Жити в просторому будинку або квартирі – непогано, але є одне «але» – чим більше приміщення, тим важче сигналу від Вай Фай роутера дістатися до клієнта. А ще гірше, коли стіни між кімнатами бетонні. Вони і не дають нормально користуватися інтернетом вдома.

Вирішуємо проблему радикально? Забудьте про знесення стіни. Сьогодні ми посилимо сигнал через сам роутер, найпопулярнішими і робочими методами.

1. Оновлюємо прошивку роутера

Поганий сигнал Wi-Fi може бути помилкою встановленої прошивки. Щоб вирішити цю проблеми – можна просто встановити новітню версію прошивки. Зазвичай вона доступна в налаштуваннях роутера або на сайті самого виробника.

2. Вибір вільного каналу

У великих будинках і офісах використовується канал для бездротового з’єднання може бути перевантажений – від чого і створюються деякі проблеми. На це вказують деякі «провали» і часте відключення Вай-Фая, а також погане з’єднання і невдалі спроби підключення до точки доступу.

3. Вирішуємо проблему зміною каналів в налаштуванні самого маршрутизатора:


Для виявлення найбільш завантажених і вільних каналів можна використовувати утиліту insider, який покаже всіх користувачів вашої мережі Вай Фай та канали, на яких їх мережа розташована.

4. Правильне положення роутера в будинку

Як же правильно встановити роутер в будинку – ніхто не відповість. Прилади, кількість кімнат, стіни – різні. Найкраще місце для розташування маршрутизатора – це центральна частина квартири, але це найчастіше, буває що це далеко не найкраще місце, тому потрібно шукати його самому.

Роутер не потрібно встановлювати на місці, де дуже тепло. Сигнал погіршується в дуже теплому приміщенні. Також поглинути сигнал можуть і інші прилади у вигляді мікрохвильовок, мобільних телефонів, різні силові кабелі розташовані в стінах та інше. Потрібно розмістити роутер так, щоб на шляху сигналу потрапляло якомога менше перешкод і електроніки. Дзеркала та інші поверхні здатні відображати – також не бажані поруч з роутером.

5. Доступ за паролем

Дуже часто люди можуть користуватися відкритими мережами вайфая в нахабну. Можливо Вам не шкода роздавати свій вай фай, але людина, яка ним користується може буквально відібрати у вас можливість повноцінно використовувати мережу. Тобто створити Вам проблеми з підключенням інтернету.

Для перевірки кількості підключених – пройдіть в налаштування роутера. Перегляньте підключених до мережі, якщо вони є – змінити старий пароль на новий, або закрийте мережу, якщо раніше вона була загальнодоступною.

Якщо і в такий спосіб позбутися від підключень ззовні не вдалося, скористайтеся MAC-блокувальником. Скопіюйте МАК-адресу підключився клієнта і встановіть в список на заборону.

6. Роутер перевантажений

Деякі роутери з часом можуть все гірше і гірше передавати рівень сигналу Вай Фай. Після перезавантаження протягом 1-2х діб він може працювати нормально, а після знову потребує перезавантаження.

В такому випадку доведеться самостійно перезавантажувати його з певною періодичністю, а для тих, хто не має доступу до роутера – існує спеціальні функція авто-перезавантаження. Такі способи є в інтернеті, і їх не складно знайти, тому спробуйте – це спростить Вам роботу і позбавить від зайвих дій.

7. Частота і стандарт

Приміром, Ваша точка доступу працює відразу в діапазоні 2.4 – 5 MHz, то перейдіть тільки на частоту 5MHz, так як вона є найбільш вільною.

Також, якщо є така можливість, то пристрої працюють на стандартному 802.11 a/b/g – потрібно відключити, так як швидкість прийому даних у цих пристроїв гальмує мережа повністю.

8. Збільшення потужності передавача

Велика частина сучасних роутерів включає в себе можливість зміни потужності передавача. За замовчуванням цей рівень виставлений на «середній». Перемикання рівня на «високий» може вирішити проблему з поширенням сигналу.

9. Заміна антен

Якщо роутер обладнаний спеціальними антенами, то їх можна замінити на більш сучасні і якісні, але лише у випадку, якщо вони знімні. Таким чином підсилити сигнал можна в 2-3 рази. З 2dBi до 5-7dBi і вище.

10. Створення саморобного підсилювача

Популярний метод – це звичайна банку з жерсті, невеликий шматок дроту, фольга і «рівні» руки – це запорука успіху у створенні підсилювача для Wi-Fi. Як сильно буде посилений сигнал – неясно, але більша частина стверджує, що спосіб працює досить добре. Якщо Вас не сметит зовнішній вигляд вашого девайса – то зробіть це за наданою інструкцією.

11. Альтернативна прошивка DD-WRT

DD-WRT прошивка може розширити можливості роутера, а також підвищити потужність передавача до максимального. DD-WRT підтримує основні і найбільш популярні моделі роутерів, але автори ДД-ДРТ не обіцяють, що після прошивки Ваш пристрій буде правильно функціонувати, тому варто бути обережними. Використання цього способу не підтримується виробниками і у разі неполадок з роутером – гарантія може пропасти.

12. Купівля репітера Wi-Fi

Репітер – це спеціальний пристрій, який може посилити зону покриття Wi-Fi не десятки, і навіть сотні метрів. Рішення нескладна, досить просте, але не бюджетне. Вартість такого репітера становить близько 2/3 ціни звичайного роутера, а то й більше.

Повторювачем може стати інший роутер, якщо він у вас є.