Якщо ваш архів може потрапити в небажані руки, то краще всього поставити на нього пароль. Це убезпечить його і зробить доступ до нього конфіденційним. До речі, пароль архіву Winrar не так вже й легко зламати, хоч в інтернеті дуже часто пишуть протилежне.

Не будемо детально розглядати процес створення самого створення архіву, адже про це ми вже писали в одній з статей, яку можна прочитати тут. Після того як у вас з’явиться вікно з настройками параметрів архіву, натисніть кнопку “Set password…” (Встановити пароль).


Далі відкриється ще одне діалогове вікно, в якому вам необхідно в першу рядок ввести придуманий пароль, а в другу повторити його enter для підтвердження.


До підбору поставтеся серйозно, адже це головна запорука безпеки ваших даних. Якщо ви не можете придумати самостійно надійний пароль, то зверніться до спеціальних онлайн-сервісів, які за частки секунд згенерує вам простий і надійний пароль. Не переживайте, більшість таких сервісів абсолютно безкоштовні. Так, і не забудьте зберегти пароль або запишіть на листок.

Після того, як ви двічі введете пароль, натисніть кнопку “ОК“. Діалогове вікно закриється, і ви знову повернетеся до налаштувань архіву.


Щоб переконається, що ви зробили все правильно – відкрийте створений вами архів через програму-архіватор Winrar. далі натисніть на кнопку Extract To” (Витягти), виберіть шлях куди будуть разархивированны файли з архіву. Потім з’явиться невелике діалогове віконце в яку необхідно ввести пароль, встановлений раніше. Якщо цього не зробити – файли не зможуть бути витягнуті з архіву.

На цьому все. Тепер ви можете не тільки створювати архіви в програмі-архіваторі Winrar, але і встановлювати на них пароль.