Вашій увазі в статті будуть представлені дійсно корисні поради, які допоможуть вам збільшити і прискорити роботу вашого персонального комп’ютера Windows xp, якщо вам набридло його постійне гальмування. А головне — частіше проводити профілактичні роботи над своїм комп’ютером.

Чому гальмує ПК

Тут причина може бути одна, а може бути і кілька. Необхідно перевіряти, налаштувати і оптимізувати. Ось найпоширеніші причини, з-за яких може гальмувати комп’ютер:

  • Температура. Часто користувачі зовсім не цікавляться t свого процесора, а це даремно. Перевірити її можна, приклавши руку на радіатор, однак можна обпектися або пропустити по собі струм. Не раджу. Найнадійніший спосіб — завантажити спеціальну програму, наприклад Everest. Запустіть її, виберіть «комп’ютер», потім «датчик». Якщо температура процесора вище 50 градусів, то варто задуматися. Перевірте роботу вентиляторів, продуйте радіатор, а ще краще — зняти радіатор та наносити термопасту на процесор, яка скоріш за все вже висохла за роки роботи.
  • Реєстр. Не дуже добре, коли ви встановлюєте і видаляєте багато програм. На жаль, видалення програми ще не говорить про те, що вона видаляється з комп’ютера повністю. Дивно правда? А це зайва завантаження процесора при виконанні різних завдань. Скористайтеся безкоштовною програмою CCleaner і спробуйте розгребти це сміття. Працювати з цією програмою не складно. Запустіть її, виберіть закладку «реєстр», відзначте всі галочки, внизу натисніть кнопочку «пошук проблем». Програма знайде купу непотрібних невірних розширень в реєстрі і помилок. Натисніть кнопку «виправити» і програма зробить свою справу, видаливши непотрібне і полагодив можливе.
  • Файл підкачки. Якщо у вас мало оперативної пам’яті і невеликий файл підкачки, то вимогливі ігри будуть гальмувати. Клікаєм правою кнопкою по значку «мій комп’ютер», далі «властивості» — «додатково» — «швидкодія» — «параметри» — «додатково» — «віртуальна пам’ять» — «змінити» — «особливий розмір», задайте приблизно 1500 — 2000, після чого кілька разів «ОК» і все готово.
  • Автозапуск. Вашу пам’ять з’їдає дуже багато запущених програм. При установці будь-яких програм дуже часто вони додаються в автозавантаження — це такі програми, як, аська, uTorrent і багато інших. Зайдіть в «пуск» — «виконати», напишіть msconfig, у вікні виберіть вкладку «автозавантаження». Прибираємо тут всі галочки з непотрібних програм, обов’язково залиште «ctfmon» і звичайно ж свій «антивірус». Потім тиснемо «застосувати», далі «ок» і «перезавантаження». Після перезавантаження комп’ютера поставте галочку, щоб вам не нагадували про внесені вами зміни.
  • Перевантажений системний жорсткий диск. Локальний диск «С», є системних і частіше він обсягом близько 20 — 30 гігабайт, а деякі люди тримають величезні папки з музикою і фільмами на робочому столі, адже те, що лежить на робочому столі займає місце на диску «С». Зберігайте великий обсяг на інших дисках!
  • Віруси. Такі віруси, як «Салиты», гальмують роботу програм. Переконайтеся, що ваш антивірус не «заснув», він працює і оновлюється. Можете перевірити безкоштовно утилітою від «Доктора Веба» — «DrWebCureit»!

І в кінці самий останній і цінну пораду — не засмічуйте свій персональний комп’ютер всякої гидотою.

От і все, тепер ви знаєте причини чому може гальмувати комп’ютер!