Доброго часу доби. Цього тижня сайт отримав новий рекорд за відвідуваністю — 5407 унікальних відвідувачів за день, за що вам велике спасибі. Хоч я останнім часом рідко пишу, але сайт ще росте:)

Тепер же поговоримо про нашу проблеми. Що ж таке ця папка WinSxS? Ця папка, в якій зберігаються файл оновлення і компонентів Windows. Чому вона так багато важить? Хм… насправді вона важить набагато менше:) В цю папку проектуються файли з папок Windows System32 з допомогою символьних посилань, саме тому всі файлові менеджери показують такий великий розмір — вони не бачать різницю між цими файлами і символьними посиланнями. Виходячи з цього, вкрай не рекомендується лізти в цю папку через провідник і намагатися видалити все в ручну. Є кілька стандартних засобів, які допоможуть безпечно і якісно очистити цю папку. І, до речі, у міру встановлення оновлень вона постійно зростає, тому рекомендується періодично повторювати ці дії. До речі, рекомендую використовувати спосіб №2.

Спосіб №1. Очищення оновлень Windows за допомогою утиліти Очищення диска (так само працює на Windows 7 SP1 з встановленим оновленням KB2852386).

Дуже простий і не вимагає ніяких рішень від користувача. Але оцінка файлів працює посередньо, помиляється як у більшу, так і у меншу сторону. Але нам це не дуже важливо.

1) Нам знадобиться утиліта «Виконати», тому натискаємо клавіші Win+R і вводимо в вікно cleanmgr.

2) Вибираємо диск С і тиснемо ОК.

3) Чекаємо оцінку вільного простору і тиснемо кнопку «видалити системні файли».

4) Ставимо галочку на «Очищення оновлень Windows». І тиснемо ОК. Піде процес очищення файлів оновлень.

Але так можна видалити тільки частина файлів, більш точну очищення можна провести з допомогою способу №2.

Спосіб №2. Очищення оновлень Windows, відключених компонентів і кеша Windows, які зберігаються у папці WinSxS з допомогою утиліти DISM. (Рекомендую)

Даний спосіб дозволяє очистити не тільки файли оновлень, але і решта сміття з папки WinSxS.

1) Відкриваємо командую рядок від імені адміністратора, для цього тиснемо поєднання клавіш Win+X і вибираємо «Командний рядок (адміністратор)«.

2) Цей крок буде чисто формальний, але давайте подивимося що ж у нас міститься в папці WinSxS. Тому у вікні пишемо наступну команду:

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore

Після аналізу утиліта покаже чим займається наше дисковий простір.

Як видно 4.77 Гб з усього зайнятого знаходиться в папку Windows і ніяким чином не є зайвими, так як файли, необхідні для роботи системи. Але ось резервні копії потрібні на випадок, якщо після установки оновлень у вас не завантажитися система) і кеш з тимчасовими файлами можна і почистити. Ну і уважно читаємо передостанню сходинку «Рекомендується очищення сховища компонентів : Так«. Тому переходимо до наступного кроку.

3) Вводимо команду на очищення від зайвих файлів:

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Запускається процес очищення по завершенню якого утиліта повідомить про успішність операції.

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу 🙂

Матеріал сайту Skesov.ru