Добрий день! Думаю, кожен з вас стикався з необхідністю перевірити який-небудь файл на віруси онлайн, без установки будь-яких програм. VirusTotal надає вам таку можливість абсолютно безкоштовно! Що таке VirusTotal? Це спеціальний онлайн-сервіс, який дозволяє перевіряти файли і навіть цілі сайти на наявність вірусів, троянів і іншої шкідливої гидоти.

Для чого перевіряти файл на віруси використовуючи VirusTotal?

Для чого може знадобитися перевірка файлу на віруси онлайн? В основному для того, щоб убезпечити свій комп’ютер і збереження своїх даних. Адже яким би чудовим не був би ваш антивірус, все одно часом і він може помилятися, або дозволивши шкідливого файлу запуститися на вашому ПК або видаливши корисний і шкідливий файл. VirusTotal використовує дані 57 різних антивірусних баз, щоб визначити чи може нашкодити даний файл або сайт вашого комп’ютера. І хоча це сервіс не ідеальний, але явно займає провідні позиції в скануванні файлів онлайн. Також даний проект належить Google, що дозволяє нам сподіватися ан відсутність неадекватною реклами і вірусів на сайті.

Процес перевірки файлів на віруси за допомогою Virustotal (з картинками)

Отже, для початку заходимо за посиланням https://www.virustotal.com/ru/ на сайт VirusTotal.

Якщо ви хочете перевірити на віруси файл, який знаходиться на вашому комп’ютері, натискаємо на кнопку «Виберіть файл», вказуємо шлях до файлу і натисніть «Перевірити».

Розмір файла може бути до 128 mb (судячи з усього, з часом збільшується)

Якщо файл вже перевірявся користувачами (сервіс дізнається це за хеш-суми вашого файлу), то VirusTotal повідомить про це:

 

Ви можете подивитися результати останньої перевірки цього файлу, або провести нову перевірку за допомогою кнопки «Повторити аналіз»

У будь-якому випадку в результаті ви побачите ось таку картинку:

Щоб не вставляти величезну картинку в статтю, я трохи порізав її знизу. Перед вами результат сканування популярного клієнта MediaGet для Windows. 17 з 57 антивірусів недоброзичливо ставляться до даного файлу, так що варто встановлювати цю програму? Вирішувати вам, але я б не став. При цьому, якщо кілька антивірусів повідомляють вам про те, що підозрілий файл (suspicious) або небажаний (unwanted) — швидше за все з ним все в порядку. Цілком можливо, що сканована програма просто виконує дії, що можуть бути потенційно небезпечними.

Якщо вам потрібна додаткова інформація про файл — можете поклацати по вкладках і отримати її. Але для початківця користувача більшість цієї інформації мало що скаже.

Процес перевірки сайту на віруси за допомогою Virustotal (з картинками)

Деколи необхідно перевірити сайт на наявність шкідливого коду, який може зашкодити вашому комп’ютеру. В цьому вам також допоможе VirusTotal. Заходимо на сайт, вибираємо вкладку URL-адресу, вбиваємо адресу — і вперед!

 

 

Як бачите — мій сайт абсолютно безпечний, так що welcome. Також через цю вкладку можна перевірити файл, не завантажуючи його на комп’ютер. У цьому випадку замість назви сайту, потрібно вказувати пряме посилання на файл, який необхідно перевірити.

Якщо сайт наполегливо пропонує вам щось оновити, скачати ,поліпшити; рясніє настирливої рекламою і банерами — обов’язково перевірте його, перш ніж щось скачувати з цього сайту, швидше за все він заражений.

Перевірка файлу на віруси за допомогою VirusTotal uploader

Якщо вам не хочеться заходити на сайт VirusTotal для перевірки — ви можете використовувати спеціальну програму VirusTotal uploader. Можна знайти в інтернеті русифікація, я ж даю вам посилання на скачування з офіційного сайту. Програма на англійській, але ніяких труднощів виникнути не повинно.

https://www.virustotal.com/static/bin/vtuploader2.2.exe

Скачуєте, встановлюєте, запускаєте. Натискаєте кнопку Select file(s) and upload і ваш файл відправляється на перевірку. Також можна натиснути за підозрілою файлу правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню «Відправити — VirusTotal»

По мені — простіше зайти на сайт. Не по 10 разів на день ви будете перевіряти файли. Але може цей спосіб вам буде ближче.

P. s. Сервіс в будь-якому випадку вкрай корисний, рекомендую до використання. Тільки не ударяйтесь в параною=)

Також на забувайте про гарною антивірусної захисту для вашого ПК. У виборі вам допоможе стаття «Кращі антивіруси 2015»