Двома місяцями раніше я писав про те, як вилікувати браузер від вірусів. Одним із запропонованих способів була перевірка файлу hosts. Тоді це питання було висвітлено коротко, але тепер розглянемо його детальніше.

Вірусні програми дуже часто редагують файл hosts, прописуючи певні команди. В результаті може пропасти доступ до Однокласниках або Вконтакте (іноді користувачеві відкривається «лівий» сайт Вконтакте з проханням відправити смс за розблокування сторінки), перестане оновлюватися антивірус або зовсім пропаде підключення до інтернету. Також буває, що замість одного сайту завантажується іншого. Наприклад, ви відкриваєте стартову сторінку Яндекса або Google, а з’являється рекламний сайт.

У всіх цих випадках потрібно очищення файлу hosts. Якщо причина появи рекламних вірусів або блокування доступу до нього, то проблема зникне. Як почистити файл hosts? Це можна виконати 2 способами: вручну та за допомогою програм. І нижче наведена інструкція про те, як виправити файл hosts кожним з цих методів.

Як очистити файл hosts вручну

Ручна очистка виконується дуже просто, і ви самі в цьому переконаєтеся.

Щоб очистити файл hosts, натисніть Win + R з’явиться вікно скопіюйте рядок: notepad %SystemRoot%system32driversetchosts. В результаті запуститься блокнот з вмістом даного файлика.

Є й інший спосіб відкрити його:

 • Перейдіть по шляху: C:WINDOWSsystem32driversetc.
 • Натисніть ПКМ на файлику hosts і виберіть пункт «Відкрити».
 • Знайдіть у списку програм «Блокнот» і натисніть «ОК».
 • Готове. Ось як має виглядати файл hosts:

  Спочатку йдуть пояснення від розробників Windows, що це за файлик. Потім наведено кілька прикладів, як правильно прописувати команди. Коментарі написані звичайним текстом і не виконують будь-яких дій (про це свідчить значок решітки # на початку рядків).

  Але у вашому випадку, швидше за все, буде набагато більше тексту. І без значка решітки, зрозуміло. Наприклад, так:

  Рядок 127.0.0.1 закриває доступ до зазначеного веб-сайту. У наведеному вище прикладі – це Однокласники, Меил.ру і портал Касперського. Якщо там прописані інші цифри, тоді йде перенаправлення на якийсь підставний сайт.

  Щоб почистити файл hosts, треба видалити ці зайві рядки. Але обов’язково подивіться, як повинен виглядати оригінальний варіант, щоб не стерти нічого зайвого.

  До речі, іноді ці зайві рядки ховаються в самому низу. Тобто, при відкритті файлика здається, що нічого немає, але якщо прокрутити його в низ, то можна виявити кілька вірусних команд.

  Потім збережіть прийняті зміни. Для цього натисніть в блокноті Файл – Зберегти.

  Перезавантажте комп’ютер або ноутбук – і проблема з рекламними вірусами або блокування сайтів повинна зникнути. Якщо причина в цьому, зрозуміло.

  Що робити, якщо у вас немає прав на редагування файлу hosts? Скопіюйте його на робочий стіл, видаліть зайві рядки, збережіть зміни, а потім закиньте в ту ж папку з заміною колишньої версії. А потім перезавантажте ПК.

  Якщо проблема не зникла, в першу чергу перевірте, чи збереглися зміни у файлі хост. Адже це досить поширена помилка недосвідчених користувачів.

  Ось таким способом ви можете почистити hosts в Windows 7, 8 і 10. Інструкція універсальна для всіх операційних систем, так що її версія тут ролі не грає.

  Читайте також: Як видалити банер «Windows заблокований»?

  Як виправити файл hosts через AVZ

  Також можна очистити hosts автоматично. Для цього відмінно підходить AVZ – потужна антивірусна утиліта, яка допомагає почистити ПК від вірусів і всякої рекламної нісенітниці. Ця програма знайде файлик, навіть якщо він прихований або зовсім перейменовано. Вона безкоштовна і ви можете завантажити її тут.

  Щоб відкрити AVZ, виділіть ярлик, натисніть ПКМ і запустіть його від імені адміна.

  Після цього:

 • У верхньому меню виберіть Файл – Відновлення системи.
 • У новому вікні поставте галочку в рядку під номером 13 – «Очищення файлика Hosts».
 • Клацніть на кнопку «Виконати».
 • Утиліта AVZ почистить файл host, після чого вам залишиться лише перезавантажити ноутбук або комп’ютер. На все знадобиться 5-10 секунд. Плюс програма працює на будь-яких ОС: Windows 10, 8.1, 7 і XP.

  Це теж цікаво: Як заблокувати сайти від дітей через hosts?

  Відновлення файлу hosts

  В якості бонусу наведу ще один спосіб – офіційну інструкцію від Microsoft, як відновити файл hosts. Ознайомитися з нею можна тут. Цей варіант підходить для тих, хто випадково видалив файл hosts і хоче його відновити. Інструкція теж універсальна і підходить для Windows 7, 8 і 10.

  На цьому все. Тепер ви знаєте, як почистити файл hosts вручну або через програму AVZ. Як бачите, це нескладно і займає максимум 5 хвилин часу.

  А якщо в майбутньому виникнуть проблеми з доступом до улюблених сайтів або в браузері з’являться рекламні віруси – не полінуйтеся перевірити цей файлик. Цілком можливо, що там з’явилися зайві рядки, які треба буде видалити.