Як підсилити сигнал Вай фай роутера

Жити в просторому будинку або квартирі – непогано, але є одне «але» – чим більше приміщення, тим важче сигналу від Вай Фай роутера дістатися до клієнта. А ще гірше, коли стіни між кімнатами бетонні. Вони і не дають нормально користуватися інтернетом вдома.
Як підсилити сигнал Вай фай роутера
Вирішуємо проблему радикально? Забудьте про знесення стіни. Сьогодні ми посилимо сигнал через сам роутер, найпопулярнішими і робочими методами.

1. Оновлюємо прошивку роутера

Поганий сигнал Wi-Fi може бути помилкою встановленої прошивки. Щоб вирішити цю проблеми – можна просто встановити новітню версію прошивки. Зазвичай вона доступна в налаштуваннях роутера або на сайті самого виробника.

2. Вибір вільного каналу

У великих будинках і офісах використовується канал для бездротового з’єднання може бути перевантажений – від чого і створюються деякі проблеми. На це вказують деякі «провали» і часте відключення Вай-Фая, а також погане з’єднання і невдалі спроби підключення до точки доступу.

3. Вирішуємо проблему зміною каналів в налаштуванні самого маршрутизатора:

Як підсилити сигнал Вай фай роутера
Для виявлення найбільш завантажених і вільних каналів можна використовувати утиліту insider, який покаже всіх користувачів вашої мережі Вай Фай та канали, на яких їх мережа розташована.
Як підсилити сигнал Вай фай роутера

4. Правильне положення роутера в будинку

Як же правильно встановити роутер в будинку – ніхто не відповість. Прилади, кількість кімнат, стіни – різні. Найкраще місце для розташування маршрутизатора – це центральна частина квартири, але це найчастіше, буває що це далеко не найкраще місце, тому потрібно шукати його самому.

Роутер не потрібно встановлювати на місці, де дуже тепло. Сигнал погіршується в дуже теплому приміщенні. Також поглинути сигнал можуть і інші прилади у вигляді мікрохвильовок, мобільних телефонів, різні силові кабелі розташовані в стінах та інше. Потрібно розмістити роутер так, щоб на шляху сигналу потрапляло якомога менше перешкод і електроніки. Дзеркала та інші поверхні здатні відображати – також не бажані поруч з роутером.

5. Доступ за паролем

Дуже часто люди можуть користуватися відкритими мережами вайфая в нахабну. Можливо Вам не шкода роздавати свій вай фай, але людина, яка ним користується може буквально відібрати у вас можливість повноцінно використовувати мережу. Тобто створити Вам проблеми з підключенням інтернету.

Для перевірки кількості підключених – пройдіть в налаштування роутера. Перегляньте підключених до мережі, якщо вони є – змінити старий пароль на новий, або закрийте мережу, якщо раніше вона була загальнодоступною.
Як підсилити сигнал Вай фай роутера
Якщо і в такий спосіб позбутися від підключень ззовні не вдалося, скористайтеся MAC-блокувальником. Скопіюйте МАК-адресу підключився клієнта і встановіть в список на заборону.

6. Роутер перевантажений

Деякі роутери з часом можуть все гірше і гірше передавати рівень сигналу Вай Фай. Після перезавантаження протягом 1-2х діб він може працювати нормально, а після знову потребує перезавантаження.

В такому випадку доведеться самостійно перезавантажувати його з певною періодичністю, а для тих, хто не має доступу до роутера – існує спеціальні функція авто-перезавантаження. Такі способи є в інтернеті, і їх не складно знайти, тому спробуйте – це спростить Вам роботу і позбавить від зайвих дій.

7. Частота і стандарт

Приміром, Ваша точка доступу працює відразу в діапазоні 2.4 – 5 MHz, то перейдіть тільки на частоту 5MHz, так як вона є найбільш вільною.
Як підсилити сигнал Вай фай роутера
Також, якщо є така можливість, то пристрої працюють на стандартному 802.11 a/b/g – потрібно відключити, так як швидкість прийому даних у цих пристроїв гальмує мережа повністю.

8. Збільшення потужності передавача

Велика частина сучасних роутерів включає в себе можливість зміни потужності передавача. За замовчуванням цей рівень виставлений на «середній». Перемикання рівня на «високий» може вирішити проблему з поширенням сигналу.
Як підсилити сигнал Вай фай роутера

9. Заміна антен

Якщо роутер обладнаний спеціальними антенами, то їх можна замінити на більш сучасні і якісні, але лише у випадку, якщо вони знімні. Таким чином підсилити сигнал можна в 2-3 рази. З 2dBi до 5-7dBi і вище.

10. Створення саморобного підсилювача

Популярний метод – це звичайна банку з жерсті, невеликий шматок дроту, фольга і «рівні» руки – це запорука успіху у створенні підсилювача для Wi-Fi. Як сильно буде посилений сигнал – неясно, але більша частина стверджує, що спосіб працює досить добре. Якщо Вас не сметит зовнішній вигляд вашого девайса – то зробіть це за наданою інструкцією.

11. Альтернативна прошивка DD-WRT

DD-WRT прошивка може розширити можливості роутера, а також підвищити потужність передавача до максимального. DD-WRT підтримує основні і найбільш популярні моделі роутерів, але автори ДД-ДРТ не обіцяють, що після прошивки Ваш пристрій буде правильно функціонувати, тому варто бути обережними. Використання цього способу не підтримується виробниками і у разі неполадок з роутером – гарантія може пропасти.

12. Купівля репітера Wi-Fi
Як підсилити сигнал Вай фай роутера
Репітер – це спеціальний пристрій, який може посилити зону покриття Wi-Fi не десятки, і навіть сотні метрів. Рішення нескладна, досить просте, але не бюджетне. Вартість такого репітера становить близько 2/3 ціни звичайного роутера, а то й більше.

Повторювачем може стати інший роутер, якщо він у вас є.