Доброго часу доби дорогі читачі. Сьогодні ми знову поговоримо про безпеку даних, а саме про те, як поставити пароль на браузери Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera та Яндекс.


Нагадаю, що раніше на сайті вже були опубліковані статті про встановлення пароля: при вході в обліковий запис в операційних системах Windows 7 і Windows 8, при запуску флешок і карт пам’яті, а також встановлювали захист на файли і папки. І тепер на черзі у нас браузери.

Такий метод конфіденційності дозволить вберегти ваші дані (листування, історію сайтів, закладки тощо) від недоброзичливих або просто сторонніх очей. Особливо це актуально, якщо ви працюєте у великому колективі, де навіть мінімальне відлучення від робочого комп’ютера може послужити стимулом колегам полазити в ваших сторінках в соціальних мережах і почитати листування.

Поставити пароль на Google Chrome

Для того щоб поставити пароль на браузер Google Chrome необхідно встановити розширення LockPW. Воно не призначене для захисту від хакерів або шкідливих програм, але добре справляється з блокуванням фізичного доступу до браузеру.

Для початку встановіть саме розширення в браузер.


Потім відкриється вкладка, в якій повідомляється про необхідність налаштувати LockPW. Тиснемо кнопку «ОК».


Далі натискаємо на кнопку, на якій розміщено шлях – встановлюємо прапорець «Дозволити використання в режимі інкогніто».Після чого з’явиться вкладка з питаннями, які у вас можуть виникнути під час експлуатації розширення. Якщо ви все прочитали, то натискаємо кнопку «Далі».
Тепер ми підійшли до найголовнішого. У лівій частині екрана ви побачите 3 вільних поля для введення пароля, його підтвердження, а також вказівки підказки. Після чого тиснемо «Зберегти».


Також у цій вкладці я рекомендую збільшити кількість спроб входу хоча б до п’яти.


Тепер для входу в браузер вам буде необхідно ввести пароль в спеціальне віконце.

Поставити пароль на Mozilla Firefox

Для того щоб поставити пароль на браузер Mozilla Firefox необхідно зайти в налаштування, натиснувши сендвіч в правому верхньому куті, вибрати «Налаштування».


Після цього зліва в меню вибираємо вкладку «Захист».


І ставимо галочку біля пункту «Використовувати майстер-пароль».


Вводимо у вікні пароль і повторюємо його для підтвердження.


Все, пароль встановлено.

Поставити пароль на Оперу або Яндекс браузер

На інші браузери так просто встановити пароль не вийде. Тому необхідно просити допомогу додатковий софт. Я раджу вам завантажити програму Game Protector, за допомогою якої можна встановити пароль на будь-яку програму або гру.

gameprotector.exe [843.7 Kb] (скачувань: 2064)

Коли скачаєте – встановіть її. Це не складно, бо в подробиці вдаватися не будемо.

Запускаємо програму. Вгорі вікна бачимо рядок «Game Program». Вводимо в рядок шлях до файлу запуску браузера. У нашому випадку це шлях до launcher.exe (для Опери) і browser.exe (для Яндекс браузера).


В розділі «Password Protect» вводимо пароль, а також повторюємо його enter для підтвердження.


Все, тепер залишилося натиснути на кнопку «Protect» і пароль до браузеру буде застосований.


Тепер при кожній спробі відкрити браузер Опера (або Яндекс) у вас буде з’являтися віконце з вимогою ввести пароль.