Досить часто у користувачів Інтернет виникає підозра, що швидкість, заявлена провайдером у договорі, не відповідає дійсності. Причиною такої підозри можуть служити «гальма» при перегляді улюбленого серіалу, «затики» при прослуховуванні радіо або скачування гри «довжиною в життя». Найчастіше подібні проблеми виникають через перевантаженість сервісів, якими ви користуєтеся яких проблем з комп’ютером, а не з вини провайдера. Однак, якщо швидкість Інтернет набагато менше заявленої і це спостерігається постійно — це привід звернутися з техпідтримки провайдера.

Перевірити швидкість інтернету (з’ясування реальної швидкості інтернету)

Існує незліченна кількість сервісів, які служать для перевірки швидкості інтернету (в тому числі, такий безсумнівно є на сайті вашого провайдера). Відразу пояснимо, що абсолютно точно неможливо виміряти швидкість інтернету. На це є технічні причини, пояснення яких виходить за рамки цієї статті. Якщо швидкість з’єднання буде трохи нижче, заявленої провайдером — це нормально.

Для початку — основні рекомендації при перевірці швидкості інтернет:

  • Для отримання більш точних результатів вашої швидкості інтернет слід відключити всі програми (наскільки можливо), які використовують мережеве з’єднання в своїй роботі (закрийте браузер, торрент-клієнт, гойдалки, ігри, мессенжери, скайп і т. д.)
  • Рекомендується підключити кабель інтернету (той, що заходить у вашу квартиру), безпосередньо до мережевої карти комп’ютера. При тестуванні швидкості інтернету за допомогою wi-fi швидкість може бути значно нижче. По-перше, швидкість може «різати» ваш роутер. По-друге, ваш роутер може бути налаштований некоректно (наприклад, на канал wi-fi, який сильно перевантажений)
  • Якщо у вас купа вільного часу і є бажання поекспериментувати — можете завантажитися в Безпечному режимі із завантаженням мережних драйверів в ОС Windows (F8 при завантаженні комп’ютера). Результат буде найбільш точним.

Перевірка швидкості інтернету Speedtest.net

Speedtest.net — один з найбільш відомих сервісів для перевірки швидкості інтернету. За час існування сайту швидкість інтернету перевірили понад 7 мільярдів разів. Заходьте на сайт Speedtest.net. У віконці зверху ви побачите напис «Почати перевірку» або «Begin test». Натискаєте на кнопку і спостерігаєте результат перевірки швидкості. Download speed» — це швидкість закачування файлів з мережі інтернет. Більшість провайдерів мають на увазі саме цю швидкість в описі своїх тарифних планів. «Upload speed» — швидкість закачування файлів з вашого комп’ютера в мережу інтернет. Для пересічного користувача ця швидкість не так важлива.

Також, перед перевіркою швидкості, ви можете вибрати на карті сервер, який буде використовуватися при перевірці швидкості. Якщо ви вибираєте сервера свого провайдера, то швидкість буде максимальною, оскільки швидше за все буде відображати локальну швидкість з’єднання. Для більш точного визначення швидкості інтернету, виберіть сервер іншого провайдера.

 

Різноманітні сервіси 2ip.ru

Сайт 2ip.ru надає безліч сервісів, так або інакше пов’язаних з мережею Інтернет. У тому числі, за допомогою даного ресурсу можна перевірити швидкість інтернет. Для цього заходимо на 2ip.ru, вибираємо «Тести»- «Швидкість інтернет з’єднання». Вказуємо одиниці вимірювання швидкості (провайдери зазвичай вказують швидкість Мбіт/сек). Тиснемо тестувати, отримуємо результат.

Перевірка швидкості інтернету за допомогою торрента

Також можна перевірити приблизну швидкість інтернету за допомогою торрента. Для цього знаходите на торрент-трекері файл з великою кількістю сторін (роздає), запускаєте його в торрент-клієнті, зупиняєте інші закачування. Через пару хвилин швидкість стане максимальною — це і є ваша приблизна швидкість інтернет.

Пара зауважень:

У торрент-клієнтів швидкість зазвичай вказується в кілобайтах і мегабайтах, а не в мегабітах і кілобітах, як у вашого провайдера. Тому швидкість, яку показує ваш торрент-клієнт сміливо множте на 8.

Також якщо є локальний роздає (сід, у якого цей файл у вашій мережі і він його роздає) — швидкість може бути набагато вище.

 

У мережі інтернет існує незліченна кількість онлайн-сервісів для перевірки швидкості, але, впевнений, для більшості користувачів буде достатньо способів, описаних у статті.

Я особисто користуюся speedtest.net — і цілком задоволений=)