Рут права — вкрай корисна річ на Андроїд. Root надає вам повний доступ до вашого пристрою, дозволяє видаляти непотрібні додатки і кастомизировать ваш смартфон. Однак, іноді вам може знадобитися видалити рут-права — через продаж апарату, а може і з-за того, що деякі програми не працюють на пристроях з рут-правами, наприклад популярна гра Pokemon GO. Сьогодні я розповім вам, як повністю видалити root з Android і наведу кілька дієвих методів.

Як видалити рут: SuperSU

Додаток SuperSU обов’язково до установки на ваш смартфон, якщо на ньому є root. Швидше за все, воно вже присутнє на рутованном девайсі, однак ви завжди можете безкоштовно завантажити його в google play.

Після запуску SuperSU і надання йому root-доступу, ви побачите кілька вкладок, кожна з яких служить для більш тонкої настройки програми. Якщо ви зайдете на вкладку «Settings» і прокрутіть сторінку до низу, то ви побачите пункт «Full unroot». Натискаєте на цей пункт, підтверджуєте дію — і чекаєте закінчення роботи програми (закривається). Після цього перезавантажте пристрій і рут повинен пропасти.

Після закінчення видалення рут, також видаліть всі додатки, аналогічні SuperSU ( а також, бажано, всі додатки, які вимагають рут-прав для своєї роботи). Після цього встановіть програму Root Checker і переконайтеся, що рут успішно видалено.

Як видалити рут: Universal Unroot

Інший додаток, яке дозволяє видалити рут-права на Андроїд (у тому числі у версіях 4.4 і 4.4.2), називається Універсальний Unroot. Додаток платний, коштує близько 1 долара на GooglePlay. Запускаєте додаток — далі вона все робить сама. У деяких ситуаціях, де SuperSU не може видалити root — може допомогти Універсальний Unroot.

Варто відзначити, що з пристроїв деяких виробників важко видалити рут з-за вбудованих функцій (наприклад, KNOX у Samsung і LG eFuse у LG). Якщо у вас саме такі пристрої — зверніться за порадою на форумі XDA Developers і 4pda для видалення рут з вашого смартфона.

Після роботи програми Universal Unroot — перевірте видалення рута з допомогою Root Checker.

Як видалити рут: ES File Explorer (ручне видалення)

ES File Explorer — це безкоштовний файловий менеджер для Андроїд, який дозволяє використовувати рут-права для видалення системних додатків.

Представлений метод не гарантує видалення root з вашого пристрою, проте його можна спробувати, якщо не допомогли два попередні рішення.

Запустіть ES File Explorer, зайдіть в «Налаштування» і включіть «Root-провідник». З’явиться повідомлення про надання рут-прав додатком — погоджуєтеся і переходите на основний екран ES File Explorer.

З кореневої директорії пам’яті вашого пристрою перейдіть по шляху “system” > “bin” і знайдіть папку ‘busybox’ і ‘su’. Іноді цих папок може і не бути, але якщо вони є — видаліть їх.

Поверніться в кореневу директорію і відкрийте папку «app». Видаліть «superuser.апк» і перезавантажте ваш пристрій. Перевірте видалення рута програмою Root Checker.

Як видалити рут: ставимо офіційну прошивку

Самим надійним способом видалення рут-прав з андроїд буде прошивка пристрою офіційною прошивкою. Є безліч керівництв про прошивці практично будь-якого пристрою на профільних форумах (наприклад, 4pda) і Youtube.

Пам’ятайте, що кожен пристрій має специфічну прошивку, так що уважно поставтеся до вибору завантажуваної прошивки (включаючи регіон прошивки) і дотримуйтесь інструкцій, інакше ви ризикуєте перетворити ваш телефон в дорогий «цегла»! Якщо ви не впевнені у своїх силах — відмовтеся від прошивки або довірте її професіоналам.

Слід зазначити, що іноді можна позбутися рут, просто встановивши оновлення для вашого пристрою по повітрю (OTA). На жаль ,це допомагає не завжди. Деякі телефони не отримують OTA-оновлення, якщо встановлений рут; а на інших root-права не зникають після OTA-оновлення. Ви завжди можете перевірити, чи є рут-права на вашому телефоні за допомогою програми Root Checker.

Сподіваюся, що ця стаття допомогла вам повністю видалити рут-права з вашого пристрою.