Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

 

Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

Організація домашньої точки доступу — захід досить поширене. І кожен з користувачів вирішує цього питання сучасності по-своєму: одним досить того, що підключення до мережі Інтернет відбувається найбільш комфортним способом (без проводів і обтяжують пристроїв синхронізації), інші ж намагаються досягти заповітної мети «серфити на ноутбуці в оточенні квітучого саду, розбитому на ділянці власного будинку». В тому чи іншому випадку, а остання умова найбільш відповідає темі нашого оповідання, практичний юзер запитує: «Як посилити сигнал Wifi», — відповіді на який ви, шановний читачу, і знайдете на сторінках цієї статті.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Пріоритетне введення
 • 2 Апаратне і технічне удосконалення маршрутизатора
 • 3 Настройка маршрутизатора на максимальну дальність дії
 • 4 як доповнення до сказаного
 • 5 Апаратні засоби посилення wifi сигналу своїми руками
 • 6 Wifi репітер: надійне посилення Wifi сигналу в різних напрямках радіохвиль
 • 7 Підводячи підсумки

Пріоритетне введення

Природно, перш ніж вибрати найбільш підходящий для вас спосіб організації «бездротового мовлення» слід дотримуватися принципу «золота середина»: при установці роутера потрібно враховувати відстань віддаленості маршрутизатора щодо всіх пристроїв, які надалі будуть підключатися до загальної wifi мережі. Як ви розумієте, апаратні можливості роутера повинні відповідати «просторовим вимогам» реалізованого проекту «Інтернет скрізь».

Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

Тому перш ніж придбати ту чи іншу модель маршрутизатора задайтеся питанням, наскільки сильним повинен бути wifi сигнал, щоб якісно віщати в найвіддаленішу точку прийому. Однак у контексті головного питання (тема цієї статті) проблема «мертвих зон» вимагає іншого підходу до свого рішення: будемо виходити з того що маємо, тобто розглянемо варіанти, як можна поліпшити «далекобійність» і якість wifi сигналу незалежно від модифікації використовуваного мережного обладнання — роутера.

Апаратне і технічне удосконалення маршрутизатора

Багато з користувачів навіть не здогадуються, що зміна деяких налаштувань в програмній частині маршрутизатора може значно розширити радіус дії «wifi ефіру». Навіть у тому випадку, коли модифікація роутера позбавлена програмних опцій «функціонального зростання», все ж, завжди є можливість провести технічну модернізацію роутера шляхом додавання саморобного девайса — відбивача направленої дії або ж приєднати до антенного гнізда маршрутизатора більш потужну антену, яку можна виготовити з недорогих матеріалів самостійно, знову ж таки, можна придбати подібний пристрій, так би мовити, заводського типу.

Що ж, давайте розглянемо кожен з варіантів окремо і в сукупності їх застосування.

Налаштування маршрутизатора на максимальну дальність дії

Щоб змінити важливі для нас програмні параметри роботи роутера, необхідно потрапити в головне вікно — меню управління маршрутизатора, тобто:

 • Відкрити браузер.
 • У пошуковому чек-боксі ввести адресний значення входу в інтерфейс роутера (як це зробити, детально описано тут).
 • Активувати вкладку «Бездротовий режим» (на прикладі поширеної моделі «TP-Link_TL-WR741ND»).

Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

 • Перейти до підрозділу «Налаштування бездротового режиму» і в пунктах «Канал/Режим/Ширина каналу» задіяти параметри згідно представленому малюнку налаштувань.

Як доповнення до сказаного

У деяких модифікаціях маршрутизаторів передбачена опція «Потужність сигналу». Якщо такий параметр має місце бути, то його значення повинно бути наближене до максимального рівня, який може відображатися у вигляді цифрового значення у відсотках або ж подаватися у вигляді текстового параметра «високий/середній/малопотужний».

Використовуються в мережі пристрої, назвемо їх — «клієнти», також потребують регуляції власних налаштувань. Знайте, головною причиною «невидимості» або ж поганої якості прийому wifi сигналу найчастіше є неправильно задіяний режим електроживлення мобільного пристрою. Наприклад, у ноутбуці, вибраний режим «Висока продуктивність» найбільш оптимально поєднується умова для впевненого прийому радіосигналу.

Апаратні засоби посилення wifi сигналу своїми руками

Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

Виготовити додатковий девайс антенного типу, в плані своєї реалізації, не представляється чимось архисложным. Безумовно, мова піде про найбільш простих варіантах — саморобних антенах, конструкційною особливістю яких є застосування фольгованого матеріалу та мідного дроту.

Підсилювач бездротового сигналу з/б банки направленої дії

Найпростіший варіант вирішення питання: «Як посилити сигнал wifi — це самостійно виготовити антени спрямованої дії. Даний спосіб застосовується в тих випадках, коли користувачеві необхідно посилити сигнал в певному напрямку.

 • Розріжте металеву ємність так, як показано на вышерасположенном малюнку.
 • Закріпіть отриману форму на штатної антени, так щоб між екраном відбивача і основним стрижнем антени було невелике простір.

Більш складна конструкція вимагає навичок у пайку і передбачає використання додаткових матеріалів.

Виготовлення Wifi гармати

 • Візьміть будь-оптичний носій інформації (CD/DVD диск) або ж пластикову ємність (наприклад, коробку з-під майонезу).
 • Шляхом накладення фольгованого матеріалу, закрийте одну із сторін диска (внутрішню частину використовуваної форми).

Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

 • У разі застосування ємнісний форми — зробіть отвір в її середній частині.
 • Спаяти і встановіть додатковий антенний модуль, згідно з представленим кресленням.

Такий пристрій здатне передавати wifi сигнал на відстань 100 і більше метрів. Однак не варто забувати про зовнішні фактори, що перешкоджають прийому/передачі бездротового сигналу: стіни з залізобетонних конструкцій, гіпсокартон з кріпильними елементами у вигляді екрануючої конструкції, а також близько розташовані високовольтні опори електромереж та інші джерела електромагнітних перешкод, що перешкоджають проникненню і поширенню бездротових сигналів. Все це слід врахувати в процесі організації «всеохоплюючої мережі».

Wifi репітер: надійне посилення Wifi сигналу в різних напрямках радіохвиль

Навіть у тому випадку, якщо вам вдалося максимально точно розмістити маршрутизатор щодо всіх точок доступу, то проблема «самодостатньою потужності сигналу», в якийсь момент, знову набере свою актуальність. Щоб збільшити зону покриття бездротової мережі необхідно встановити спеціальний пристрій підсилювач — wifi репітер, про який детальніше можна дізнатися з цієї статті.

Втім, установка і настройка такого типу wifi підсилювача справа кількох хвилин:

 • Озброївшись ноутбуком чи мобільним телефоном, на борту якого встановлений модуль wifi, проаналізуйте територіальні межі впевненого прийому радіосигналу.

Як підсилити сигнал wifi: всі доступні способи і найбільш раціональні рішення «бездротового впливу»

 • Після того як ви виявите «найслабше місце» — встановіть в тій точці додатковий повторювач Wifi сигналу.

У деяких випадках, коли просторові критерії не настільки масштабні, можна докупити більш потужний антенний шток, що дозволить вам істотно збільшити зону покриття домашньої wi-fi мережі і досить значно скоротити фінансові витрати на бездротову модернізацію житла.

Підводячи підсумки

Після того як ви дізналися про основні способи посилення бездротового сигналу, можете вдатися до найбільш відповідним для ваших цілей варіанту. Тим не менш, якщо «мережева модернізація» передбачає деякі фінансові витрати, перш ніж що-небудь купувати спочатку необхідно більш детально опрацювати «всеосяжний wifi питання досяжності сигналу» і тільки після аналізу всіх «перешкоджаючих факторів» купувати конкретний пристрій підсилювач. Стабільного і комфортного інтернет трафіку вам, шановний читачу!