Дуже багато людей, при роботі в інтернеті задають питання «Як перевірити швидкість інтернету?» або ж «дійсно провайдер надає ту швидкість, за яку я несу?».

Відомо, що для оптимальної роботи комп’ютера в мережі інтернет потрібні оптимальні параметри інтернет-з’єднання.

У цій статті ми розповімо вам, що таке швидкість інтернету, що впливає на швидкість інтернету, як визначити швидкість інтернету, а також як збільшити її.

Так що ж таке швидкість інтернету?

Швидкість інтернету – це пропускна здатність інтернет-каналу, яка представлена у вигляді максимальної кількості даних, які приймає персональний комп’ютер або ж передає їх в мережу за певну одиницю часу.

У чому вимірюється швидкість інтернету?

Найчастіше вимірювання швидкості інтернету зустрічається в Кілобітах в секунду (Кб/сек; Кбіт/с) або Мегабітах в секунду (Мб/сек; Мбіт/сек), а розмір файлів указується в Байтах, КБайтах, МБайтах і ГБайтах.

Так як 1 байт дорівнює 8 біт, то насправді це означає, що якщо ваш провайдер надає вам Інтернет-з’єднання 100 Мбіт/с, то за секунду ваш комп’ютер може прийняти близько 12,5 Мб інформації, тобто (100/8=12.5). Якщо пояснити це по швидкості скачування файлу розміром близько 1,5 Гб, то на скачування у вас піде приблизно 2 хвилини.

Від чого залежить швидкість інтернету?

Насправді існує безліч різних процесів від яких залежить швидкість інтернету, багато хто навіть не відомі, але найпоширенішими є сам провайдер, який надає послуги доступу в інтернет, а точніше тарифний план, який встановлений провайдером, так само в цей список можна внести технологію каналу передачі даних і завантаженість мережевого сервера іншими користувачами. Так як до одному мережевому апарату підключається n-е кількість користувачів, то при його обмеженої пропускної здатності каналу і великій кількості користувачів, які скачують інформацію, швидкість буде природно губитися.

Ще на швидкість може впливати швидкість завантаження сайтів, які ви відвідуєте. Ну, наприклад, якщо в момент завантаження відвідуваного сайту віддача даних сервера користувачеві буде менше 10 Мбіт/с, то як би ви не старалися і що б ви не робили, вам збільшити її не вдасться, навіть якщо провайдер надає вам максимальний тариф.
Що впливає на швидкість інтернету?

Ну перше, на наш погляд, на швидкість інтернету впливає сервер, на який ви заходите і черпаєте інформацію.
Якщо ж ви підключаєтеся до мережі через роутер (Wi-Fi), то значення має швидкість самого роутера, його потужність, так сказати.
Ну і звичайно ж на швидкість впливають усі процеси, які проводяться на вашому комп’ютері. Це програми, ігри, а також антивіруси, які працюють у фоновому режимі.

Що може зменшувати швидкість інтернету?

Як ми вже писали раніше, на швидкість інтернету впливають дуже багато факторів, їх перераховувати все не має сенсу. Існує небезпека, яка буде значно впливати, ускладнювати роботу в інтернеті – це віруси. Якщо у вас комп’ютер заражені вірусом, то будьте готові до того, що швидкість інтернету може бути низькою. Так само впливають на швидкість і програмне забезпечення, якщо воно отримано з недостовірних і підозрілих джерел.

Всілякі віруси, хробаки та троянські програми, які якимось чином опинилися у вашому комп’ютері можуть запросто використовувати деяку частину пропускного каналу для своїх потреб. Для того, щоб від них позбутися необхідно використовувати антивірус.

Для людей, які використовують для підключення до інтернету Wi-Fi роутер радимо поставити на нього пароль, так як користувачів, що віддають перевагу халявний інтернет дуже багато. Від кількості підключених до роутера користувачів теж залежить швидкість передачі даних.

Так само можуть знижувати швидкість і працюючі програми, такі як файлові завантажувачі, інтернет-месенджери або ж оновлення системи, які використовують мережевий потік для завантаження файлів, відповідно навантажуючи процесор і гальмуючи швидкість інтернету.

Як збільшити швидкість інтернету?

Перше, що необхідно зробити – це позбавитися від всіх «гальм» інтернету, які перелічені вище. Закрити всі непотрібні програми, процеси, позбутися від вірусів.

Якщо ви використовуєте високу Інтернет-з’єднання, а швидкість вас не радує, то можна збільшити пропускну спроможність порту. Для цього зробите декілька неважких дій:

Натисніть «Пуск» – «Панель управління» ? «Система» ? «Обладнання» ? «Диспетчер пристроїв».
У списку необхідно знайти «Порти (COM або LPT), розгорнути вміст і там відшукати “Послідовний порт (СОМ 1)”.

Ще трохи і все. Натискаємо правою кнопкою миші «Властивості», а у віконці, що відкрилося, вибрати «Параметри порту». У цьому пункті необхідно знайти параметр «Швидкість» (біт у секунду) і клікнути на цифру 115200 і натискаємо «ОК».

Таким ось чином ви збільшили швидкість інтернету, так як за замовчуванням в графі, яку ми змінили варто швидкість 9600 біт/сек.

Чому швидкість вдень і ввечері різна?

Вже ми знаємо, що швидкість залежить від провайдера, який надає послугу і від ресурсу, на який ми заходимо. Сюди ж можна внести і ті фактори, про які ми писали раніше.

Справа в тому, що користувачі домашнього інтернету створюють основну навантаження на канали передачі даних. Тому чим більше людей користуються інтернетом, тим більше навантаження на канал. Тому, ближче до вечора, коли люди приходять додому з роботи і навчання цей канал навантажується все більше і більше. Це може тривати до глибокої ночі, після чого швидкість знову зростає. Спати хочеться. Тому ввечері відчутно, що швидкість інтернету трошки менше і з цим нічого не поробиш.

Як дізнатися швидкість інтернету?

Існує безліч ресурсів, з допомогою яких можна перевірити швидкість інтернету. Найпопулярнішим є speedtest.

Ми перевірили своє інтернет-з’єднання за допомогою даного сервісу і отримали такі дані:
Швидкість прийому – 21.53 Мбіт/сек.
Швидкість передачі – 14.37 Мбіт/сек.


Деякі люди кажуть, що сервіс speedtest надає недостовірну інформацію. Тому ми вирішили вибрати ще пару сайтів, які надають дану послугу. Вибрали ми перші-ліпші в пошуку сервіси.


При використанні сервісу 2ip.ru ми отримали наступні дані:

Вхідна швидкість – 17.74 Мбіт/сек.
Вихідна швидкість – 7.81 Мбіт/сек.


Сервіс 2ip.com.ua видав нам такі результати:

Вхідна швидкість – 21.13 Мбіт/сек.
Вихідна швидкість – 13.08 Мбіт/сек.

Як бачимо, три різних сервісу показали майже однакові результати. Ми провели вимірювання всього по одному разу і не розвантажуючи» систему. Вам же радимо виконати вимірювання по 2-3 рази, попередньо закрити всі заважають програми та програми.