Втім, давайте зупинимося на найбільш хитрих схемах «обєгорювання» і торкнемося досить стандартної ситуації, коли користувач знаходить шуканий об’єкт своєї пристрасті з привабливим цінником в декілька тисяч рублів на такому популярному веб-ресурсі, як OLX.

Як правило «хитруни» не вказують номер мобільного телефону, по якому з ними можна зв’язатися. Друге, на що слід звернути знімання — це ціна девайса. Якщо вартість певної моделі iPhone значно нижче середньої, ніж пропонують інші продавці такий же вживаної техніки (що не важко перевірити, переглянувши кілька подібних оголошень від інших учасників вторинного ринку мобільної техніки), то неважко здогадатися з ким саме вам доведеться мати справу. Безумовно, винятки бувають, тим не менш давайте будемо реалістами і самі себе внутрішньо запитаємо, чи ми готові продати дійсно працездатний задорого куплений iPhone за ціну, яка підпадає під визначення «чисто символічна»? Швидше за все, ваш відповідь буде: ні!

Тому робимо висновок: варіанти з категорії «очевидне, але неймовірне» — привід задуматися про темну сторону людського єства… Мораль: остерігайтеся симпатичних обіцянок і, якщо це можливо, наполягайте на особистій зустрічі з продавцем у громадському місці, де є можливість підключитися по Wifi мережі і перевірити телефон на предмет наявності різних блокувань, а також провести кілька простих тестів, які допоможуть виявити апаратно-програмні несправності, якщо такі є.

Головний тест: ознаки оригінальності або як перевірити на справжність iPhone?

При зустрічі або ж якщо ви впевнені в порядності продавця (рейтинг, відгуки, кількість правомірних угод та інші показники довіри до учасника сервісу) перш за все необхідно звірити номери Imei, які зазначені на коробці, в документах, з ідентифікатором самого телефону.

Дивимося, як це зробити:

 • Скористайтеся сенсорною клавіатурою девайса і вбийте комбінацію цифр і символів: *#06#.

 • На екрані відобразиться Imei пристрою.
 • Порівняйте номер з даними, які вказані на спеціальному пакувальному стікері, а також уважно звірите ідентифікатор з паспортними даними девайса, все збігається — перевіряємо далі, немає коробки і документів — виймаємо лоток сім приймача і порівнюємо цифрові значення (imei і серійний номер нанесені по краях Sim-приймача) з візуально відображеної інформацією на екрані айфона. До речі, не забуваємо зайти в налаштування телефону, а саме в розділ «Про пристрої», де також представлена вся необхідна вам інформація у вигляді докладного звіту.

 • Наступний метод, що дозволяє переконатися в оригінальності пристрою зв’язку — це звернення на сайт технічної підтримки: кликніть по цьому посиланню, і ви опинитеся на авторитетному інтернет ресурсі, де слід прописати серійний номер «кандидата на придбання» або ж вбити Imei ідентифікатор.
 • Буквально через кілька секунд на екрані відобразиться спеціалізована інформація, на основі якої можна робити висновки щодо походження пристрою, а також який тип блокувань задіяний на даному конкретному пристрої та іншого роду технічна інформація, притаманна перевіряється iPhone.

Перевірка блокування Apple ID

Ідеальний стан смартфона iPhone ще не привід радіти про вдале придбання. Можливо телефон заблокований на Apple ID, що в свою чергу може призвести до неможливості відновлення девайса, а також проведення оновлення версії пошивки надалі, так як в процесі ініціалізації такого пристрою на сервері компанії Apple знадобиться ввести секретні дані: логін та пароль, які, так би мовити, прив’язані до пристрою з моменту його придбання. Іншими словами, необхідно переконатися, що в розділі налаштувань «icloud» відсутня активація пункту «Знайти iPhone», а поле «Apple ID» вільно для заповнення.

Безумовно, у разі виявлення яких-небудь «секретних дивацтв» потрібно попросити господаря девайса скинути «icloud» аккаунта і не полінуватися ввести власні реєстраційні дані стосовно вищезгаданого пункту блокувань. В іншому випадку, придбаний вами девайс може бути заблокований дистанційно. Як ви розумієте, в такому випадку, смартфон перетворитися, в так званий, «надкушений яблучний цегла».

 • Отже, перевірити iPhone на наявність встановленої блокування активації можна за допомогою цього сервісу (активуйте посилання).

 • Також не зайвим будемо переконатися у відсутності інших «операторських домагань», а саме провести перевірку на предмет відсутності сім-блокування: вставити в сім лоток вашу сім карту, якщо процес реєстрації пройшов успішно, і сімка активувалася, то все в порядку.

Підводячи підсумки

Знаючи настільки прості прийоми перевірки смартфона на справжність і розуміючи, що означає «відсутність будь-яких блокувань», можна бути впевненим, що вам не підсунуть «надкушений огризок». А тому будьте пильні і перш ніж, нарешті, обзавестися презентабельним смартфоном ретельно перевіряйте телефон керуючись методами, описаними вище. Вдалого вам придбання, шановний читачу!